درخواست اوکراین برای مسدود کردن بیت کوین روسیه

  • 9 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 5 دقیقه
  • 350 نفر
درخواست اوکراین برای مسدود کردن بیت کوین روسیه


درخواست اوکراین برای مسدود کردن بیت کوین روسیه

در حالی که غرب به اعمال تحریم‌های بیشتر علیه بانک‌های روسی در پی حمله روسیه به اوکراین ادامه می‌دهد، یکی از مقامات اوکراینی خواستار تحریم دارایی‌های ارز دیجیتال روس‌ها نیز شده است.

میخایلو فدوروف، وزیر تحول دیجیتال اوکراین، روز یکشنبه در توییتر از صرافی‌های ارزهای دیجیتال جهانی خواست تا آدرس‌های کاربران روسی را مسدود کنند.

او تاکید کرد که مبادلات نه تنها باید آدرس‌های مرتبط با روسیه و بلاروس را مسدود کنند، بلکه باید برای «خرابکاری کاربران عادی» نیز اقدام کنند.

فدوروف متعاقباً اشاره کرد که برخی از خدمات مرتبط با صنعت قبلاً به سمت مسدود کردن دارایی‌های روسیه و بلاروس حرکت کرده‌اند، از جمله پلتفرم توکن غیرقابل تعویض DMarket.

استارت آپ اوکراینی الاصل DMarket به دلیل تهاجم به اوکراین همه روابط خود را با روسیه و بلاروس قطع می کند.

درخواست‌های فدوروف می‌تواند به طور بالقوه برای بازار ارزهای دیجیتال روسیه فاجعه‌بار باشد، زیرا تخمین زده می‌شود که روس‌ها تا اوایل فوریه بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار ارز دیجیتال در اختیار داشته باشند.

با کاهش شدید روبل روسیه در برابر دلار آمریکا و یورو، روس ها به طور فزاینده ای دارایی های بانکی خود را نقد می کنند و ظاهراً سرمایه گذاری های رمزنگاری را در نظر می گیرند. سخنگوی این شرکت به کوین تلگراف گفت، به این ترتیب، BestChange، یک گردآورنده بزرگ مبادلات رمزنگاری در روسیه، افزایش ۲۰ درصدی بازدیدها را پس از تهاجم روسیه به اوکراین مشاهده کرده است.

خروج از روسیه می‌تواند برای صرافی‌های بزرگ جهانی مانند بایننس نیز فاجعه‌بار باشد، زیرا بازار روسیه ظاهراً دومین بازار بزرگ بایننس پس از ترکیه از نظر ترافیک وب‌سایت است.

بایننس بیت کوین روس ها را مسدود نمی کند

سخنگوی این شرکت روز دوشنبه به کوین تلگراف گفت: بایننس قصد ندارد دارایی های روس ها را مسدود کند زیرا این با اصول اصلی آزادی مالی ارزهای دیجیتال در تضاد است.

ما قصد نداریم به‌طور یک‌جانبه حساب‌های میلیون‌ها کاربر بی‌گناه را مسدود کنیم. کریپتو به‌منظور ایجاد آزادی مالی بیشتر برای مردم در سراسر جهان است.»

این نماینده افزود که این صرافی در حال اتخاذ تدابیری برای اطمینان از اعمال تحریم ها علیه نهادهای تحریم شده در روسیه است و در عین حال “تاثیر آن را برای کاربران بی گناه به حداقل می رساند.” سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: اگر جامعه بین‌المللی این تحریم‌ها را بیشتر گسترش دهد، ما نیز به شدت آن را اعمال خواهیم کرد.

برخی از مدیران کریپتو معتقدند که تحریم‌ها علیه روسیه در نهایت اجتناب‌ناپذیر هستند. با این حال، آنها باید فقط افراد منتخب را هدف قرار دهند، همانطور که معمولاً دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده انجام می دهد.

ما فکر می‌کنیم که تحریم‌ها با نام بردن از افراد تحریم‌شده جدید، همانطور که آمریکا/OFAC در گذشته انجام داده‌اند، اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. جوکا بلومبرگ، مدیر ارشد بازاریابی LocalBitcoins به کوین تلگراف گفت: با این حال، ممنوع کردن همه شرکت‌های رمزنگاری از ارائه خدمات به روس‌های معمولی منطقی نیست و بیشتر از ضرر برای مردم عادی ضرر خواهد داشت.

جسی پاول، مدیرعامل کراکن نیز گفت که صرافی کراکن نمی‌تواند حساب‌های مشتریان روسی صرافی را بدون الزام قانونی مسدود کند. وی افزود: «روس‌ها باید بدانند که چنین الزامی می‌تواند قریب‌الوقوع باشد. پاول قبلاً با اشاره به قانون اضطراری کانادا که رمزارز مخالفان را مسدود می کند، به کاربران Kraken توصیه کرد که دارایی های رمزنگاری خود را از صرافی ها خارج کنند.

این قانون شرکت‌های ارز دیجیتال را وادار به مسدود کردن کیف پول‌های بیت‌کوین (BTC) مرتبط با اعتراضات محلی ضد واکسن در اواسط فوریه کرده بود.

در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا سایر صرافی‌های ارز دیجیتال تصمیم به مسدود کردن دارایی‌های کریپتو روسیه می‌کنند یا خیر، بسیاری از شرکت‌های رمزنگاری فعالانه برای حمایت از پناهندگان و سربازان اوکراینی کار می‌کنند.

روز یکشنبه، بایننس صندوق امداد اضطراری اوکراین را راه اندازی کرد تا کمک های اضطراری را از طریق تامین مالی کریپتو ارائه کند. صرافی ارز دیجیتال همچنین ۱۰ میلیون دلار برای کمک به بحران انسانی در اوکراین اهدا کرد.

تمرکز ما ارائه حمایت های روی زمین از طریق خیریه و همکاری است[email protected] همچنین صندوق امداد اضطراری اوکراین را راه اندازی کرد.

پردازنده پرداخت رمزنگاری CoinGate نیز ابتکار مشابهی را معرفی کرده است و یک حساب ویژه جمع آوری کمک مالی برای حمایت از نیروهای مسلح اوکراین باز کرده است. هدف از این تلاش جمع‌آوری سرمایه، اجازه دادن به کاربران برای کمک به بیش از ۷۰ ارز دیجیتال است که وجوه آن مستقیماً به بانک ملی اوکراین می‌رسد.

صرافی‌های کریپتو محلی نیز به سرعت در حال واکنش هستند، به طوری که صرافی کونا اوکراین پنج‌شنبه گذشته یک صندوق رمزنگاری را برای کمک به خیریه‌هایی که به ارتش و دولت در مقاومت در برابر تهاجم روسیه کمک می‌کنند، راه‌اندازی کرد.

بر اساس برآوردهای کوین تلگراف، اوکراین از زمان راه اندازی کمپین های مختلف کمک مالی، بیش از ۲۳ میلیون دلار ارز دیجیتال جمع آوری کرده است.

روز یکشنبه، دفتر دادستان کل روسیه به روس ها هشدار داد که هرگونه کمک به یک کشور خارجی در طول دوره “عملیات ویژه برای محافظت از DPR و LPR” به عنوان خیانت به میهن تلقی می شود، جرمی که مجازات آن تا ۲۰ زندان است.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط