جی پی مورگان اولین بانک در متاورس را افتتاح کرد

  • 27 بهمن 1400
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 494 نفر
جی پی مورگان اولین بانک در متاورس را افتتاح کرد


بزرگترین بانک در ایالات متحده، JPMorgan، گام بزرگی در متاورس برداشته است و پس از آن که این بخش را به عنوان یک فرصت ۱ تریلیون دلاری معرفی کرد، یک سالن مجازی در دنیای محبوب مبتنی بر بلاک چین Decentraland افتتاح کرد.

بازدیدکنندگان از سالن، واقع در مرکز خرید متاجوکو در دسنترالند، با یک ببر در حال گردش و یک پرتره دیجیتالی از جیمی دیمون، مدیر عامل جی‌پی مورگان، استقبال می‌شوند. اگر بازیکنان در طبقه بالا راه بروند، می‌توانند سخنرانی یک مدیر اجرایی در مورد اقتصاد ارزهای دیجیتال را تماشا کنند.

Onyx Lounge که به نام سیستم پرداخت بلاک چین داخلی JPMorgan نامگذاری شده است، همراه با گزارشی از این بانک که به جزئیات انواع فرصت های تجاری که شرکت ها می توانند انتظار داشته باشند در متاورس پیدا کنند، معرفی شد.

در این گزارش آمده است: «متاورس احتمالاً در سال‌های آتی به نوعی در هر بخش نفوذ خواهد کرد، و فرصت بازار آن بیش از ۱ تریلیون دلار در درآمد سالانه تخمین زده می‌شود» و همچنین تأکید می‌کند که ۵۴ میلیارد دلار در حال حاضر هر سال برای کالاهای مجازی هزینه می‌شود. دو برابر مبلغی که برای خرید موسیقی صرف شده است.

این گزارش خاطرنشان می کند که میانگین قیمت زمین مجازی از ۶۰۰۰ دلار به ۱۲۰۰۰ دلار بین ژوئن تا دسامبر سال گذشته دو برابر شده است و پیش بینی می کند که هزینه تبلیغات درون بازی تا سال ۲۰۲۷ به ۱۸.۴ میلیارد دلار در سال خواهد رسید.

JPMorgan هجوم خالقانی را شناسایی کرده است که از Web3 برای کسب درآمد از کار خود به روش‌های جدید به عنوان نیروی محرکه اقتصاد جدیدی که در متاورس ساخته می‌شود، استفاده می‌کنند.

«این اقتصاد مالکیت دموکراتیک همراه با امکان قابلیت همکاری، می‌تواند فرصت‌های اقتصادی عظیمی را باز کند که به موجب آن کالاها و خدمات دیجیتال دیگر اسیر یک پلتفرم یا نام تجاری منحصر به فرد بازی نیستند.»

جی پی مورگان با اشاره به اقدام آدیداس و نایک برای ایجاد محصولات و فروشگاه‌های مبتنی بر توکن غیرقابل تعویض و همچنین افتتاح فروشگاه متاورس توسط سامسونگ به عنوان گام‌های رو به جلو در پذیرش، اشاره کرد که افزایش پذیرش جریان اصلی متاورس نیز ناشی از علاقه برندهای بزرگ است.

دیزنی صبح چهارشنبه اعلام کرد که برای تاکید بر این نکته، رسماً یک مدیر اجرایی جدید به نام مایک وایت را منصوب کرده است تا پیشروی خود را به سمت متاورس هدایت کند. بر اساس یادداشتی از باب چاپک، مدیرعامل دیزنی، دیزنی به دنبال گسترش قدرت داستان گویی خود به حوزه دیجیتال است.

در بخشی از گزارشش می‌گوید: «علیرغم هیجان زیاد در مورد امکانات متاورس، به منظور فعال کردن پتانسیل کامل آن برای تعامل، ایجاد جامعه، ابراز وجود و تجارت، حوزه‌های کلیدی باید بیشتر توسعه یافته و بالغ شود،» با اشاره به نقص در تجربه کلی کاربر، عملکرد ضعیف آواتارها و مشکلات زیرساخت تجاری.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط