سوزاندن اتریوم در تبلیغات NFT

  • 12 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 416 نفر
سوزاندن اتریوم در تبلیغات NFT


سایر NFT ها در هفت روز گذشته با تقریباً ۵۵۸۱۶ ETH یا ۵۶٪ از کل سوختگی ها در آن دوره، در صدر جدول امتیازات سوختگی قرار دارند.

نرخ سوزاندن اتریوم به دنبال فروش پیش‌بینی‌شده زمین‌های توکن‌شده در پروژه آتی Metaverse «Otherside» توسط آزمایشگاه‌های یوگا به سطوح جدید بی‌سابقه (ATH) رسیده است.

آزمایشگاه‌های یوگا، خالقان Bored Ape Yacht Club (BAYC)، روز یکشنبه ۵۵۰۰۰ توکن غیرقابل تعویض زمین مجازی (NFT) به نام «Otherdeeds» فروخت. تقاضای بسیار زیاد برای توکن ها باعث شد که هزینه های گاز اتریوم به حدی افزایش یابد که تعداد انگشت شماری از کاربران برای انجام تراکنش های خود تا ۲.۶ اتر (ETH) یا ۷۴۰۰ دلار در زمان نگارش مقاله به ۵ ETH یا ۱۴۲۷۰ دلار پرداختند.

پس از اجرای هارد فورک لندن یا ارتقاء EIP-1559 در سال گذشته، در طول هر تراکنش در شبکه، یک کارمزد پایه ETH سوزانده می شود.

بر اساس داده های گردآوری شده از Glassnode و Data Always، نزدیک به ۷۰۰۰۰ ETH در روز یکشنبه سوزانده شد که بیش از سه برابر ATH قبلی که حدود ۲۰۰۰۰ در اواسط ژانویه بود، است.

به‌راحتی می‌توانیم ببینیم که این تعداد به بالای ۷۰ هزار می‌رود، زیرا سایر تراکنش‌ها باید به فضای بلوک از دست رفته برسند. این فقط با هر چیزی که قبلا دیده ایم غیر قابل مقایسه است.

داده های Ultrasound.Money نشان می دهد که از زمان ادغام EIP-1559 در ۵ آگوست ۲۰۲۱، میانگین نرخ سوختگی ۵.۸۱ ETH در دقیقه بوده است.

با این حال، در میان فروش Otherdeed NFT، این رقم به ۹.۸۳ ETH در دقیقه برای مجموع ۹۹۰۸۴.۶۵ ETH طی هفت روز گذشته افزایش یافت. از آن زمان، میزان سوختگی به حدود ۳.۹ ETH در دقیقه کاهش یافته است.

در حالی که سایر پلتفرم‌ها و پروژه‌ها این رقم را به خود اختصاص داده‌اند، قابل توجه است که NFT‌های Otherdeed در هفت روز گذشته با تقریباً ۵۵۸۱۷ ETH یا ۵۶ درصد از کل سوخت‌ها در آن دوره، در صدر جدول امتیازات رایت قرار دارند. این رقم به طور قابل توجهی جلوتر از رتبه دوم OpenSea با ۷۱۵۲ ETH است.

شاید این آخرین باری باشد که یوگا لبس اتریوم را مسدود می کند

با توجه به اینکه تقاضا برای فروش به طور موقت شبکه اتریوم را تحت تأثیر قرار می دهد و بسیاری از کاربران وجوه خود را بابت کارمزدهای گاز برای تراکنش های ناموفق اتریوم از دست می دهند، Yuga Labs قصد دارد یک بلاک چین بسازد و ApeCoin وابسته به BAYC خود را به آن منتقل کند.

آزمایشگاه یوگا در یک پست یکشنبه در توییتر اعلام کرد که هزینه گاز را به کاربران بازپرداخت خواهد کرد و خاطرنشان کرد:

«از اینکه چراغ‌های اتریوم را برای مدتی خاموش کردیم متأسفیم. کاملاً واضح به نظر می رسد که ApeCoin باید به زنجیره خود مهاجرت کند تا به درستی مقیاس شود. ما می‌خواهیم DAO را تشویق کنیم تا در این راستا فکر کند.”

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط