فدرال رزرو  سرنوشت بازار را تعیین خواهد کرد

  • 12 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 7 دقیقه
  • 264 نفر


انتظار می رود فدرال رزرو برنامه فروش ماهانه ۹۵ میلیارد دلاری را تایید کند که هنوز در بازار راه اندازی نشده است.

بیت کوین (BTC) پس از بدترین عملکرد ماه آوریل خود، هفته جدیدی را با چیزهای زیادی برای جبران آغاز می کند.

بسته شدن ماهانه بیت کوین را به طور محکمی در محدوده معاملاتی تاسیس شده در سال ۲۰۲۲ قرار داد، و نگرانی ها از این وجود دارد که ۳۰۰۰۰ دلار یا حتی کمتر در مرحله بعدی باشد.

گفتنی است، با آغاز ماه می، احساسات بهبود یافته است، و در حالی که ارزهای دیجیتال به طور گسترده به عوامل کلان وابسته هستند، داده‌های زنجیره‌ای به جای وحشت‌زده تحلیل‌گران، خشنود هستند.

با این حال، با تصمیم گیری در مورد سیاست اقتصادی ایالات متحده که قرار است در ۴ ماه مه اتخاذ شود، روزهای آینده ممکن است با واکنش های زانویی همراه باشد زیرا بازارها تلاش می کنند خود را با سیاست بانک مرکزی هماهنگ کنند.

کوین تلگراف نگاهی به این عوامل و عوامل دیگر می‌اندازد که فعالیت قیمت بیت کوین را در این هفته شکل می‌دهند.

از آنجایی که تورم در سراسر جهان بیداد می کند، انتظار می رود که جروم پاول رئیس جمهور به تعهدات قبلی خود عمل کند و افزایش نرخ بهره کلیدی را اعلام کند.

اینکه چقدر شدید و با چه سرعتی اعمال می شوند موضوعی قابل بحث است، و بحث جداگانه ای مربوط به این است که آیا بازارها قبلاً گزینه های مختلف را «قیمت گذاری کرده اند».

هر گونه شوک احتمالاً باعث نوسانات موقتی در سراسر بازارها می شود، و در حدود شش ماه گذشته، کریپتو نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

بنابراین توجه به جلسه کمیته بازارهای باز فدرال (FOMC) که در ۳ و ۴ می برگزار می شود، جلب می شود.

«ابتدا فدرال رزرو آمد. سپس Netflixpocalypse. سپس تهاجم روسیه. بعد تحریم ها. سپس فدرال رزرو و بزرگترین زباله خزانه داری تا کنون. هفته آینده دوباره فدرال رزرو، تحلیلگر کلان، الکس کروگر، در آخر هفته خلاصه کرد:

“اعلام QT فدرال رزرو در روز چهارشنبه سرنوشت بازار را تعیین خواهد کرد.”

دارایی‌های ریسک، که از قبل به یک محیط محافظه‌کارانه حساس هستند، قبلاً توسط بیت‌کوین‌ها اعلام شده است که در ماه‌های آینده ضررهای بزرگی خواهند کرد و کریپتوها را با خود از بین می‌برند.

جورین تیمر، مدیر کلان جهانی در غول مدیریت دارایی Fidelity Investments، گفت: «به راحتی می توان از این موضوع چشم پوشی کرد، با توجه به عقب نشینی گسترده بازار در هفته گذشته، اما: همراه با سهام میم، ارزش سهام حساس به بیت کوین که در حال حاضر در حال کاهش است.

نمودار همراهی از شاخص سهام حساس به بیت کوین گلدمن ساکس – ۱۹ سهام عمده که در معرض کریپتو قرار دارند – درد نسبی را که قبلاً تجربه کرده بود، نشان می دهد.

هفته آینده با انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده در ماه آوریل، تمرکز به سمت خود تورم برمی گردد.

زمان خرید بیت کوین ۲۸۰۰۰ دلاری است؟

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که بسته شدن ماهانه آوریل در حدود ۳۷۶۰۰ دلار، برای دارندگان بیت‌کوین الهام‌بخش نبود.

پیش از این انتظارات برای ارائه عملکرد بهتر در آوریل بالا بود، اما در نهایت، سال ۲۰۲۲ بدترین آوریل تاریخ بیت کوین بود، با زیان کلی ۱۷.۳٪، داده های منبع نظارت بر زنجیره Coinglass تایید می کند.

نمودار بیت کوین در حال حاضر سنگین است و شکست به زیر ۳۵ هزار دلار می تواند باعث عجله برای خروج شود. اما من به الگوهای شکست در این محدوده اعتماد ندارم. کریس دان، تاجر محبوب در ۱ می در توییتی نوشت: ما در سال گذشته شاهد فشارهای کوتاه و تله‌های شکست ATH بوده‌ایم:

“پیش بینی خطرناک است، بهتر است عکس العمل نشان دهیم… من دوست دارم ۲۶۰۰۰ دلار را بپردازم.”

متیو هایلند، تحلیلگر، در یکی از چندین توییت در مورد نمایه حجم بیت کوین استدلال می کند: «در رابطه با صحبت از تسلیم شدن، من معتقدم که لازم است بیت کوین به زیر ۳۰ هزار دلار برسد.

حجم پایین از ماه می سال گذشته که بیت کوین را به ۳۰ هزار دلار رساند. حجم کم = گردش مالی کم خریداران و فروشندگان. کمتر از ۳۰ هزار، خریدارانی را که در اوایل سال ۲۰۲۱ قبل از ۶۵ هزار خرید کرده بودند، باز می کند.

هایلند توضیح داد که بازارهای با حجم پایین مستعد نوسانات قیمتی بزرگتر هستند و کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین ممکن است برای احیای تعامل در میان فقدان کلی مشارکت در سطوح فعلی ضروری باشد.

برای باز کردن حجم بالاتر، باید بیت کوین به زیر ۳۰ هزار برسد

بر اساس سطوح صدا بین ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار (که بیت کوین کمتر از ۳ هفته در آن سپری کرد)، من انتظار ندارم که با نمایه حجمی که در ماه مه گذشته دیدیم مطابقت داشته باشد، اما همچنان در مقایسه با حجم فعلی برجسته است: در همین حال، در آخر هفته، تماس هایی برای سفر کوتاه مدت به ۳۵۰۰۰ دلار مطرح شد.

در حال حاضر، رابطه معکوس بین بیت کوین و DXY نشان می دهد که اگر شاخص بالاتر از سطح مقاومت ۱۰۲ DXY باشد، این می تواند بیت کوین را تضعیف کند و قیمت می تواند به سطح ۳۵ هزار دلار و پایین تر بازگردد، به ویژه اگر در آخرین خبرنامه Uncharted شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode توضیح داده شده است که افزایش DXY را می توان به سفت شدن سیاست پولی نسبت داد.

در این صورت، ۱۰۲ مشکل کمی برای DXY بود، که اگر تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ در انتهای طیف باشد، ممکن است افزایش بیشتری پیدا کند.

«توسعه دلار به شدت به روند عمل فدرال رزرو وابسته است. افزایش تورم و افزایش احتمالی نرخ بهره ۵۰ واحد در ثانیه در اوایل ماه مه می تواند DXY را تقویت کند.

همانطور که کوین تلگراف اخیرا گزارش داده است، سایر ارزهای مهم جهان همراه با ارزهای دیجیتال بر حسب دلار در هفته های اخیر با تمرکز ویژه بر سرنوشت ین ژاپن آسیب دیده اند. ژاپن، برخلاف ایالات متحده، به چاپ مقادیر زیادی نقدینگی ادامه می دهد و ارزش پول خود را حتی بیشتر کاهش می دهد.

معامله‌گر: عرضه غیر نقدی بر اهمیت کاهش قیمت برتری دارد

هفته گذشته شاهد رکورد جدیدی برای نسبت عرضه بیت کوین برای حداقل یک سال غیرفعال بودیم – ۶۴%.

بنابراین، به عنوان صاحبان باتجربه – یا حداقل آنهایی که قبل از پایین آمدن قیمت ژوئیه ۲۰۲۱ نزدیک به ۲۸۰۰۰ دلار خرید کرده اند – تصمیم داریم که هنوز تسلیم نشویم.

اکنون، داده های بیشتری به ترکیب اضافه شده است، و به شکل غیر نقدی عرضه می شود.

با توجه به شاخص تغییر عرضه غیر نقدی Glassnode، هفته های اخیر افزایش زیادی در بخش کلی عرضه بیت کوین ایجاد کرده است که اکنون دیگر برای خرید در دسترس نیست.

نتیجه این است که تغییر عرضه غیرنقد به سطوحی می رسد که از اواخر سال ۲۰۲۰، زمانی که BTC/USD شروع به نشان دادن نشانه هایی از “شوک عرضه” کرد، به دلیل انباشته شدن فعالان بازار در دارایی هایی که قبلاً یک طبقه دارایی کاملاً “مستول” بود، مشاهده نشده است.

این عدد در حال رسیدن به اوج اعداد بالایی است که ما در سال ۲۰۲۰ نیز شاهد آن بوده ایم. در نهایت، تعداد زیادی از کوین ها «غیرقابل نقد» هستند، که به احتمال شوک عرضه می‌افزاید.

در ادامه، Van de Poppe استدلال کرد که این اندیکاتور “خیلی چیزها را می گوید” و حتی می تواند مقداری از ترس را از افت تا ۳۰۰۰۰ دلار کاهش دهد.

«بله، بازار همچنان می‌تواند به پایین‌ترین حد خود برسد که در آن بازار نزولی ادامه دارد (نسبتاً؛ بازار نزولی آلت‌کوین در حال حاضر برای یک سال فعال است، به این معنی که خرده‌فروشی از بین رفته است) و می‌توان به ۳۰ هزار دلار رسید. اما اساساً داده ها گویای چیزهای زیادی است.

شاخص ترس و طمع کریپتو که هفته گذشته به پایین ترین حد دو هفته ای ۲۰/۱۰۰ رسیده بود، اکنون از منطقه “ترس شدید” خود خارج شده است.

در ۲۸/۱۰۰، شاخص Crypto اکنون حتی بالاتر از همتای مالی سنتی خود (TradFi)، یعنی Fear & Greed Index است که در ۲ می ۲۷/۱۰۰ اندازه گیری شد.

اگر کریپتو به عملکرد خود به‌عنوان پیشروی حرکت‌های بازار ادامه دهد، ممکن است دلیل کمی برای تسکین داده‌ها وجود داشته باشد.

۲۸/۱۰۰ بهترین خوانش کریپتو از ۱۷ آوریل را نشان می دهد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط