شروع استفاده از بیت کوین به دلیل تورم ۷.۹۱ درصدی آمریکا

  • 21 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 487 نفر
شروع استفاده از بیت کوین به دلیل تورم 7.91 درصدی آمریکا


شروع استفاده از بیت کوین به دلیل تورم 7.91 درصدی آمریکا

بیت کوین (BTC) با افزایش نرخ تورم در ایالات متحده به ۷.۹۱ درصد سالانه ثابت می ماند. شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده برای ماه فوریه مطابق با انتظارات بود، اما نشان دهنده تأثیر منفی یک سیاست پولی انبساطی است که برای سال های متمادی ادامه داشت. اکنون، فدرال رزرو در تلاش است تا شرایط پولی را سخت تر کند تا از کاهش ارزش دلار آمریکا در هر ماه جلوگیری کند.

در حالی که بیت کوین ثابت می ماند، تورم ایالات متحده به ۷.۹۱ درصد رسید

بیت کوین همچنان بین ۳۸۰۰۰ تا ۴۱۰۰۰ دلار معامله می شود زیرا تورم در ایالات متحده در ماه فوریه به ۷.۹۱ درصد سالانه رسید. این نشان می دهد که چگونه سیاست پولی با هدف کمک به مردم و شرکت ها برای عبور از قرنطینه منجر به ایجاد بسیاری از مشکلات دیگر در اقتصاد شد.

امروزه شاهد افزایش قیمت هر محصول هستیم و انرژی یکی از صنایعی است که بیشترین آسیب را به خود اختصاص داده است. همچنین شایان ذکر است که حمله روسیه به اوکراین نیز تأثیر زیادی بر قیمت گاز و انرژی داشته است.

در همین حال، تورم بیت کوین در ۱.۷۵ درصد در سال باقی می ماند و روند کاهشی به صورت هفتگی دارد. فراموش نکنیم که پس از رویداد نصف شدن بعدی، تورم حتی کمتر خواهد شد. بیت کوین در مجموع ۲۱ میلیون عرضه دارد. این با ارزهای فیات مانند دلار آمریکا که می تواند بر اساس نیازهای سیاستمداران چاپ شود متفاوت است. همین امر برای سایر ارزهای محلی در کشورهای دیگر نیز اتفاق می افتد.

به همین دلیل، شاهد بوده ایم که بیت کوین در گذشته بارها مورد حمله دولت ها و موسسات مالی سنتی قرار گرفته است. همزمان با جرایم مالی همراه بوده است که شرکت های بانکداری سنتی در گذشته به پولشویی میلیاردها دلار متهم شده اند.

تورم در سراسر جهان نیز بر قیمت بیت کوین فشار می آورد. از آغاز سال ۲۰۲۱، ما شاهد کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۳۰۰۰۰ دلار نبوده ایم. این بدان معناست که سکه توانست قیمت خود را حفظ کند. دولت ها در سراسر جهان به دلایل مختلف اقدام به چاپ مقادیر زیادی پول کرده اند و نرخ تورم نیز بالاتر بوده است.

پیگیری آنچه که FED قرار است در ماه های آینده انجام دهد بسیار مهم است. همین امر در مورد بانک مرکزی اروپا (ECB) و بانک های مرکزی محلی در کشورهای مختلف صدق می کند. بیت کوین با وجود تهاجم اخیر روسیه به اوکراین همچنان به جذب سرمایه گذاران ادامه می دهد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط