سطح حمایت کلیدی قیمت Terra پس از ۳۰٪ کاهش شکسته می شود

  • 23 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 336 نفر


قیمت Terra (LUNA) در ۱۱ آوریل کاهش یافت زیرا اصلاح گسترده‌تر در دارایی‌های رمزنگاری بر ابهامات مربوط به مکانیسم سوزاندن توکن آن افزود.

بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) با کاهش بیش از ۸ درصدی قیمت LUNA به نزدیک به ۹۱.۵۰ دلار و حدود ۳۰ درصد از رکورد بالای ۱۲۰ دلاری خود که در ۶ آوریل ثبت شد، منجر به کاهش در بقیه بازار ارزهای دیجیتال شدند.

این افت کلی به دنبال حرکت های مشابه در بازار سهام ایالات متحده در هفته گذشته بود، پس از اینکه فدرال رزرو اعلام کرد قصد دارد نرخ بهره را افزایش دهد و ترازنامه ها را به شدت کاهش دهد تا تورم فزاینده را مهار کند.

آرتور هیز، یکی از بنیانگذاران صرافی BitMEX، دوشنبه گفت که همبستگی بیت‌کوین با سهام فناوری می‌تواند قیمت بعدی آن را ۳۰۰۰۰ دلار کند. به عبارت دیگر، همبستگی بالای LUNA با BTC تا کنون در سال جاری، آن را در معرض خطر نزولی بیشتر در صورت عدم بازگشت بیت کوین قرار می دهد.

داستان دو افشاگری

LUNA نشانه‌های منفی اضافی را از حداقل دو موضوع «آشکار» که در آخر هفته در توییتر پخش شد، انتخاب کرد.

اولین رشته، که توسط یک تحلیلگر مستعار @DeFi_Made_Here در ۷ آوریل نوشته شد، توانایی LUNA را برای حفظ استیبل کوین بومی Terra، TerraUSD (UST) زیر سوال برد، زیرا هیچ دارایی ملموسی از آن پشتیبانی نمی کند.

موضوع دوم که در ۹ آوریل توسط جک نیولد، تحلیلگر Crypto Pragmatist – یک خبرنامه DeFi منتشر شد، بنیانگذار Terra، Do Kwon را متهم کرد که تمام توکن های LUNA را که قرار بود برای ضرب کردن UST “سوزانده” شوند، دریافت کرده است.

او همچنین ادعا کرد که بنیاد لونا گارد، یک سازمان غیرانتفاعی که از اکوسیستم Terra حمایت می‌کند، از درصدی از عرضه سوخته LUNA برای خرید بیت‌کوین استفاده کرده است.

خوزه ماریا مکدو، رئیس پلتفرم تحقیقات ارزهای دیجیتال دلفی دیجیتال موضوع نیولد را “کاملاً وحشتناک” خواند.

پشتیبانی قیمت کلید Terra شکسته می شود

آخرین فروش LUNA همچنین قیمت آن را به پایین‌تر از میانگین متحرک اصلی آن در برابر دلار آمریکا رساند.

در جزئیات، توکن Terra به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه خود (EMA 50 روزه؛ موج قرمز در نمودار زیر)، اکنون نزدیک به ۹۰ دلار است، تقریباً دو ماه پس از بازپس گیری آن به عنوان پشتیبانی.

آخرین تلنگر پشتیبانی به مقاومت، LUNA را در معرض امکان گسترش روند نزولی خود به سمت متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (موج آبی) در حدود ۶۷ دلار (حدود ۲۰ درصد کمتر از قیمت ۱۱ آوریل) در آوریل قرار می دهد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه همچنین با خط فیب ۰.۳۸۲ نمودار اصلاحی فیبوناچی، که از پایین ترین حالت نوسانی ۴ دلاری به اوج نوسانی ۱۰۶ دلاری کشیده شده است، منطبق است، بنابراین پشتیبانی دولایه LUNA در برابر خرس ها را ارائه می دهد.

برعکس، یک بازگشت زودهنگام از خط ۰.۲۳۶ Fib (نزدیک به ۸۲ دلار) می تواند LUNA 106 دلار را به عنوان هدف صعودی موقت خود دوباره آزمایش کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط