صلح سبز، یکی از بنیانگذاران ریپل کمپین برای تغییر کد بیت کوین

  • 9 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 455 نفر
صلح سبز، یکی از بنیانگذاران ریپل کمپین برای تغییر کد بیت کوین


صلح سبز، یکی از بنیانگذاران ریپل کمپین برای تغییر کد بیت کوین

صلح سبز، همراه با سایر گروه های آب و هوایی، و یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی ریپل، کریس لارسن، کمپین جدیدی را با هدف تغییر بیت کوین (BTC) به یک مدل اجماع دوستدار محیط زیست راه اندازی کرده است.

کمپین «تغییر کد، نه آب و هوا» با هدف تحت فشار قرار دادن رهبران کلیدی صنعت، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین و تأثیرگذارانی مانند ایلان ماسک و جک دورسی است تا به سمت یک مدل اجماع جدید حرکت کنند که می‌گوید:

اگر تنها ۳۰ نفر – استخراج‌کنندگان کلیدی، صرافی‌ها و توسعه‌دهندگان اصلی که کد بیت‌کوین را می‌سازند و به آن کمک می‌کنند – موافقت کنند که استخراج اثبات کار را دوباره اختراع کنند یا به یک پروتکل کم‌انرژی حرکت کنند، بیت‌کوین از آلوده‌کردن سیاره جلوگیری می‌کند.

صلح سبز به این نگرانی اشاره می‌کند که انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت‌کوین بیشتر از سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود، و اینکه معدن‌کاران از ضایعات زغال‌سنگ و گاز طبیعی مرتبط به‌عنوان راه‌هایی برای سوخت عملیات خود استفاده می‌کنند.

صلح سبز به مدت هفت سال بین سال‌های ۲۰۱۴ تا مه ۲۰۲۱ کمک‌های بیت‌کوین را پذیرفت و به دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی اعلام کرد که پذیرش اهدای بیت‌کوین را متوقف می‌کند. تقریباً در همان زمان، ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، پرداخت بیت کوین را برای وسایل نقلیه تسلا نیز متوقف کرد.

اتریوم (ETH) که در حال حاضر بر همان مکانیزم اثبات کار مانند بیت کوین متکی است، در مراحل پایانی یک فرآیند طولانی و پیچیده برای مکانیزم جدید اثبات سهام است. Greenpeace می گوید که اثبات سهام به دلیل مصرف انرژی کمتر، ضرر کمتری برای محیط زیست دارد.

لارسن اظهار داشت که مالک بیت‌کوین و اتریوم است و می‌خواهد شاهد موفقیت هر دو ارز دیجیتال باشد، اما بیت‌کوین در مسیری ناپایدار پیش می‌رود. او اضافه کرد که اگر در مورد بیت کوین به عنوان رقابت برای ریپل نگرانی داشت، اجازه می داد ادامه یابد.

برخی از بزرگترین شرکت های استخراج بیت کوین بیش از ۵۰۰۰ بیت کوین، یعنی ۲۳۷ میلیون دلار به قیمت های فعلی دارند، و داده ها نشان می دهد که آنهایی که بیشترین ذخایر بیت کوین را دارند، نرخ هش خود را افزایش می دهند.

صلح سبز در مانیفست خود به این موضوع اشاره می کند و می گوید که آنها درک می کنند که ذینفعان بیت کوین انگیزه ای برای تغییر نکردن دارند، زیرا تغییر بیت کوین باعث می شود تجهیزات گران قیمت آنها بسیار کم ارزش تر شود، به این معنی که هزینه های کاهش یافته یا “راه حل های خلاقانه دیگری” باید اجرا شوند.

کریس بندیکسن، محقق بیت کوین در CoinShares در این گزارش نقل شده است:

من شانس انتقال بیت کوین به PoS را دقیقاً ۰ درصد می‌دانم. هیچ اشتهایی در بین بیت کوین داران وجود ندارد که با انجام چنین حرکتی امنیت پروتکل را از بین ببرند.

صلح سبز به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط