قیمت اتریوم، بالاترین سطح را در مقایسه با بیت کوین در دسترس قرار می دهد

  • 24 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 528 نفر


توکن بومی اتریوم (ETH) در دو هفته گذشته حدود ۱۷ درصد در برابر دلار آمریکا کاهش یافته است. اما عملکرد آن در برابر بیت کوین (BTC) با کاهش ۴.۵ درصدی جفت ETH/BTC در مدت مشابه کمتر دردناک بوده است.

به نظر می رسد که حرکت نزولی این جفت ارز در حالی است که هر دو ETH/USD و BTC/USD تقریباً در حال کاهش هستند و در عین حال به پتانسیل فدرال رزرو برای افزایش ۵۰ واحد پایه نرخ بهره و کاهش ترازنامه آن ۹۵ میلیارد دلار در ماه واکنش نشان می دهند.

آخرین اعداد منتشر شده در ۱۲ آوریل نشان می دهد که قیمت های مصرف کننده در ماه مارس ۸.۵ درصد افزایش یافته است که بیشترین افزایش از سال ۱۹۸۱ است.

شکست مثلث ETH/BTC

با وجود افت ETH/BTC در دو هفته گذشته، چندین مورد فنی همچنان صعودی هستند. بر اساس یک الگوی کلاسیک ادامه، به نظر می رسد این جفت همچنان آماده از سرگیری روند صعودی قوی خود در سال ۲۰۲۲ است.

قابل توجه است که ETH/BTC از یک سطح مقاومت افقی که یک محدوده مثلث صعودی را در ارتباط با حمایت خط روند رو به افزایش تشکیل می دهد، اصلاح شده است.

به عنوان یک قاعده، مثلث های صعودی قیمت را در جهت روند قبلی خود ارسال می کنند. بنابراین، از آنجایی که ETH/BTC قبل از تشکیل یک افزایش می‌یابد، بر اساس تنظیمات نشان داده شده در نمودار زیر، این احتمال وجود دارد که روند صعودی آن به سمت بالاترین نرخ فوریه ۲۰۱۸ نزدیک به ۰.۱ BTC ادامه یابد.

با این وجود، به نظر می‌رسد که راه‌اندازی موقت بازار به سمت نزول منحرف شده است، با ETH/BTC به اصلاحی به سمت خط روند پایین مثلث پس از عقب‌نشینی آن از خط روند بالا.

سناریوی معکوس نزولی

مطالعه آکادمی بازرگانی سامورایی نشان می دهد که شکست های مثلثی صعودی تقریباً ۷۳ درصد از تمام زمان ها به اهداف صعودی خود می رسند.

در گزارشی جداگانه، تام بولکوفسکی، سرمایه‌گذار کهنه‌کار، نرخ موفقیت ۷۰ درصدی را برای مثلث‌های صعودی برجسته می‌کند، بنابراین بر احتمال قوی اتر برای رسیدن به ۰.۱۰ BTC در سال ۲۰۲۲ تأکید می‌کند.

با این وجود، این امر همچنان ۳۰ درصد شانس ETH/BTC را برای باطل کردن تنظیمات مثلث صعودی خود باقی می‌گذارد.

این جفت به زیر خط روند پایین مثلث خود می شکند، که با میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای آن (موج قرمز در نمودار بالا) نزدیک به ۰.۰۶ بیت کوین همخوانی دارد، و در را برای افت بیشتر به ۰.۰۵ BTC باز می کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط