سهام نتفلیکس ۲۵ درصد سقوط کرد

  • 31 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 428 نفر
سهام نتفلیکس 25 درصد سقوط کرد


سهام نتفلیکس 25 درصد سقوط کرد

با باز شدن بازارهای سنتی پس از تعطیلات، سهام نتفلیکس (NFLX) 25 درصد کاهش یافت.

خبری که منجر به کاهش شدید شد، افشای این بود که سرویس استریم در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ ۲۰۰۰۰۰ مشتری از دست داد و دو میلیون مشترک دیگر را در این سه ماهه از دست خواهد داد. بر اساس داده های بلومبرگ، این شرکت اولین ضرر خود را در تعداد کاربران از سال ۲۰۱۱ به ثبت رساند.

سرمایه گذاران با کاهش سهام NFLX در معاملات پس از ساعت کاری واکنش نشان دادند که باعث شد قیمت ها به پایین ترین سطح سال جدید یعنی ۲۵۸.۹۰ دلار کاهش یابد. زمانی که معاملات روزانه در ۲۰ آوریل آغاز می شود، هنوز مشخص نیست که سهام با چه قیمتی باز می شود.

چنین اقدامات قیمتی باعث خوشحالی جامعه ارزهای دیجیتال به دلیل انتقاد طولانی مدت از سوی سرمایه گذاران سنتی مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال بیش از حد نوسان هستند، شده است.

بنجامین کوئن، تحلیلگر ارزهای دیجیتال و مجری کانال یوتیوب Into the Cryptoverse امروز به ۶۲۲۰۰۰ دنبال کننده خود گفت: سقوط NFLX به ما یادآوری کرد که سهام در واقع مانند ارزهای دیجیتال هستند.

قیمت سهام NFLX از بیت کوین (BTC) در سال ۲۰۲۲ بهتر بود. NFLX از اول ژانویه ۲۰۲۲، زمانی که در بالاترین سطح سال خود با ۵۹۷.۳۷ دلار بود، ۵۷ درصد از دست داده است. برای مقایسه، BTC بر اساس داده‌های CoinGecko سال ۲۰۲۲ را با ۴۶۳۱۹ دلار شروع کرد و در حال حاضر با قیمت ۴۱۲۸۸ دلار معامله می‌شود. بنابراین در مجموع ۱۱ درصد کاهش یافت.

سایر سهام‌های فناوری نیز در سال جاری متحمل ضررهایی شبیه به ارزهای دیجیتال شده‌اند. در ۲ فوریه، PayPal (PYPL) با ۲۰ درصد کاهش از ۱۷۲.۷۷ دلار به ۱۳۹.۸۹ دلار رسید. در همان روز، متا پلتفرم‌ها (META) که قبلاً فیسبوک بود، با ۲۵ درصد کاهش از ۳۲۷.۸۲ دلار به ۲۴۴.۶۵ دلار رسید.

با این حال، کارشناسان ارزهای دیجیتال به ما یادآوری می‌کنند که بیت‌کوین در طی سقوط‌های قبلی بازار کریپتو سخت‌تر از این سهام‌های فناوری سقوط کرد. روندی که در آن بیت کوین در یک روز حداقل ۲۵ درصد کاهش یافت در ۱۲ مارس ۲۰۲۰ اتفاق افتاد و در آن روز کاهش ۴۱ درصدی از ۷۹۶۹ دلار به ۴۷۷۶ دلار ثبت شد.

این تحلیل که توسط شرکت تحقیقاتی کریپتو Into The Block انجام شد و در ۱۶ آوریل منتشر شد، بیان کرد که قیمت‌های BTC و Ether (ETH) “نسبت به بسیاری از سهام، به ویژه ارزهای دیجیتال، نوسان قیمت کمتری دارند.”

تجزیه و تحلیل از نسبت شارپ برای مقایسه نوسان بین سرمایه گذاری های مختلف استفاده کرد. هر چه امتیاز کمتر باشد، دارایی دارای نوسانات کمتری است. بر این اساس، در حالی که بیت کوین امتیاز ۰.۰۲- را کسب کرد، مربع (۰.۰۵-)، میکرواستراتژی (۰.۰۲-) و کوین بیس (۰.۰۲-) با BTC مطابقت داشتند.

ناتالی برونل، مجری پادکست Coin Stories، امروز توییت کرد که نتفلیکس می تواند برخی از مشکلات فعلی خود را با افزودن بیت کوین به ترازنامه خود برطرف کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط