ساخت وب ۵ با استفاده از بیت کوین توسط دورسی

  • 21 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 606 نفر
وب 5


وب ۵ (WEB 5)چیست ؟

شرکت زیرمجموعه بلاک TBD اعلام کرده است که قصد دارد یک وب غیرمتمرکز جدید با محوریت بیت کوین (BTC) بسازد، که بر اعتقاد بنیانگذار جک دورسی مبنی بر اینکه بزرگترین شبکه بلاک چین نقش مهمی در تکامل اینترنت خواهد داشت، تأکید می کند.

پروژه جدید که “Web5” نام دارد، نشان دهنده آخرین تلاش بیت کوین محور است که توسط دورسی از زمان کناره گیری از سمت مدیرعاملی توییتر در نوامبر ۲۰۲۱ انجام شده است.

در حالی که Web3 از فناوری بلاک چین و توکن سازی برای غیرمتمرکز کردن اینترنت استفاده می کند، ,وب ۵ به عنوان یک سیستم مبتنی بر هویت در نظر گرفته می شود که تنها از یک بلاک چین استفاده می کند: بیت کوین. کاربر توییتر Namcios مفهوم وب ۵ را در مجموعه‌ای از توییت‌ها توصیف کرد که در آن چندین مؤلفه نرم‌افزاری با هم کار می‌کنند تا تجربه کاربر را افزایش دهند و مدیریت هویت غیرمتمرکز را فعال کنند.

به گفته Namcios، وب ۵ از ION استفاده می‌کند که آن‌ها آن را به عنوان یک شبکه DID باز، عمومی و بدون مجوز که در بالای بلاک چین بیت‌کوین اجرا می‌شود، توصیف می‌کنند.

بنیاد Web3 DID ها را به عنوان شناسه های غیرمتمرکز توصیف می کند که «هویت دیجیتال غیرمتمرکز و قابل تأیید» را فعال می کنند.

Web5 اساساً یک پلتفرم وب غیرمتمرکز یا DWP است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های وب غیرمتمرکز را از طریق DID و گره های غیرمتمرکز ایجاد کنند، طبق اسناد نمونه اولیه TBD. Web5 همچنین دارای یک شبکه پولی با محوریت بیت کوین خواهد بود که منعکس کننده اعتقاد دورسی است که روزی این دارایی دیجیتال به ارز اصلی اینترنت تبدیل خواهد شد.

انگیزه دورسی برای دنبال کردن یک مدل توسعه وب جدید ممکن است از این باور او ناشی شود که Web3 هرگز به تمرکززدایی واقعی دست نخواهد یافت. مدیر عامل Block به طور علنی از Web3 و جامعه سرمایه گذاری خطرپذیر که از توسعه آن حمایت می کنند انتقاد کرده است. در دسامبر ۲۰۲۱، دورسی توییت کرد که افراد صاحب Web3 نیستند – VCها و شرکای محدود آنها دارند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط