رابطه مستقیم افزایش قیمت بیت کوین با افزایش قیمت آلتکوین ها

  • 13 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 5 دقیقه
  • 255 نفر


اگر بیت کوین منطقه را بین ۳۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار برای حمایت تبدیل کند، این ۳ آلت کوین می تواند به شدت افزایش یابد.

پس از رالی در ۳۱ می، یک توقف در بازار پول کریپتو، به ویژه در بیت کوین (BTC) مشاهده می شود. در همین حال، بیشتر آلت‌کوین‌ها به فروش سنگین خود ادامه می‌دهند و بسیاری از ارزها ۷۰ تا ۹۰ درصد از بالاترین رکورد خود افت کرده‌اند.

آنچه مشخص است این است که به وضوح ترس در بازار وجود دارد. بازارهای پرریسک در سراسر جهان رو به افول هستند، اما زمانی است که متخصصان پول خود را پس انداز می کنند و به موقعیت های خود اضافه می کنند.

بیایید نگاهی دقیق تر به سه آلتکوین بیندازیم که در صورت یک روند صعودی در بازار، بهبودی قوی خواهند داشت.

ADA ممکن است برای افزایش ۸۰ درصدی آماده باشد

قیمت Cardano (ADA) پتانسیل صعودی قابل توجهی دارد. هارد فورک مورد انتظار Vasil که عملکرد را بهبود می بخشد و بهبود Plutus را اضافه می کند، برای ژوئن برنامه ریزی شده است.

ADA در محدوده قیمتی قوی قرار دارد که از هرگونه حرکت صعودی در بازار پشتیبانی می کند. قیمت ADA در سیستم Ichimoku Kinko Hyo به شکاف قابل توجهی بین Tenkan-Sen با نگاه کردن به کندل های سه هفته اخیر دست یافته است.

هنگامی که بدنه شمع ها و Tenkan-Sen دارای شکاف های قابل مشاهده هستند، اصلاح معمولا در عرض سه تا چهار روز انجام می شود. این به این دلیل است که تعادل با هم مطابقت ندارد، Tenkan-Sen و عملکرد قیمت دوست دارند تا آنجا که ممکن است به هم بچسبند. وقتی یکی از دیگری خیلی دور شود، بازگشت متوسط ​​به تنکان سن بسیار محتمل است.

با این حال، اگر بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی یک جهش بزرگ به جلو داشته باشد، قیمت ADA ممکن است برای آزمایش Kijun-Sen از Tenkan-Sen پیشی بگیرد. ADA هفته نامه Kijun-Sen را از هفته ۸ نوامبر ۲۰۲۱ آزمایش نکرده است.

هفتگی Kijun-Sen 1.02 دلار است. همچنین شامل نقطه کنترل حجم ۲۰۲۱ و سطح اصلاح فیبوناچی ۵۰% از بالاترین سطح به پایین ترین زمان است.

MATIC ۱ دلار را هدف قرار داده است

با نگاهی به نمودار هفتگی قیمت چند ضلعی (MATIC)، به طور قابل توجهی شبیه به ADA به نظر می رسد. MATIC و ADA با قیمت ۳ دلار به فروش می رسند و هر دو در محدوده قیمتی ۰.۵۰ تا ۰.۶۰ باقی می مانند، اما شباهت ها در اینجا به پایان می رسد.

اساسا MATIC در موقعیت قوی قرار دارد. دولت‌ها در سراسر جهان به دلیل مصرف بیش از حد انرژی الگوریتم‌های بلاک چین اثبات کار (PoW) به دنبال محدود کردن یا ممنوع کردن استخراج هستند. MATIC احتمالاً به لطف رویکرد مثبت خود به محیط زیست، با موفقیت از زیر نظر دولت بیرون آمده و حامیان جدیدی را جذب خواهد کرد.

MATIC مانند ADA دارای شکاف های قابل توجهی بین بدنه کندل های هفتگی و Tenkan-Sen است. با این حال، حفره های MATIC حیاتی تر هستند. به همین ترتیب، تفاوت بین قیمت و Kijun-Sen بسیار معنادارتر است.

در سیستم Ichimoku Kinko Hyo، یک میانگین حداکثر وجود دارد که در آن قیمت از Kijun-Sen قبل از تجربه بازگشت خشونت آمیز به میان رده دور می شود. برای MATIC، این آستانه در ۶۳ درصد است.

هر حرکت صعودی مجدد برای بیت کوین می تواند آلتکوین را بالاتر ببرد تا زمانی که MATIC به منطقه ارزش ۱.۰۰ تا ۱.۱۵ دلاری نزدیک به هفته نامه Tenkan-Sen برسد.

XLM از بازار آلتکوین عقب است اما بنا به دلایلی شناخته شده است

در طول رالی عظیم گاو نر از سقوط کووید تا نوامبر ۲۰۲۱، چندین آلتکوین اصلی وجود داشت که به بالاترین حد خود نرسیدند و Stellar (XLM) یکی از آنها بود. در واقع XLM آخرین رکورد تاریخ را تقریباً چهار سال و نیم پیش شکست.

الگوی گوه نزولی که در نمودار هفتگی توکن XLM ظاهر می شود، اما در سایر آلتکوین ها نه. در مقایسه با الگوهای مستطیل و مثلث استاندارد در تحلیل تکنیکال، تشکیل گوه قوی ترین است. چیزی که گوه را بسیار قوی می کند این است که شکستگی تقلبی کمتر رایج است.

محتمل ترین جهت برای یک گوه نزولی بالا خواهد بود. با این حال، شکستن زیر الگوی گوه در حال سقوط می‌تواند فرصت‌های کوتاه‌مدتی قوی ایجاد کند. وضعیت معمولی که تحلیلگران و سرمایه گذاران انتظار دارند در یک گوه نزولی شکست خورده ببینند، فروش ناگهانی و سریع است، اما تا کنون خرس ها نتوانسته اند یا نمی خواهند این کار را انجام دهند.

در عوض، نمودار هفتگی XLM به احتمال حرکت صعودی بسیار قوی اشاره دارد. اگر حرکت صعودی دوباره در بازار ارزهای دیجیتال مشاهده شود، XLM احتمالاً به دومین قله الگوی گوه نزولی در منطقه نزدیک به منطقه ۰.۳۸ دلار خواهد رسید.

تحلیلگران تکنیکال سنتی معتقدند که داده های فنی به داده های بنیادی منتهی می شود. اگر این درست باشد، آلتکوین‌هایی مانند XLM، MATIC و ADA می‌توانند عملکرد بسیار قوی‌تری را در هر بازار صعودی نشان دهند.

با این حال، خطرات منفی همچنان نگران کننده هستند. اما اینها احتمالاً بسیار محدود باقی خواهند ماند. اگر تا قبل از پایان ژوئن روند صعودی جدیدی رخ ندهد، بازار ارزهای دیجیتال احتمالاً به سمتی حرکت می کند تا زمانی که در پاییز یک شکست بزرگ بالا یا پایین رخ دهد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط