سه سیگنال امیدوار کننده برای بیت کوین

  • 29 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 345 نفر


سه سیگنال امیدوار کننده برای بیت کوین

اگر بیت کوین بتواند از۷۰ درصد از ۶۹۰۰۰ دلار به زیر ۲۱۰۰۰ دلار سقوط کند، به همین راحتی می‌تواند ۷۰ درصد دیگر به ۶۰۰۰ دلار سقوط کند. با توجه به اهرم بیش از حد در کریپتو، فروش اجباری را تصور کنید که در طول فروش به این بزرگی رخ می دهد. ۳۰۰۰ دلار یک هدف قیمت محتمل تر است.

چند ماه گذشته واقعاً برای سرمایه گذاران دردناک بوده است و قیمت بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح سال ۲۰۲۲ یعنی ۱۷۶۰۰ دلار سقوط کرده است، اما آخرین درخواست ها برای از بین رفتن دارایی احتمالاً به همان سرنوشتی دچار می شوند که پیش بینی های قبلی ۴۵۲ می خواستند.

دارندگان بیت کوین‌ مصمم کیسه‌ای پر از ترفندها و معیارهای زنجیره‌ای دارند که برای تعیین اینکه بیت‌کوین در منطقه خرید قرار دارد، استفاده می‌کنند و اکنون زمان آن است که نگاه دقیق‌تری به آن‌ها بیندازیم. بیایید ببینیم معیارهای آزمایش شده در زمان در مورد قیمت فعلی بیت کوین چه می گویند و آیا بازار صعودی ۲۰۲۱ آخرین هور بیت کوین بود یا خیر.

برخی از معامله گران همیشه جهش های میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای را خریداری می کنند

همانطور که در نمودار زیر که توسط تحلیلگر بازار Rekt Capital ارسال شده است، یکی از معیارهایی که در طول تاریخ به عنوان سطح قابل قبولی از حمایت بیت کوین عمل کرده است، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای آن (MA) است.

همانطور که در ناحیه مشخص شده توسط دایره های سبز نشان داده شده است، پایین ترین سطح ایجاد شده در بازارهای نزولی قبلی در مناطق نزدیک به ۲۰۰-MA رخ داده است، که به طور موثر به عنوان یک سطح حمایتی اصلی عمل کرده است.

در بیشتر مواقع، قیمت بیت کوین تمایل داشته است که برای مدت کوتاهی زیر این معیار کاهش یابد و سپس به آرامی به بالای ۲۰۰-MA بازگردد تا یک روند صعودی جدید آغاز شود.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین پس از نزول کوتاه مدت به زیر متریک در طول فروش در ۱۴ ژوئن، درست در MA 200 هفته ای خود معامله می شود. در حالی که حرکت پایین تر امکان پذیر است، تاریخ نشان می دهد که قیمت برای یک سطح بسیار پایین تر از این سطح نخواهد بود. دوره طولانی

پشتیبانی قیمت چند ساله باید حفظ شود

همراه با پشتیبانی ارائه شده توسط MA 200 هفته ای، چندین سطح قیمت قابل توجه از گذشته بیت کوین نیز وجود دارد که در صورت ادامه کاهش قیمت، اکنون باید به عنوان پشتیبانی عمل کنند.

آخرین باری که قیمت بیت کوین زیر ۲۴۰۰۰ دلار معامله شد در دسامبر ۲۰۲۰ بود، زمانی که ۲۱۹۰۰ دلار به عنوان سطح حمایت عمل کرد که بیت کوین قبل از رسیدن به ۴۱۰۰۰ دلار از آن جهش کرد.

در صورتی که حمایت ۲۰۰۰۰ دلار باقی بماند، سطوح پشتیبانی بعدی در نزدیکی ۱۹۹۰۰ دلار و ۱۶۵۰۰ دلار هستند، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است.

MVRV زمان شروع انباشتگی را نشان می دهد

یکی از معیارهای نهایی که نشان می دهد بیت کوین ممکن است به مرحله انباشت بهینه نزدیک شود، نسبت ارزش بازار به ارزش تحقق یافته (MVRV) است که در حال حاضر روی ۰.۹۶۹ قرار دارد.

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، امتیاز MVRV برای بیت کوین در طول چهار سال گذشته بیشتر زمان را بالای یک مقدار سپری کرده است، به استثنای دو دوره کوتاه که با شرایط نزولی بازار همزمان شده است.

افت مختصری که در مارس ۲۰۲۰ رخ داد، باعث شد که امتیاز MVRV به ۰.۸۵ برسد و برای یک دوره تقریباً هفت روزه زیر ۱ باقی بماند، در حالی که بازار نزولی ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ شاهد این بود که این متریک به پایین ترین سطح ۰.۶۹۹۲ رسید و در مجموع هزینه کرد.

در حالی که داده‌ها انکار نمی‌کنند که بیت‌کوین می‌تواند شاهد کاهش بیشتر قیمت باشد، همچنین نشان می‌دهد که بدترین عقب‌نشینی قبلا اتفاق افتاده است و بعید است که پایین‌ترین حد فعلی برای درازمدت باقی بماند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط