درآمد ماینینگ بیت کوین به پایین ترین حد در ۱۱ ماه گذشته رسید

  • 13 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 250 نفر
درآمد ماینینگ بیت کوین به پایین ترین حد در 11 ماه گذشته رسید


درآمد و سودآوری حاصل از استخراج بیت کوین (BTC) با عمیق تر شدن افت بازار کریپتو کمتر می شود.

ماه می یکی از بدترین ماه ها برای استخراج کنندگان بیت کوین بوده است که درآمد و سودآوری آن کاهش یافته است. بر اساس داده های Ycharts از Blockchain.com، درآمد روزانه استخراج کنندگان بیت کوین در ماه می ۲۷ درصد کاهش یافته است.

منبع داده درآمد روزانه ۴۰.۵۷ میلیون دلار را برای استخراج کنندگان بیت کوین در ۱ می گزارش داد، اما این میزان در پایان ماه به ۲۹.۳۷ میلیون دلار کاهش یافت. درآمد روزانه ماینینگ در ۲۴ می به کمترین میزان در ۱۱ ماه گذشته یعنی ۲۲.۴۳ میلیون دلار کاهش یافت.

درآمد روزانه ماینرها در آوریل ۲۰۲۱ به حدود ۸۰ میلیون دلار رسید، اما از آن زمان تا کنون ۶۲ درصد کاهش یافته است.

بر اساس Bitinfocharts، سودآوری ماینینگ، اندازه گیری روزانه دلار به ازای هر تراهش تولید شده در ثانیه، به پایین ترین سطح خود از اکتبر ۲۰۲۰ کاهش یافته است. ارائه‌دهنده داده‌های کریپتو در حال حاضر سود استخراج ۰.۱۱۲ دلار در روز را برای ۱ THASH در ثانیه گزارش می‌کند.

همچنین، داده ها از ابتدای سال ۵۶ درصد کاهش یافته است، که بیش از ۷۵ درصد از بالاترین سطح سال ۲۰۲۱ یعنی ۰.۴۵۰ دلار در روز در هر TH/s کاهش یافته است.

بر اساس Bitinfocharts، نرخ هش شبکه بیت کوین همچنان بالاست، اما میانگین روزانه فعلی ۲۱۱.۸۲ اگزاهاش در ثانیه است. این تقریباً ۱۶ درصد از بالاترین رکورد تاریخ ۲ مه که کمی بیش از ۲۵۰ EH/s بود، عقب تر است.

سودآوری پایین با وجود هش ریت بالا نشان می دهد که رقابت در صنعت استخراج بیت کوین بسیار بیشتر از آنچه قبلا دیده شده است وجود دارد. در بازارهای نزولی قبلی، ماینرها پلتفرم های خود را تعطیل کردند، زیرا قیمت دارایی ها به شدت کاهش یافت و عملیات به طور موقت بی سود شد.

علاوه بر این، طبق گفته گلس‌نود، این واقعیت که مقدار بیت‌کوین ارسال شده توسط ماینرها به صرافی‌ها به بالاترین حد خود در چهار ماه گذشته رسیده است، نشان می‌دهد که آن‌ها ممکن است در حال آماده شدن برای فروش بخشی از پس‌انداز خود برای تامین درآمد کاهش یافته باشند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط