سخنان رئیس SEC درمورد رمزهای رمزگذاری اوراق بهادار

  • 17 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 459 نفر


روز دوشنبه (۴ آوریل)، گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، در طی یک سخنرانی اصلی در کنفرانس سالانه انجمن بازار سرمایه Penn Law در دانشگاه پنسیلوانیا کری، نگرانی های خود را در مورد بازار ارزهای دیجیتال بیان کرد.

جنسلر “قبلاً رئیس کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده بود و اصلاحات دولت اوباما در بازار مبادلات ۴۰۰ تریلیون دلاری را رهبری می کرد.” او همچنین “مشاور ارشد سناتور ایالات متحده پل ساربانز در نوشتن قانون ساربنز-آکسلی (۲۰۰۲) بود، و معاون وزیر خزانه داری در امور مالی داخلی و دستیار وزیر خزانه داری از ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱ بود.

جنسلر مدرک کارشناسی خود را در رشته اقتصاد در سال ۱۹۷۸ و MBA خود را از مدرسه وارتون، دانشگاه پنسیلوانیا، در سال ۱۹۷۹ به دست آورد.

او سخنرانی اصلی خود را با گفتن اینکه “از من دعوت شده است تا در مورد بازارهای ارزهای رمزنگاری تقریباً ۲ تریلیون دلاری صحبت کنم” آغاز کرد و در این سخنرانی او صرفاً نظرات خود را بیان می کند و “از طرف کمیسیون یا کارکنان SEC صحبت نمی کند.” جنسلر معتقد است که «هیچ دلیلی برای رفتار متفاوت با بازار کریپتو فقط به دلیل استفاده از فناوری‌های متفاوت وجود ندارد» و بخش عمده‌ای از صحبت‌های او بر توضیح آنچه که SEC برای انجام وظایف خود در سه زمینه انجام می‌دهد متمرکز بود: «پلتفرم‌ها، استیبل کوین‌ها و توکن های رمزنگاری شده.”

پلتفرم‌ ها

در اینجا، جنسلر به «پلتفرم‌های معاملاتی و وام‌دهی رمزنگاری، خواه خود را متمرکز یا غیرمتمرکز (DeFi) می‌نامند، اشاره می‌کند.

جنسلر خوشحال نیست که بیشتر توکن‌هایی که در این پلتفرم‌های (ثبت‌نشده) معامله می‌شوند احتمالاً اوراق بهادار هستند.

این پلتفرم‌ها احتمالاً اوراق بهادار معاملاتی هستند. یک پلتفرم معاملاتی معمولی حداقل ده ها توکن روی خود دارد. در واقع، بسیاری از آنها بیش از ۱۰۰ توکن دارند. همانطور که بعداً به آن خواهم پرداخت، بسیاری از توکن‌هایی که در این پلتفرم‌ها معامله می‌شوند ممکن است به خوبی با تعریف «اوراق بهادار» مطابقت داشته باشند. در حالی که وضعیت حقوقی هر توکن به حقایق و شرایط خاص خود بستگی دارد، با توجه به تجربه کمیسیون در مورد توکن‌های مختلف که اوراق بهادار هستند، و با توجه به معاملات بسیار زیاد توکن‌ها، این احتمال بسیار دور است که هر پلتفرمی دارای اوراق بهادار صفر باشد.

بنابراین، او از کارکنان SEC خواسته است تا روی پروژه های مرتبط با پلت فرم زیر کار کنند:

با در نظر گرفتن “بهترین نحوه ثبت و تنظیم پلتفرم هایی که تجارت اوراق بهادار و غیر اوراق بهادار در هم تنیده شده است”

با در نظر گرفتن “اینکه آیا جداسازی توابع بازارسازی مناسب است یا خیر”

استیبل کوین ها

رئیس SEC می‌گوید که «استیبل کوین‌ها خارج از استفاده در پلتفرم‌های کریپتو، معمولاً برای تجارت استفاده نمی‌شوند». آنها “توسط یک دولت مرکزی صادر نمی شوند و پول قانونی نیستند.” با این حال، آنها با «ارائه ویژگی‌های مشابه و رقابت بالقوه با سپرده‌های بانکی و وجوه بازار پول»، «سه مجموعه مهم از مسائل مربوط به سیاست را مطرح می‌کنند».

این سه موضوع به شرح زیر است:

“اول، استیبل کوین ها ملاحظات سیاست عمومی را در مورد ثبات مالی و سیاست پولی افزایش می دهند.”

ثانیاً، استیبل کوین‌ها مسائلی را در مورد نحوه استفاده بالقوه آنها برای فعالیت‌های غیرقانونی ایجاد می‌کنند.

سوم، استیبل کوین ها مسائلی را برای حفاظت از سرمایه گذاران ایجاد می کنند.

توکن های رمزنگاری (غیر استیبل کوین)

جنسلر فکر می‌کند که بیشتر این توکن‌های رمزنگاری، اوراق بهادار تحت آزمایش هوی دادگاه عالی ایالات متحده در سال ۱۹۴۶ هستند، که می‌گوید: «قرارداد سرمایه‌گذاری زمانی وجود دارد که سرمایه‌گذاری پول در یک شرکت مشترک با انتظار منطقی از سود حاصل از تلاش‌ها وجود داشته باشد. از دیگران.”

واقعیت این است که بیشتر توکن‌های رمزنگاری شامل گروهی از کارآفرینان هستند که در انتظار کسب سود از مردم پول جمع‌آوری می‌کنند – که نشانه یک قرارداد سرمایه‌گذاری یا امنیت تحت صلاحیت ما است.

به گفته وی، در حال حاضر «بسیاری از کارآفرینان با فروش توکن‌های رمزنگاری شده از مردم پول جمع‌آوری می‌کنند، با این انتظار که مدیران اکوسیستمی را بسازند که در آن توکن مفید باشد و کاربران بیشتری را به پروژه بکشاند»، به این معنی که حیاتی است که SEC کار کند، «توکن‌های رمزنگاری که اوراق بهادار هستند در SEC ثبت شوند».

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در پایان گفت:

ما در حال حاضر راه‌های قوی برای محافظت از سرمایه‌گذارانی که در پلتفرم‌ها معامله می‌کنند، داریم.

ما باید همین حمایت ها را در بازارهای رمزنگاری اعمال کنیم. بیایید ریسک تضعیف قوانین ۹۰ ساله اوراق بهادار و ایجاد برخی از آربیتراژها یا حفره های نظارتی را نداشته باشیم.»

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط