دو معیار کلیدی که بازار را نزولی میکند

  • 10 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 198 نفر


داده های آتی و کاهش تقاضا برای تتر نشان می دهد که بازار کریپتو برای دور دیگری از بحران آماده شده است.

ارزش کل بازار کریپتو در ۳ ماه گذشته روندی صعودی داشته است و پشتیبانی ۱.۷۵ تریلیون دلاری اخیراً در ۲۷ آوریل آزمایش شد زیرا بیت کوین (BTC) در ۳۸۰۰۰ دلار و اتر (ETH) در ۲۸۰۰ دلار در ۲۷ آوریل افزایش یافت.

ارزش کل بازار کریپتو در ۷ روز گذشته کاهش ۳.۵ درصدی را نشان داد و بازندگان قابل توجه زیان ۱۸.۸ درصدی از XRP، زیان ۱۰.۲ درصدی از Cardano (ADA) و کاهش ۹.۷ درصدی قیمت Polkadot (DOT) بودند.

تجزیه و تحلیل طیف گسترده‌تری از آلت‌کوین‌ها تصویر متعادل‌تری را ارائه می‌کند که شامل ۲۵ درصد سود حاصل از برخی پروژه‌های بازی و Metaverse در همان دوره زمانی است.

Apecoin (APE) به دلیل مزایده زمین متاورس آتی Otherside که برای ۳۰ آوریل برنامه ریزی شده است، ۴۴ درصد افزایش یافت. Otherside توسط Yuga Labs، Animoca Brands و تیم Bored Ape Yacht Club NFT در حال توسعه است و سرمایه گذاران NFT انتظارات زیادی از این پروژه دارند.

پس از اینکه صرافی رمزارز مستقر در ایالات متحده Coinbase اعلام کرد قصد دارد این توکن را فهرست کند، توکن‌های بومی برنامه سبک زندگی حرکت برای کسب درآمد STEPN (GMT) 28 درصد افزایش یافت.

Nexo پس از اعلام فهرست شدن خود در ۲۹ آوریل، نکسو ۱۵ درصد افزایش یافت و Nexo نیز اعلام کرد که قصد دارد یک کارت اعتباری صادر کند که کریپتو را به‌جای فروش دارایی‌های دارندگان وثیقه می‌پذیرد.

قیمت Zilliqa (ZIL) پس از پمپاژ ۳۸۰ درصدی توکن در اواخر مارس تعدیل شده است و این به دنبال اعلام پروژه در ۲۵ مارس در مورد سرویس متاورس است که از فناوری Nvidia استفاده می کند.

در همین حال، داده‌های DappRadar نشان می‌دهد که بازی برای کسب درآمد، Axie Infinity (AXS) پس از کاهش ۱۵ درصدی تعداد کاربران و تراکنش‌ها در ۳۰ ماه گذشته، به پایین‌ترین سطح خود در ۹ ماه گذشته سقوط کرد.

حق بیمه تتر نشان دهنده عدم تقاضای خریداران است

حق بیمه OKX Tether (USDT) تقاضای خرده‌فروشی مبتنی بر چین را اندازه‌گیری می‌کند و تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار ایالات متحده را اندازه‌گیری می‌کند.

تقاضای خرید بیش از حد این شاخص را بالاتر از ارزش منصفانه در ۱۰۰٪ قرار می دهد. از سوی دیگر، پیشنهاد بازار Tether در طول بازارهای نزولی سرازیر می شود و باعث تخفیف ۴٪ یا بالاتر می شود.

پریمیوم OKX Tether در ۲۸ آوریل به ۲% رسید که بالاترین سطح آن در سال ۲۰۲۲ بود. این حرکت همزمان با شکستن بیت کوین به بالای ۴۰۰۰۰ دلار بود، اما قیمت آن در اواخر همان روز برگشت. در حال حاضر، حق بیمه تتر ۰ درصد است که نشان دهنده احساسات خنثی از سوی معامله گران خرده فروشی است.

بازارهای آتی احساسات متفاوتی را نشان می دهند

قراردادهای دائمی، همچنین به عنوان مبادله معکوس شناخته می شوند، دارای نرخ تعبیه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. صرافی ها از این کارمزد برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز استفاده می کنند.

نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریداران طولانی مدت اهرم بیشتری را طلب می کنند. با این حال، زمانی که فروشندگان به اهرم اضافی نیاز دارند، وضعیت برعکس رخ می دهد که باعث می شود نرخ تامین مالی منفی شود.

همانطور که در بالا نشان داده شد، نرخ انباشته بودجه هفت روزه برای بیت کوین و اتر اندکی مثبت است. به عنوان مثال، نرخ مثبت ۰.۱۵٪ هفتگی لونا معادل ۰.۶٪ در ماه است، که نباید بیشتر معامله گران آتی را نگران کند.

فقدان حق بیمه تتر در آسیا و حق بیمه های ثابت قرارداد دائمی نشان دهنده کمبود تقاضا از سوی معامله گران خرده فروشی است درست در حالی که کل سرمایه بازار کریپتو در تلاش برای حفظ حمایت ۱.۷۵ تریلیون دلاری است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط