دلایل خرس های بیت کوین برای نگه داشتن قیمت زیر ۳۲۰۰۰ دلار

  • 19 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 4 دقیقه
  • 322 نفر
دلایل خرس های بیت کوین برای نگه داشتن قیمت زیر 32000 دلار


فشار نظارتی و عدم اطمینان اقتصاد کلان همچنان احساسات معامله گران و قیمت بیت کوین را زیر ۳۲۰۰۰ دلار نشان می دهد.

از ۱۰ می، نمودار بیت کوین (BTC) محدوده نسبتاً فشرده ای از حرکت قیمت را نشان می دهد و ارز دیجیتال نتوانسته مقاومت ۳۲۰۰۰ دلاری را در چندین نوبت بشکند.

معاملات متلاطم تا حدی منعکس کننده عدم اطمینان بازار سهام است زیرا شاخص S&P 500 در بازه زمانی مشابه از ۳۹۰۰ تا ۴۱۸۰ متغیر بود. از یک طرف، رشد اقتصادی در منطقه یورو وجود داشته است که در آن تولید ناخالص داخلی سالانه ۵.۱ درصد رشد داشته است. از سوی دیگر، تورم همچنان در حال افزایش است و در بریتانیا به ۹ درصد رسیده است.

طرح پیشنهادی چارچوب تنظیمی دارایی های دیجیتال که در ۷ ژوئن به سنای ایالات متحده ارائه شد، به نوسانات بیت کوین افزوده شد. این لایحه دو حزبی ۶۹ صفحه ای توسط سناتور سینتیا لومیس از وایومینگ و سناتور کریستن گیلیبراند از نیویورک حمایت می شود و به اختیارات CFTC در مورد موارد قابل اجرا می پردازد.

در ۳ ژوئن، سرویس نظارت مالی کره جنوبی (FSS) تحقیقی را با ۱۵۷ سرویس دروازه پرداخت که با دارایی های دیجیتال کار می کنند آغاز کرد. پیش از این، در ۲۴ می، مقامات کره جنوبی تحقیقاتی را علیه دو کوون، شخصیت اصلی حادثه Terra آغاز کردند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز در ۶ ژوئن تحقیقاتی را علیه هولدینگ بایننس آغاز کرد. بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان از نظر حجم است و SEC در حال ارزیابی است که آیا عرضه اولیه سکه توکن BNB قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است یا خیر.

در ۶ ژوئن، IRA Financial Trust، یک پلتفرم ارائه دهنده حساب های بازنشستگی دارایی های دیجیتال خودگردان، شکایتی علیه صرافی ارز دیجیتال Gemini تنظیم کرد و ادعا کرد که نقض ۸ فوریه منجر به ضرر ۳۶ میلیون دلاری در دارایی های رمزنگاری شده از حساب های مشتریان تحت جمینی شده است.

بیایید به داده های آتی بیت کوین نگاه کنیم تا بفهمیم معامله گران حرفه ای از جمله نهنگ ها و سازندگان بازار چگونه قرار می گیرند.

معیارهای مشتقات منعکس کننده انتظارات نزولی سرمایه گذاران است

معامله گران باید داده های بازار آتی بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند معامله گران حرفه ای چه موقعیتی دارند. قراردادهای سه ماهه ابزار ترجیحی معامله گران باتجربه برای جلوگیری از نوسان نرخ تامین مالی آتی دائمی است.

شاخص پایه تفاوت بین قراردادهای آتی بلندمدت و سطوح فعلی بازار نقدی را اندازه گیری می کند. حق بیمه سالانه آتی بیت‌کوین باید بین ۵ تا ۱۰ درصد باشد تا معامله‌گران را برای «قفل کردن» پول به مدت دو تا سه ماه تا پایان قرارداد جبران کند.

حق بیمه آتی بیت کوین از ۱۲ آوریل به زیر ۴ درصد رسیده است، که یک قرائت معمول در بازارهای نزولی است. حتی نگران‌کننده‌تر این است که آخرین باری که این معامله‌گران حرفه‌ای صعودی بودند، بیش از شش ماه پیش بود که معیار از آستانه ۱۰ درصد فراتر رفت.

برای حذف عوامل خارجی خاص برای ابزار آتی، معامله گران باید بازارهای اختیار بیت کوین را نیز تجزیه و تحلیل کنند. انحراف دلتای ۲۵ درصدی نشانه ای گویا برای زمانی است که سازندگان بازار بیت کوین و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت صعودی یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در طول بازارهای صعودی، سرمایه‌گذاران آپشن شانس بیشتری برای پمپ قیمت می‌دهند که باعث می‌شود شاخص انحراف به زیر منفی ۱۲ درصد برسد. از سوی دیگر، هراس تعمیم یافته بازار نزولی باعث ایجاد انحراف مثبت ۱۲ درصد یا بیشتر می شود.

شیب دلتای ۳۰ روزه بین ۱۲.۵ تا ۲۳ درصد بین ۱ تا ۷ ژوئن متغیر بوده است، که نشان می دهد معامله گران آپشن شانس بیشتری برای حرکت نزولی قیمت گذاری می کنند. با این حال، نسبت به دو هفته قبل بهبودی ملایمی را نشان می دهد.

مقررات ارزهای دیجیتال و اعداد ضعیف اقتصادی به وضوح بر احساسات سرمایه‌گذاران تأثیر می‌گذارد و داده‌های مشتقات نشان می‌دهد معامله‌گران حرفه‌ای بیت‌کوین از موقعیت‌های خرید اهرمی اجتناب می‌کنند، به‌علاوه آن‌ها تمایلی به ریسک‌های منفی ندارند.

در حال حاضر، واضح است که خرس‌ها با قرار دادن ۳۲۰۰۰ دلار به عنوان سطح مقاومت راحت هستند و افت مجدد تا سطح ۲۸۲۰۰ دلار احتمالاً ادامه خواهد داشت.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط