قزاقستان الزامات گزارش مصرف برق را برای استخراج کنندگان کریپتو افزایش می دهد

  • 15 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 195 نفر
قزاقستان الزامات گزارش مصرف برق را برای استخراج کنندگان کریپتو افزایش می دهد


قزاقستان الزامات گزارش مصرف برق را برای استخراج کنندگان کریپتو افزایش می دهد

دولت قزاقستان الزامات گزارش‌دهی جدیدی را برای اپراتورهای استخراج ارز دیجیتال با نگاه دقیق به نحوه تأثیر مصرف انرژی صنعت بر شبکه برق محلی ارائه کرده است.

دستوری که در اوایل این هفته توسط وزیر توسعه دیجیتال کشور منتشر شد، کسب‌وکارهای استخراج دیجیتال را مجبور می‌کند ۳۰ روز قبل از شروع فعالیت، اطلاعات جامعی را ارائه کنند.

مصرف برق و “مشخصات فنی” برای اتصال به شبکه برق باید قبل از شروع عملیات ارائه شود. مقدار و نوع تجهیزات معدنی مورد استفاده، اظهارنامه های کالای گمرکی برای آن تجهیزات و هرگونه سرمایه گذاری برنامه ریزی شده برای ۱۲ ماه آینده نیز باید لحاظ شود.

پس از اینکه دولت چین در اواسط سال ۲۰۲۱ این روش را سرکوب کرد، قزاقستان با هجوم ماینرهای رمزنگاری پر شد. افزایش استفاده از دکل‌های ماینینگ در این کشور، عرضه انرژی را تحت فشار قرار داد و دولت قزاقستان را مجبور به اقدام کرد و در برخی مواقع برق معدنچیان را قطع کرد.

الزامات گزارش‌دهی جدید همچنین بیان می‌کند که ماینرها باید اطلاعات مربوط به شخص حقوقی انجام‌دهنده عملیات را که باید مقیم جمهوری قزاقستان باشد، به همراه اطلاعات تماس، و همچنین آدرس‌های فیزیکی و IP مورد استفاده در فعالیت‌های آن ارائه کنند.

همان اطلاعات باید به‌روزرسانی شود و در یک گزارش سه ماهه اجباری ارائه شود، شرکت‌هایی که عملیات ماینینگ را خاتمه می‌دهند باید وقتی این کار را انجام دادند گزارش دهند.

دستور اخیر به‌روزرسانی دستور موجود توسط وزیر در اکتبر ۲۰۲۰ است که قوانینی را برای ارائه اطلاعات در مورد فعالیت‌های استخراج دیجیتال وضع می‌کند.

توکایف، رئیس جمهور قزاقستان می گوید: «ما دومین ماینر ارز دیجیتال در جهان هستیم و عملاً هیچ بازده مالی نمی بینیم.

پیشنهادهایی برای افزایش قیمت برق و افزایش مالیات بر ماینرهای کریپتو در ماه فوریه ارائه شد که پیشنهاد می‌کرد ۳۳۵ درصد افزایش قیمت برق همراه با حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده (VAT) بر تجهیزات ماینینگ و در عوض مالیات بر هر قطعه جداگانه اعمال شود.

مقامات قزاقستانی تلاش کرده اند تا عملیات استخراج غیرقانونی کریپتو در این کشور را به دلیل باری که بر روی شبکه انرژی وارد می کنند، ریشه کن کنند. در ماه مارس، ۱۰۶ عملیات استخراج غیرقانونی کریپتو در پی یورش‌های آژانس نظارت مالی که بیش از ۶۷۰۰۰ قطعه تجهیزات را در آن زمان توقیف کرد، تعطیل شد.

جدیدترین به‌روزرسانی شاخص مصرف برق بیت‌کوین کمبریج (CBECI) در آگوست ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که قزاقستان بیش از ۱۸ درصد از نرخ هش بیت‌کوین جهان را در خود جای داده است و در رتبه دوم پس از ایالات متحده قرار دارد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط