سهام انویدیا پس از ارقام سه ماهه اول سقوط کرد

  • 6 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 463 نفر
سهام انویدیا پس از ارقام سه ماهه اول سقوط کرد


سهام انویدیا پس از ارقام سه ماهه اول سقوط کرد

قیمت سهام سازنده کارت گرافیک آمریکایی انویدیا در معاملات پس از ساعت کاری روز پنجشنبه کاهش یافت زیرا چشم انداز درآمد برای سه ماهه دوم کمتر از انتظارات بود.

رشد سه ماهه از سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ تا سه ماهه اول ۲۰۲۲، با افزایش ۸ درصدی درآمد به ۸.۹۸ میلیارد دلار و افزایش ۳ درصدی در سود هر سهم به ۱.۳۶ دلار، قوی بود. این شرکت همچنین اعلام کرد که بر اساس تشکیل پرونده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برنامه بازپرداخت ۱۵ میلیارد دلاری سهام را تا پایان سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داد.

با این حال، چشم انداز سه ماهه دوم بسیار کمتر امیدوارکننده است و درآمد پروژه ها ۸.۱ میلیارد دلار خواهد بود که ۴ درصد کمتر از حد انتظار است.

این راهنمایی ناامیدکننده در معاملات پس از ساعت کاری روز پنجشنبه سرمایه‌گذاران را تحت تأثیر قرار نداد زیرا سهام Nvidia (NVDA) با ۷ درصد کاهش به ۱۵۷.۸ دلار رسید. NVDA تقریباً ۵۰ درصد در طول سال کاهش یافته است که نشان دهنده عملکرد ضعیف سهام های فناوری در سراسر بازار است.

این شرکت فناوری شاهد کاهش فروش پردازنده‌های استخراج رمزارز (CMP) خود در سه ماهه اول به سطح «اسمی» در مقایسه با ۱۵۵ میلیون دلار در سال گذشته بود. این پرونده درآمد دقیق CMP ها را مشخص نمی کند، اما درآمدها از سال گذشته کاهش یافته است.

انویدیا در سه ماهه دوم سال گذشته با کاهش ۳۳ درصدی درآمد CMP پیش بینی شده به ۲۶۶ میلیون دلار رسید، پس از آن ۱۰۵ میلیون دلار در سه ماهه سوم و سپس ۲۴ میلیون دلار در سه ماهه چهارم. که اکنون دوباره سقوط کرده است.

انویدیا انتظارات درآمدی خود را برای سه ماهه دوم در گزارش به ۸.۱ میلیارد دلار کاهش داده است «به علاوه ۲ درصد» به دلیل «روسیه و قرنطینه‌های COVID در چین».

این دو عامل به تنهایی می توانند درآمد را تا ۵۰۰ میلیون دلار کاهش دهند.

CMP های شرکت مستقر در سانتا کلارا را می توان برای استخراج بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال دیگر استفاده کرد. کارت‌های گرافیک آن که برای بازی طراحی شده‌اند نیز می‌توانند برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده شوند مگر اینکه محدود شوند.

عرضه CMP ها حتی در بازارهای ثانویه بسیار کمیاب است و احتمالاً باعث می شود فروش بسیار پایین باشد. CMP 170HX جدید، بالاترین امتیاز تا به امروز، زمانی که در اکتبر گذشته عرضه شد، ۴۷۰۰ دلار قیمت داشت.

در ۶ می، انویدیا مجبور شد ۵.۵ میلیون دلار به SEC بپردازد تا پرونده ای را که در آن متهم به افشا نکردن میزان درآمد خود از استخراج کریپتو در سال ۲۰۱۸ شده بود، بپردازد. این اعلامیه باعث وحشت سرمایه گذاران شد و NVDA را ۶ درصد کاهش داد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط