دولت روسیه هنوز به طور رسمی لایحه کریپتو را تایید نکرده است

  • 28 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 306 نفر
دولت روسیه هنوز به طور رسمی لایحه کریپتو را تایید نکرده است


وزارت دارایی روسیه (MinFin) پیش نویس قانون «در مورد ارز دیجیتال» را تکمیل و برای تصویب به دولت ارسال کرده است. پیش نویس قانون مقررات مربوط به تجارت و استخراج با ارزهای دیجیتال را روشن می کند.

وزارت دارایی روسیه در ۸ آوریل اعلام کرد که لایحه کریپتو را اصلاح و نهایی کرده است که وضوح نظارتی را در مورد گردش، استخراج، تجارت، استخراج و سایر فعالیت‌ها در بازار کریپتو ارائه می‌کند.

صبح روز ۱۶ آوریل، با انتشار اخبار تایید نشده مبنی بر قانونی شدن ارزهای دیجیتال توسط روسیه، نظراتی از توییتر Crypto منتشر شد.

هر دو سازمان با بیت کوین و دارایی های کریپتو به عنوان ارز رفتار خواهند کرد.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، از اولین کسانی بود که این پیشرفت را دنبال کرد.

توییتر کریپتو به زودی متوجه شد که آنها زودتر جشن می گیرند، همانطور که در مورد این موضوع پست کردند. بلافاصله پس از آن، مدیر عامل بایننس و سایرین توییت های خود را در مورد وضعیت قانونی کریپتو در روسیه حذف کردند.

شایعاتی مبنی بر قانونی‌سازی کریپتو توسط روسیه پس از گزارش روزنامه محلی روسی کومرسانت منتشر شد که ظاهراً به نسخه نهایی اولیه پیش‌نویس لایحه رسید. به گفته رسانه های محلی، این لایحه پیشنهاد می کند ارز دیجیتال را به عنوان “وسیله پرداختی که واحد پول فدراسیون روسیه نیست” بپذیرد.

در حالی که وزارت دارایی این لایحه را نهایی می کند و آن را با دولت روسیه در میان می گذارد، هنوز مشخص نیست که چه زمانی اعلام رسمی در مورد تصویب قانونی این لایحه منتشر خواهد شد.

این لایحه پیشنهاد می‌کند یک چارچوب نظارتی برای فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری ایجاد شود، در حالی که زمینه را برای اپراتورهای ثبت‌شده فراهم می‌کند.

در ۱۴ آوریل، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه، سرگئی کاتیرین، از دولت خواست تا پرداخت های بین المللی را با ارزهای دیجیتال و CBDC انجام دهد.

در این روند ادامه دار علیه تحریم های بین المللی و تورم ناشی از آن، پاول زاوالنی، رئیس کمیته انرژی دومای دولتی فدراسیون روسیه، ایده پذیرش پرداخت های نفت و گاز طبیعی به بیت کوین (BTC) را مطرح کرد.

مواد منفجره

روسیه اکنون از اروپا می‌خواهد که قیمت گاز را به روبل بپردازد.

اروپا ۴۰ درصد گاز خود را از روسیه تامین می کند. یعنی ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلیون یورو در روز.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، زاوالنی پیشنهاد دریافت پرداخت از “کشورهای دوست” به روبل روسیه، یوان چین، لیر ترکیه و حتی بیت کوین (BTC) را داده است. با این حال، کشورهای دیگر نیز می توانند پرداخت نفت را به طلا یا روبل انجام دهند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط