داستان پرداخت بدون تماس بیت کوین

  • 28 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 497 نفر
داستان پرداخت بدون تماس بیت کوین


شبکه لایتنینگ (LN) کمی سریع‌تر شده است، زیرا کارت بولت با نام مناسب اکنون به علاقه‌مندان بیت‌ کوین (BTC) این امکان را می‌دهد تا با استفاده از فناوری بدون تماس برای کالاها و خدمات پرداخت کنند.

این کار به این صورت بود که برای هر دستگاه PoS که فاکتور لایتنینگ را نشان می‌دهد، MSW به سادگی کارت بولت مجهز به NFC را در نزدیکی خود نگه دارد. در مجموع، MSW 20 برای ۲۰ صبحانه، ناهار، نوشیدنی و میان وعده با استفاده از LN قبل از انتشار Bolt Card پرداخت کرده است:

MSW به کوین تلگراف گفت که استفاده از کارت بولت «کاملاً طبیعی بود و درست همانطور که انتظار داشتید کار کرد.»

برای من، در مقایسه با اسکن کدهای QR، از نظر تجربه کاربری یک گام بزرگ است. یک امتیاز برای من این بود که با برخی از مشاغل محلی در اطراف جزیره آشنا شوم و ببینم چگونه آنها کارت بولت را پذیرفته اند.

MSW یک تحلیلگر داده اصلی، هزینه نسبی جدایی با ساتوشی (کوچکترین واحد بیت کوین) را در مقابل پرداخت هزینه های نوشیدنی با پوند استرلینگ، واحد پول جزیره من، مستند کرد. با توجه به اقدام اخیر قیمت نزولی در بازار، ارزش پوند اندکی بالاتر است.

LN یک فناوری لایه دو ساخته شده بر روی بیت کوین، برای پرداخت های فوری و پرداخت های خرد ایده آل است. با این حال، قبل از کارت بولت، خریداران از السالوادور تا جزیره من با اسکن یک کد QR از طریق LN پرداخت می کردند.

کارت بولت با پروتکل های صنعتی از جمله لایتنینگ و LNURL قابل همکاری است. اسکات تاکید می کند که آنها “مفاهیم دیگر را در مورد چگونگی بهتر کردن کارت بولت و تجربه کاربری برای همه موارد استفاده لایتنینگ بررسی خواهند کرد.”

در کل، شبکه لایتنینگ به رشد خود ادامه می دهد، از یکپارچه سازی پرداخت های بزرگ مانند برنامه نقدی گرفته تا جنبش های مردمی و افرادی که پرداخت های خرد انجام می دهند.

بولت کارت یکی دیگر از نوآوری های پرداخت بیت کوین است. اسکات می گوید: «محصولات واقعی برای دنیای واقعی». در نهایت، مسیر را به سمت «هیپربیت‌کوین‌سازی» پیش می‌برد.

پیشرفت در پرداخت‌ها در مقابل اظهارات اخیر سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX است، که به دلیل پیشنهاد اینکه «آینده‌ای» در پرداخت‌های بیت‌کوین نمی‌بیند، دست به کار شد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط