رونمایی دانشمندان از الگوریتم‌های استخراج بیت‌کوین

  • 2 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 410 نفر


رونمایی دانشمندان از الگوریتم‌های استخراج بیت‌کوین

بلاک چین کوانتومی از یک الگوریتم جدید استخراج بیت کوین رونمایی کرده است که سخت افزار استخراج رمزارز فعلی را از طریق افزایش سرعت و بهره وری انرژی بهبود می بخشد.

در یک بیانیه مطبوعاتی در ۲۳ می، این شرکت بیان کرد که توسعه منجر به دو الگوریتم مبتنی بر دانش اولیه شده است که محاسبات SHA-256 را اداره می کنند.

به گفته این شرکت، اکنون به آزمایش‌های زنده استخراج بیت کوین از طریق نسخه استاندارد الگوریتم SHA-256 رفته است و کوانتوم به دنبال جمع‌آوری داده‌های بلادرنگ برای تقویت پایگاه داده موجود شرکت است. نتایج از طریق آزمونی به نام روش A به دست آمد.

این تیم همچنین آزمایش دیگری به نام روش B را اجرا کرد. رویکرد استخراج مبتنی بر دانش مستلزم استقرار یک تراشه ASIC اختصاصی است.

تایید نتایج تست استخراج بیت کوین

بر اساس موفقیت این آزمایش، تئوری استخراج بیت کوین فعلی تراشه های تجاری ASIC را بهبود می بخشد. در حال حاضر، تجزیه و تحلیل نظری بهبود را نشان می دهد، اما کوانتوم خاطرنشان می کند که آزمایش های تجربی نیاز به تایید نتایج دارد.

کوانتوم همچنین آزمایش‌های در حال انجام روی نسخه کوانتومی الگوریتم SHA-256 را تأیید کرد. این شرکت قرار است پس از تایید نظری بر اساس نتیجه، حق اختراع دیگری را ثبت کند.

فرانچسکو گاردین، مدیرعامل و رئیس اجرایی QBT، پیشرفت شرکت در بهبود سخت افزار استخراج موجود را توضیح داد. به گفته گاردین:

همزمان، ما به بهبود طراحی تراشه استخراج سنتی مبتنی بر ASIC با بهینه‌سازی الگوریتم SHA-256 و اجرای سیلیکون آن ادامه می‌دهیم. تیم محاسبات کوانتومی ما اکنون با موفقیت به اولین محاسبات کوانتومی صحیح خود از یک نسخه کاهش‌یافته SHA-256 دست یافته است و اکنون در حال افزایش تا SHA-256 کامل است.

این شرکت مستقر در بریتانیا افزود که پس از انجام شبیه‌سازی بر روی نسخه کوانتومی شبیه‌سازی شده الگوریتم SHA256، به نقطه عطف جدیدی دست یافته است. آنها ظاهراً برای اولین بار نتایج دقیقی را ارائه کردند.

ادغام با کامپیوترهای تجاری

کوانتوم تاکید می کند که هدف آن نظارت بر این است که آیا تعداد کیوبیت های موجود در فاز بعدی کامپیوترهای کوانتومی تجاری، محاسبات کامل SHA-256 را حفظ می کند یا خیر. این کار برای دو ماه آینده برنامه ریزی شده است.

در انتشار نتایج بعدی، کوانتوم اظهار داشت که به دلیل پیچیدگی کار، جدول زمانی خاصی وجود ندارد.

در نهایت، با توجه به اینکه استخراج بیت کوین برای مصرف انرژی مورد بررسی قرار گرفته است، راه حل کوانتوم را می توان به عنوان یک نقطه عطف مهم برای بخش ارزهای دیجیتال در نظر گرفت. با این حال، تولیدکنندگان در طول سال‌ها به سمت بهبود سخت‌افزار کنونی حرکت کرده‌اند که کاستی‌های مصرف انرژی را مدیریت می‌کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط