سولانا با خطر سقوط ۳۵ درصدی قیمت مواجه است

  • 21 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 489 نفر


سولانا (SOL) با نزدیک شدن به ترسیم الگوی به اصطلاح “مگافون” در روزهای آینده با خطر سقوط ۳۵ درصدی روبرو می شود.

الگوی مگافون قیمت سولانا

به طور جزئی، تنظیمات مگافون شامل حداقل پایین‌ترین و دو اوج بالاتر است که در طول دوره‌ای از نوسانات زیاد بازار شکل می‌گیرد. اما، به طور کلی، این الگوها از پنج نوسان متوالی تشکیل شده‌اند که مورد آخر معمولاً به عنوان سیگنال شکست عمل می‌کند.

SOL از ابتدای سال ۲۰۲۲ الگوی مشابهی را ترسیم کرده است، به طوری که سکه پس از آزمایش خط روند بالای مگافون نزدیک به ۱۴۰ دلار به عنوان مقاومت – بال چهارم، دچار عقب نشینی شد.

در نتیجه این الگو، توکن سولانا می تواند کاهش خود را برای آزمایش خط روند پایین تر مگافون به عنوان پشتیبانی نزدیک به ۶۵ دلار، حدود ۳۵ درصد کمتر از قیمت امروز، افزایش دهد.

آیا SOL ممکن است بیشتر سقوط کند؟

اگر این سناریو اجرا شود، SOL ممکن است پس از تشکیل نوسان پنجم در ساختار مگافون غالب خود، بیشتر خراب شود. در حالی که یافتن یک هدف نزولی کامل در صورت شکست مشکل است، معامله‌گران معمولاً آن را با اندازه‌گیری فاصله بین دو خط روند از نقطه‌ای که خط پایین شکسته می‌شود، انتخاب می‌کنند و زمانی که قیمت به ۵۰ تا ۶۰ درصد آن فاصله می‌رسد، سود رزرو می‌کنند.

یک شکست نزولی باعث می شود که قیمت SOL در هفته های آینده به نزدیک به ۴۰ دلار برسد.

یک سناریوی عقب نشینی

از سوی دیگر، راه‌اندازی مگافون نزولی SOL ممکن است از دستیابی به هدف شکست خود کوتاهی کند زیرا قیمت آن بالاتر از سطح پشتوانه بتونی است.

این سطوح شامل میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای SOL (EMA 50 هفته ای؛ موج قرمز) و یک خط روند شیب دار به سمت بالا (خط سیاه) است که به عنوان مناطق انباشت برای معامله گران عمل کرده است، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

در نتیجه، عقب نشینی زودهنگام از EMA 50 هفته ای می تواند سناریوی مگافون را باطل کند.

فرض کنید قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای کاهش یابد، فقط به دنبال جهش از حمایت رو به رشد خط روند. در آن صورت، می‌تواند وجود یک «گوه در حال افزایش» یا «پرچم خرس» را در ترکیب با خط روند بالای الگوی مگافون تأیید.

به نظر می رسد هدف نزولی گوه در حال افزایش پس از اندازه گیری حداکثر فاصله بین خط روند بالا و پایین آن در حدود ۴۰ دلار و کم کردن آن از نقطه شکست احتمالی نزدیک به ۱۰۰ دلار، نزدیک به ۶۰ دلار باشد.

در همین حال، هدف نزولی پرچم خرس پس از محاسبه ارتفاع روند صعودی قبلی آن در حدود ۶۰ دلار و کم کردن آن از نقطه شکست احتمالی نزدیک به ۹۰ دلار، نزدیک به ۳۰ دلار است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط