قانونی شدن استخراج بیت کوین در روسیه

  • 27 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 504 نفر
قانونی شدن استخراج بیت کوین در روسیه


قانونی شدن استخراج بیت کوین در روسیه

هدف این پیشنهاد شناسایی استخراج بیت کوین به عنوان یک فعالیت تجاری و تعیین مالیات بر سودهای تحقق یافته آن است.

در حالی که دولت روسیه به تدوین یک رژیم نظارتی برای دارایی های دیجیتال ادامه می دهد، یک وزارتخانه فدرال پیشنهاد دیگری در رابطه با صنعت استخراج کریپتو ارائه کرده است.

خبرگزاری محلی ایزوستیا روز سه شنبه گزارش داد، وزارت توسعه اقتصادی روسیه به مفهوم مقررات ماینینگ کریپتو در این کشور چراغ سبز نشان داده و پیشنهاد داده است که عملیات استخراج در مناطقی با “مازاد تولید برق پایدار” مجاز باشد.

به عنوان بخشی از این پیشنهاد، این وزارتخانه پیشنهاد کرد که هزینه‌های کمتری برای راه‌اندازی مزارع استخراج و مراکز داده در مناطق خاص روسیه و همچنین کاهش نرخ انرژی برای چنین امکاناتی ارائه شود.

این وزارتخانه همچنین می‌خواهد محدودیتی برای استفاده از انرژی برای استخراج افراد ایجاد کند و بنا بر گزارش‌ها پیشنهاد می‌کند که نرخ‌های انرژی بالاتری را برای افزایش هزینه‌های انرژی اعمال کنند.

به گفته این وزارتخانه، قوانین پیشنهادی جدید خطرات تامین برق ناکافی برای مسکن، امکانات اجتماعی و زیرساخت‌ها را در سایر مناطق کشور برطرف می‌کند.

علاوه بر این، گزارش شده است که این وزارتخانه پیشنهاد به رسمیت شناختن استخراج کریپتو به عنوان یک فعالیت تجاری و اعمال مالیات بر سودهای حاصل از استخراج ارزهای دیجیتال را ارائه کرده است.

این وزارتخانه بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد. این مقاله در انتظار اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

آخرین پیشنهاد در بحبوحه ابهامات مداوم در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در روسیه ارائه می‌شود و بخش‌های مختلف دولت هنوز در مورد نحوه تنظیم بیت کوین (BTC) بحث می‌کنند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، وزارت دارایی روسیه از تنظیم صنعت کریپتو حمایت کرده است، در حالی که بانک روسیه به شدت اصرار بر ممنوعیت تراکنش‌های کریپتو با اشاره به خطرات محافظت از سرمایه‌گذاران داشته است. از آنجایی که دولت در ۸ فوریه به طور رسمی مفهوم مقررات کریپتو را تصویب کرد، الویرا نابیولینا، رئیس بانک روسیه متعاقباً اعلام کرد که این بانک از تصمیم دولت حمایت نمی کند و به مخالفت خود با پذیرش کریپتو در روسیه ادامه خواهد داد.

طبق گزارش‌ها، انتظار می‌رود دولت و بانک مرکزی تا جمعه این هفته لایحه مقررات مشترک رمزنگاری را ارائه کنند.

برخی از مؤسسات مالی بزرگ تحت حمایت دولت در روسیه اخیراً از ایده تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور حمایت کرده اند. آناتولی پوپوف، نایب رئیس هیئت اجرایی غول بانکی روسیه Sber، گزارش شده است که حمایت این شرکت از تنظیم صنعت به جای ممنوعیت آن را اعلام کرده است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط