روسیه در حال آماده شدن برای ماین بیت کوین با گاز فلر است

  • 28 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 291 نفر
روسیه در حال آماده شدن برای ماین بیت کوین با گاز فلر است


روسیه در حال آماده شدن برای ماین بیت کوین با گاز فلر است

یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انتشار کربن در جهان، غول گازی روسی گازپروم قصد دارد با ارائه گاز فلر خود برای ماین بیت کوین، ردپای کربن خود را کاهش دهد.

دولت روسیه علیرغم تردید در قانونی کردن تجارت و پرداخت ارزهای دیجیتال، همچنان به برقراری ارتباط با بازیگران اصلی صنعت استخراج ارزهای دیجیتال ادامه می دهد.

غول گاز دولتی روسیه، گازپروم نفت، با BitRiver، بزرگترین تامین کننده خدمات کولوکیشن استخراج رمزنگاری در روسیه، وارد همکاری شده است. شرکت گازپروم در تاریخ ۱۶ ژوئن رسماً اعلام کرد که گازپروم به مراکز داده شریک BitRiver برق تولید شده از گاز نفتی مرتبط را ارائه خواهد کرد.

به عنوان بخشی از این همکاری، BitRiver یک زیرساخت دیجیتال مبتنی بر میادین نفتی که گازپروم خدمات استخراج کریپتو از گاز فلر ارائه می دهد، توسعه خواهد داد.

معاون اول مدیرعامل گازپروم وادیم یاکولف تأکید کرد که مدل تجاری گازپروم، خود، کار با دارایی های دیجیتال را متصور نیست. وی خاطرنشان کرد: این غول گازی بیشتر به دنبال بهینه سازی استفاده از منابع انرژی برای فعال کردن انرژی های تجدیدپذیر با فعال کردن “راه های جدید استفاده مفید از گاز نفتی همراه” .

گازپروم یکی از بزرگترین شرکت های نفت و گاز روسیه و همچنین یکی از بزرگترین تامین کنندگان گاز اتحادیه اروپا است. طبق گزارش ها، این غول نفتی در سال ۲۰۱۹ به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ انتشار کربن در جهان رتبه بندی شده است.

بر اساس این اعلامیه، پروژه‌های استخراج کریپتو با سوخت گاز مشعل به‌ویژه هنگام کار در میادین نفتی جدید که زیرساخت انتقال گاز ندارند، مهم هستند. گزینه دیگر ایجاد چنین پیشرفت‌هایی در میادین نفتی دورافتاده در مناطق سیبری است زیرا این میدان‌ها با برق مازاد و تدارکات گاز مشعل زیان‌آور همراه هستند.

ایگور رانتس، بنیانگذار و مدیر عامل BitRiver خاطرنشان کرد که مشارکت جدید با گازپروم بخشی از برنامه بلندپروازانه این شرکت برای افزایش ظرفیت کل برق به ۲ گیگاوات در دو سال آینده است.

دولت روسیه قبلاً پروژه ای را برای استخراج بیت کوین با گاز نفتی مرتبط در اکتبر ۲۰۲۱ در نظر گرفته بود.

روسیه بازیگر اصلی در بازارهای جهانی انرژی و همچنین استخراج بیت کوین (BTC) است. طبق شاخص مصرف برق کمبریج بیت کوین، این کشور سومین تولیدکننده بزرگ نرخ هش بیت کوین در جهان از آگوست ۲۰۲۱ بود. طبق آخرین به روز رسانی شاخص، روسیه به رتبه پنجم سقوط کرد زیرا نرخ هش بیت کوین آن در ژانویه ۲۰۲۲ از ۱۳.۶ EH / ثانیه در اوت ۲۰۲۱ به ۸.۶ EH / ثانیه در ژانویه ۲۰۲۲ کاهش یافت.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط