ذخیره بیت کوین در متاماسک

  • 6 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 352 نفر


متاماسک یک کیف پول شناخته شده برای برنامه های کاربردی توزیع شده با اتریوم (dApps) است. اما آیا MetaMask می تواند بیت کوین (BTC) را که بزرگترین ارز دیجیتال باقی مانده است نگه دارد؟

برای بسیاری از سرمایه گذاران رمزارز، بیت کوین بخش مهمی از سبد آنهاست. بیت کوین علاوه بر اینکه یک دارایی سرمایه گذاری است، می تواند به عنوان یک روش پرداخت نیز مورد استفاده قرار گیرد. به لطف کیف پول هایی مانند MetaMask، پرداخت از طریق فناوری بلاک چین بسیار آسان تر شده است. این کیف پول ارز دیجیتال اتریوم میلیون ها سرمایه گذار را قادر می سازد تا در هر چیزی که بازار ارز دیجیتال ارائه می دهد مشارکت داشته باشند. اگرچه اتر (ETH) یک وسیله پرداخت بسیار محبوب است، اکثر مردم بیت کوین می خرند.

با این حال، بیت کوین آن ارز دیجیتالی نیست که شما در مورد خرید یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) یا سرمایه گذاری در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) صحبت می کنید. با این حال، ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که بخواهید از بیت کوین برای این اقدامات استفاده کنید. بنابراین در این مقاله یاد می گیرید که چگونه بیت کوین را با MetaMask ذخیره کنید!

کیف پول رمزنگاری متاماسک

MetaMask یک کیف پول اتریوم است که به عنوان یک برنامه و به عنوان یک افزونه در مرورگر وب در دسترس است. به عبارت دیگر، MetaMask به کاربران اجازه می دهد تا کلیدهای خصوصی خود را ذخیره کنند و سپس به طور ایمن از برنامه ها و وب سایت ها با DApps و قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم استفاده کنند. یکی از محبوب ترین کیف پول های رمزنگاری، MetaMask اخیراً در مارس ۲۰۲۲ از مرز ۳۰ میلیون کاربر عبور کرد. این تا حدی به دلیل افزایش امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است.

آیا متاماسک فقط برای اتریوم است؟

MetaMask فقط برای توکن هایی مناسب است که از بلاک چین اتریوم، به اصطلاح توکن های ERC-20 استفاده می کنند. اگر می‌خواهید از توکن‌های دیگری استفاده کنید (یعنی توکن‌هایی که توکن‌های ERC-20 نیستند)، باید آنها را با توکن‌های ERC-20 مبادله کنید. سپس امکان ذخیره این توکن ها در MetaMask شما وجود خواهد داشت.

یک مثال دیگرZcash است که یک ارز دیجیتال مناسب برای انجام تراکنش های ناشناس است. این ارز دیجیتال مبتنی بر شبکه اتریوم نیست و بنابراین یک توکن ERC-20 نیست. اما با بسته بندی توکن های Zcash، همچنان می توانید از Zcash استفاده کنید.

کیف پول سخت افزاری MetaMask

محافظت از ارزهای رمزنگاری شده اغلب زمانی مطرح می شود که مردم برای اولین بار تحقیقات خود را در مورد ارزهای دیجیتال آغاز می کنند. از اهمیت بالایی برخوردار است، به همین دلیل است که یک کیف پول خوب ضروری است. یک کیف پول سخت افزاری اغلب توصیه می شود، زیرا می توان از آن برای ذخیره ارزهای دیجیتال به صورت آفلاین استفاده کرد. اما آیا MetaMask نیز یک کیف پول سخت افزاری است؟

MetaMask یک کیف پول سخت افزاری نیست. این یک کیف پول نرم افزاری است. به این کیف پول ها کیف پول داغ نیز می گویند و به اینترنت متصل هستند. با این وجود، همچنان می توانید MetaMask را به یک کیف پول سخت افزاری متصل کنید. به این ترتیب می توانید از MetaMask با Ledger که شناخته شده ترین کیف پول سخت افزاری است نیز استفاده کنید.

برای انجام این کار، برنامه ETH را باز کنید و “Connect Hardware Wallet” را انتخاب کنید تا کیف پول سخت افزاری Ledger خود را در MetaMask ادغام کنید. سپس یک پنجره پاپ آپ باز می شود که از شما می خواهد دستگاه خود را انتخاب کرده و روی «اتصال» کلیک کنید.

هنگامی که از Ledger با پسوند مرورگر MetaMask استفاده می کنید، کیف پول نرم افزار فقط به عنوان یک پورتال عمل می کند و نه به عنوان یک کیف پول. کلیدهای خصوصی شما از Ledger خارج نمی شوند بنابراین در MetaMask ذخیره نمی شوند.

آیا MetaMask از بیت کوین پشتیبانی می کند؟

MetaMask از بیت کوین پشتیبانی می کند، اما نه به شکلی که کیف پول صرافی ارز دیجیتال را می پذیرد. بیت کوین یک توکن ERC-20 نیست، بنابراین بزرگترین ارز دیجیتال به طور مستقیم توسط MetaMask پذیرفته نمی شود. با این حال، می‌توانید بیت‌کوین را به صورت دور برگردان وارد MetaMask خود کنید.

با این حال، سعی نکنید بیت کوین را مستقیماً به MetaMask خود ارسال کنید. اگر سعی کنید این کار را انجام دهید، MetaMask نمی تواند توکن را دریافت کند، که می تواند منجر به عواقب منفی شود. شما می توانید تمام بیت کوینی که ارسال کرده اید را به یکباره از دست بدهید، که وضعیت وحشتناکی خواهد بود!

چگونه بیت کوین را به MetaMask ارسال کنیم؟

همانطور که خواندید امکان ارسال مستقیم بیت کوین به MetaMask وجود ندارد. اما این بدان معنا نیست که دریافت بیت کوین به کیف پول MetaMask شما غیرممکن است. BTC بر روی بلاک چین خود اجرا می شود. در این بلاک چین بیت کوین، تراکنش ها تنها می توانند به آدرس های بیت کوین ارسال شوند. این نه تنها برای بیت کوین بلکه برای سایر بلاک چین ها مانند اتریوم نیز صادق است.

در بلاک چین اتریوم، تنها امکان ارسال توکن های مرتبط با اتریوم وجود دارد. ارسال بیت کوین از طریق شبکه اتریوم با پرداخت با یورو در ایالات متحده قابل مقایسه است. یورو به عنوان ارز در ایالات متحده پذیرفته نمی شود، اما شما می توانید از یورو خود به صورت گردشی استفاده کنید. با مبادله این یورو، می توانید همان ارزش را به دلار آمریکا دریافت کنید و از آن به عنوان روش پرداخت استفاده کنید.

با این وجود، اگر نمی خواهید بیت کوین خود را با اتریوم مبادله کنید، راه حل های دیگری نیز وجود دارد. این بدان معناست که شما باید بیت کوین خود را در یک مکان قفل کنید و سپس آن را به عنوان یک توکن جدید به بلاک چین اتریوم بیاورید که نشان دهنده بیت کوین قفل شده در بلاک چین بیت کوین است. به آن BTC Wrapped (wBTC) نیز گفته می شود که به معنای بیت کوین به عنوان یک توکن ERC-20 است.

چگونه بیت کوین را بسته بندی کنیم؟

راه های مختلفی برای بسته بندی بیت کوین وجود دارد. بیایید بایننس را به عنوان مثال در نظر بگیریم. در بایننس، BTC و wBTC دو توکن متفاوت هستند، بنابراین می توانید آنها را معامله کنید. با کلیک بر روی “کلاسیک” در بخش تجارت بایننس، به پلتفرم معاملاتی صرافی هدایت خواهید شد. در اینجا می توانید جفت معاملاتی با هر دو توکن بیت کوین را پیدا کنید. در اینجا می‌توانید تعداد WBTC را که می‌خواهید بخرید وارد کنید و با کلیک بر روی خرید WBTC تأیید کنید.

اگر wBTC خود را در MetaMask خود نمی بینید چه؟ با افزودن توکن wBTC با استفاده از مراحل زیر می توانید به راحتی این مورد را تغییر دهید:

آدرس کیف پول MetaMask

برای راه اندازی wBTC خود، آدرس کیف پول MetaMask شما بسیار مهم و پیدا کردن آن آسان است. با باز کردن برنامه و ورود به صفحه اصلی MetaMask خواهید رسید. در زیر نام حساب خود، کد منحصر به فرد خود را پیدا خواهید کرد که به عنوان آدرس شما عمل می کند. از این آدرس می توان برای دریافت رمزارز استفاده کرد.

شما می توانید این کد را با دیگران به اشتراک بگذارید، اما هرگز کدهای دیگر را با کسی به اشتراک نگذارید. اطلاعات ورود و بازیابی شما برای محافظت از دارایی های شما است. اگر دیگران این کدها را دریافت کنند، می توانند از آنها سوء استفاده کنند و باعث شوند که دارایی های رمزنگاری خود را از دست بدهید.

جایگزین های متامسک

MetaMask یک کیف پول نرم افزاری محبوب است، اما گزینه های جایگزین نیز وجود دارد. به دلیل وجود تمام بلاک چین های مختلف، چندین کیف پول فقط برای یک بلاک چین خاص مناسب هستند. دو نمونه کیف پول Yoroi کاردانو و کیف پول فانتوم سولانا هستند.

چندین کیف پول نرم افزاری برای توکن های ERC-20 در بلاک چین اتریوم مناسب هستند. مزیت MetaMask این است که می توانید از طریق وب سایت ها و برنامه ها از آن استفاده کنید. اینجاست که MetaMask خود را از رقبای خود متمایز می کند.

به عنوان مثال، Trust Wallet یک کیف پول نرم افزاری بسیار معتبر است که می تواند به عنوان یک برنامه تلفن همراه به عنوان جایگزینی برای MetaMask استفاده شود. MyEtherWallet و Mist Wallet، دو کیف پول وب‌سایتی که توکن‌های ERC-20 را می‌پذیرند، جایگزین‌های محبوب MetaMask نیز هستند.

اگرچه MetaMask محبوب ترین کیف پول نرم افزاری همه جانبه است، استفاده از کیف پول های متعدد هرگز ضرری ندارد. استفاده از کیف پول های مختلف نوعی استراتژی مدیریت ریسک است. با استفاده از چند کیف پول، وقتی تنها یک کیف پول هک شود، تمام دارایی های رمزنگاری خود را از دست نخواهید داد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط