سقوط ۴۰ درصدی پولیگان (MATIC)

  • 24 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 523 نفر


پولیگان Polygon (MATIC) بیش از ۴۰ درصد از رکورد ۲.۹۲ دلاری خود که در ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ ایجاد شد، افت کرده است. اما اگر یک شاخص فنی کلاسیک را باور کنیم، توکن فضای بیشتری برای کاهش در جلسات پیش رو دارد.

نقاشی الگوی نزولی کلاسیک نمودار قیمت MATIC

چرخش اخیر MATIC از صعودی به نزولی، و به دنبال آن بازگشت به سمت صعودی، منجر به شکل‌گیری چیزی شده است که شبیه یک فنجان و الگوی دسته معکوس به نظر می‌رسد – یک شکل هلالی بزرگ و به دنبال آن یک برگشت صعودی کمتر شدید، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است. .

در یک سناریوی “بی نقص”، تنظیمات فنجان و دسته معکوس زمینه را برای رکود پیش رو فراهم می کند. همانطور که آنها انجام می دهند، قیمت به سمت سطوحی کاهش می یابد که طول آنها برابر با حداکثر فاصله بین بالا و پایین تنظیم است، زمانی که از سطح شکست اندازه گیری می شود.

بنابراین، اگر MATIC از محدوده “دسته” خود، یعنی افت همراه با افزایش حجم، نزولی را بشکند، ممکن است در آینده تا ۰.۸۶ دلار، تقریبا ۵۰ درصد کمتر از قیمت فعلی خود، سقوط کند.

سناریوی صعودی چندضلعی

چشم انداز بسیار نزولی Polygon در بحبوحه اصلاح گسترده تر بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲ ظاهر شد.

توکن های برتر بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) تقریباً ۱۱٪ و ۲۲٪ از ارزش گذاری های بازار خود را از سال تا به امروز کاهش دادند. سقوط آنها همچنین باعث حرکت های نزولی مشابه در سایر نقاط بازار کریپتو شد، به طوری که ارزش کلی آن از ۲.۱۹۰ تریلیون دلار در ابتدای سال به ۱.۸۷۸ تریلیون دلار در ۱۱ فوریه کاهش یافت.

ارزش بازار Polygon از ۱۸.۱۰ میلیارد دلار به ۱۲.۹۶ میلیارد دلار کاهش یافت و قیمت هر توکن MATIC در همان دوره با ۳۰ درصد کاهش به ۱.۷۳۴ دلار رسید. با این وجود، تلاقی پشتیبانی فنی امیدهای صعودی توکن را زنده نگه داشت.

به طور مفصل، دو سطح پشتیبانی به شکل میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه MATIC (EMA 200 روزه؛ موج آبی در نمودار زیر) و یک خط روند شیب دار چند ماهه به سمت بالا (بنفش) به MATIC کمک کرد تا سوگیری نزولی خود را محدود کند.

توکن Polygon دوباره تلاقی پشتیبانی را برای بازگشت احتمالی قیمت در آینده آزمایش کرده است. با این حال، به نظر می رسد که یک اصلاح صعودی باعث می شود MATIC یک سطح مقاومت قریب الوقوع بالاتر از آن را به شکل یک خط روند شیب دار منفی (سیاه) دوباره آزمایش کند.

در نتیجه، یک راه‌اندازی صعودی می‌تواند تنها با یک بازگشت قاطع، یعنی افزایش قیمت در کنار حجم معاملات، ظاهر شود.

در غیر این صورت، MATIC خطر اعتبار بخشیدن به الگوی فنجان و دسته معکوس را دارد که به گفته تام بولکوفسکی، تحلیلگر کهنه کار، نرخ موفقیت ۶۲ درصدی دارد.

داده های قوی روی زنجیره

MATIC به عنوان واحد پول اکوسیستم Polygon با موارد استفاده اولیه آن شامل هزینه ها و سهام عمل می کند. کاربران می توانند Polygon را به دلیل توانایی آن در پردازش تراکنش های اتریوم سریع تر و با نرخ ارزان تر انتخاب کنند.

به همین دلیل، طبق داده‌های ارائه شده توسط PolygonScan.com، آدرس‌های فعال روزانه Polygon (DAA) در حال حاضر به طور میانگین حدود ۳۰۰۰۰۰ در روز در مقایسه با ۷۵۹ در ابتدای سال ۲۰۲۱ است.

تحلیلگران Panther Research افزایش DAA را برای MATIC صعودی دانستند و از اتریوم به عنوان معیار خود یاد کردند که افزایش DAA آن با افزایش قیمت ETH مرتبط است.

گزیده ای از یادداشت ایشان:

با توجه به اینکه پذیرش شبکه اتریوم و Polygon چقدر نزدیک به هم مرتبط هستند، همراه با این واقعیت که زنجیره جانبی PoS Polygon در حال پیشی گرفتن است و با گسترش راه‌حل‌های بیشتری توسط L1s، منطقی است پیش‌بینی کنیم که توکن MATIC ارزش بیشتری پیدا کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط