سولانا با شکست کاهش ۴۰ درصدی فاصله کمی دارد

  • 20 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 270 نفر


سولانا (SOL) در حالی که به سمت راس الگوی غالب “مثلث نزولی” خود می رود، به لحظه شکست تعیین کننده نزدیک می شود.

تنظیم کاهش قیمت ۴۰٪ سولانا

قابل توجه است که قیمت SOL در محدوده ای که با مقاومت خط روند نزولی و حمایت خط روند افقی تعریف شده است، تثبیت می شود که مانند یک مثلث نزولی به نظر می رسد.

بنابراین، از آنجایی که SOL روند کاهشی داشته است، یعنی حدود ۸۵ درصد نسبت به اوج ۲۶۷ دلاری خود در نوامبر ۲۰۲۱، احتمال شکستن آن به زیر محدوده مثلث بیشتر است.

به عنوان یک قاعده تحلیل تکنیکال، یک حرکت شکست و به دنبال آن تشکیل یک مثلث نزولی می تواند تا زمانی که قیمت به اندازه حداکثر ارتفاع مثلث کاهش پیدا کند، ادامه یابد. این باعث می شود هدف قیمت نزولی SOL در ماه ژوئن به ۲۲.۵۰ دلار برسد که حدود ۴۰ درصد از قیمت امروز کاهش یافته است.

اما مطالعه‌ای که توسط آکادمی بازرگانی سامورایی انجام شده است، نشان می‌دهد که همه مثلث‌های نزولی منجر به خرابی نمی‌شوند. قابل ذکر است، بر اساس تاریخچه الگو، احتمال اینکه یک راه‌اندازی مثلث نزولی به هدف سود خود برسد، ۷ از ۱۰ است.

بنابراین SOL با احتمال تقریباً ۳۰ درصدی برای جلوگیری از خرابی و بازگشت مجدد روبرو می شود.

سناریوی بازگشت سولانا

مثلث های نزولی که در طول روندهای نزولی تشکیل می شوند، اما همچنان به معکوس شدن قیمت منجر می شوند، معمولاً پایین چرخه نزولی دارایی را نشان می دهند.

فرض کنید SOL در بالای پشتیبانی از خط روند افقی مثلث قوی است. سپس، جفت SOL/USD می‌تواند از مقاومت خط روند نزولی سازه عبور کند و به اندازه حداکثر ارتفاع آن افزایش یابد، که هدف صعودی آن را در حدود ۶۵ دلار قرار می‌دهد که حدود ۷۲ درصد نسبت به قیمت امروز افزایش می‌یابد.

هدف سود صعودی مثلث نزولی نیز با میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه SOL (EMA 50 روزه؛ موج قرمز) نزدیک به ۵۹ دلار منطبق است.

در همین حال، شاخص قدرت نسبی روزانه SOL (RSI) که از ۱۲ می از آستانه فروش بیش از حد ۳۰ تغییر کرده است، چشم‌انداز صعودی توکن را نیز افزایش می‌دهد.

در همین حال، اصول سولانا مخلوط شده است.

به‌عنوان یک شبکه بلاک چین، در ماه‌های اخیر به دلیل قطعی‌های پشت سر هم عملکرد ضعیفی داشته است. داده‌های Defi Llama نشان می‌دهد در حالی که کل ارزش قفل شده (TVL) در قراردادهای هوشمند سولانا به ۳.۶۹ میلیارد دلار کاهش یافته است، که ۷۵ درصد از رکورد بالای ۱۴.۸۳ میلیارد دلاری آن در دسامبر ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

بر اساس مطالعه ای که توسط جیمز تراتمن، محقق در شرکت تحلیل رمزنگاری مستقر در ایالات متحده Messari انجام شد، سولانا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ رشد پایدار در استفاده از شبکه، فعالیت توسعه دهندگان، زیرساخت شبکه و اکوسیستم کلی را تجربه کرد.

عوامل متعددی در نتایج Q1 نقش داشته اند، از جمله رشد مداوم NFT ها و بازارهای NFT جدید، تنوع TVL، بهبود در UX، و برنامه های کاربردی جدید در چندین بخش خارج از DeFi.

در ۸ ژوئن، بازوی سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز سولانا یک صندوق سرمایه‌گذاری و کمک مالی ۱۰۰ میلیون دلاری را برای حمایت از محصولات مبتنی بر بلاک‌چین خود در کره جنوبی راه‌اندازی کرد، کشوری که بخش کریپتو آن از فروپاشی اخیر Terra، یک پروژه ۴۰ میلیارد دلاری «استیبل کوین الگوریتمی» آسیب دیده است.

این تصمیم انتظار دارد توسعه دهندگانی را جذب کند که می خواهند پروژه های خود را از Terra به Solana منتقل کنند، که می تواند منجر به تقاضای بالاتر برای SOL شود.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط