زمان رسیدن بیت کوین به ۵۰۰۰۰۰ دلار در هر کوین است

  • 2 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 436 نفر


در حالی که بازار ارزهای دیجیتال یک بار دیگر مسیر خود را برای بهبود آغاز می کند، تحلیلگران مختلف وظیفه پیش بینی قیمت دارایی دیجیتال پرچمدار آن – بیت کوین (BTC) را بر عهده گرفته اند، به خصوص در مورد رویداد نصف شدن بعدی آن.

به طور خاص، انتظار می‌رود که رویداد بعدی هاوینگ بیت کوین حدود دو سال آینده برگزار شود و چهارمین رویداد نیمه‌شدن بیت کوین خواهد بود. رویداد نصف کردن، کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک برای ماینرها توسط پروتکل طراحی شده است و هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک یا تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد.

رویداد هاوینگ قبلی در ۱۱ می ۲۰۲۰ اتفاق افتاد، زمانی که جایزه قبلی برای هر بلوک بیت کوین ایجاد شده به نصف کاهش یافت و به ۶.۲۵BTC رسید. چهارمین رویداد نیمه‌سازی که پیش‌بینی می‌شود در ۴ می ۲۰۲۴ اتفاق بیفتد، این جایزه را حتی بیشتر کاهش می‌دهد – به ۳.۱۲۵ BTC در هر بلوک.

بعد از نصف شدن بعدی چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین خواهد افتاد؟

در ۲۲ می، دنیس پارکر، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، نمودار قیمت رنگین کمانی را در نمایه توییتر خود به اشتراک گذاشت که عملکرد گذشته بیت کوین را نشان می دهد و قصد دارد بینشی بالقوه از حرکت بلندمدت قیمت آن ارائه دهد. نوارهای رنگی از رگرسیون لگاریتمی پیروی می کنند اما هیچ مبنای علمی را نشان نمی دهند.

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین را در طول زمان نشان می دهد که پس از هر رویداد نصف شدن قبلی افزایش یافته است.

در زمان توییت و زمان مطبوعات، قیمت در قسمت سبز نمودار با علامت «انباشته» قرار داشت و به «خرید» نزدیک‌تر می‌شد. اگر مسیر مشابهی تا نصف شدن بعدی ادامه یابد، می تواند به حدود ۴۰۰۰۰ دلار برسد.

در همین حال، یک تحلیلگر برجسته بیت کوین معروف به PlanB – یک سرمایه گذار نهادی هلندی و مدافع اولیه استفاده از مدل زنده سهام به جریان (S2F) است که از کمبود برای تعیین کمیت ارزش بیت کوین استفاده می کند و پس از سومین رویداد نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۱۸ به طور گسترده مورد اشاره قرار گرفته است.

طبق این نمودار، که اغلب برای حدس زدن قیمت احتمالی بیت کوین در آینده استفاده می شود:

«به نظر می رسد مدل اصلی S2F 55 هزار دلاری ۲۰۱۹ بهتر از به روز رسانی ۱۰۰ هزار دلاری بعدی است. جالب توجه است که بازسازی بر اساس میانگین نسبت S2F 18 متری و داده های جدید ۳ ساله مدل اصلی را تایید می کند. خبر بد: مدل پس از نصف شدن در سال ۲۰۲۴ همچنان به ۵۰۰ هزار دلار اشاره دارد.

همانطور که اوضاع پیش می رود، قیمت بیت کوین ۳۰۴۰۸ دلار است که ۱.۵۹ درصد افزایش در روز و ۲.۰۳ درصد رشد نسبت به هفته قبل داشته است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط