شکایت علیه صرافی کوین بیس

  • 28 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 202 نفر
شکایت علیه صرافی کوین بیس


شکایت علیه صرافی کوین بیس

روز پنجشنبه، یک شکایت دسته جمعی علیه کوین بیس به دلیل سهل انگاری در فهرست کردن استیبل کوین TerraUSD و عدم نمایش شفاف وابستگی مالی خود به آزمایشگاه های Terraform تنظیم شد. این دومین شکایتی است که علیه کوین بیس ثبت شده است. در نوامبر گذشته نیز شکایتی علیه کوین بیس در رابطه با GYEN مطرح شد.
ظاهراً Coinbase قبل از فهرست کردن TerraUSD سهل انگاری کرده است، زیرا Terraform Labs بررسی لازم را انجام نداده و تحلیل ریسک TerraUSD را به عنوان یک استیبل کوین الگوریتمی به اشتباه معرفی کرده است. در این دادخواست، اطلاعات مربوط به استیبل کوین‌های ارائه شده توسط پلتفرم‌های معاملاتی Robinhood، Gemini و Kraken با Coinbase مقایسه شده است و Coinbase صرفاً TerraUSD را به‌عنوان یک استیبل کوین متمایز به تصویر می‌کشد تا یک دارایی دیجیتال ناامن، تحت کنترل الگوریتم و با ریسک بالا.
همچنین، بازوی سرمایه‌گذاری این شرکت، Coinbase Ventures، یکی از بزرگترین حامیان Terraform Labs است و این یکی از بزرگترین دلایلی است که این شرکت نوسانات TerraUSD را فاش نکرده است.
شرکت های حقوقی میلبرگ کلمن برایسون فیلیپس گروسمن و اریکسون کرامر آزبورن از شاکیان نمایندگی می کنند. علاوه بر این، شرکت Erickson Kramer Osborne از شاکیان در دعوی دیگر مربوط به صدور نوامبر استیبل کوین GYEN علیه Coinbase و GMO-Z.com Trust در ۱۳ می نمایندگی می کند.
یک هفته پس از اینکه ارزش GYEN افزایش یافت و در لیست Coinbase قرار گرفت، به سرعت به یک روند نزولی تبدیل شد و باعث مسدود شدن حساب های برخی از کاربران این پلتفرم شد. برخی از کاربران نیز در نتیجه این وضعیت مقدار زیادی پول را از دست دادند. طبق این شکایت در ماه نوامبر، GMO-Z.com علیه شاکیان ادعا کرد که استیبل کوین نتوانسته طراحی و عملکردهای مختلف خود را انجام دهد.
ظاهراً کوین‌بیس با سهل انگاری اظهارات نادرست انجام داده و علیرغم خطر از دست دادن یک ویژگی پایداری قابل پیش‌بینی منطقی، در فهرست GYEN دقت معقولی انجام نداده است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط