توییتر از سهامداران میخواهد به نفع ماسک برای تصاحب توییتر رای دهند

  • 1 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 185 نفر
توییتر از سهامداران میخواهد به نفع ماسک برای تصاحب توییتر رای دهند


توییتر از سهامداران میخواهد به نفع ماسک برای تصاحب توییتر رای دهند

هیئت مدیره اعلام کرد که توییتر در تاریخ نامشخصی میزبان یک جلسه مجازی برای رأی گیری در مورد ادغام قبل از موعد مقرر در ۲۴ اکتبر خواهد بود.
هیئت مدیره توییتر در ابتدا پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری را با قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم در اواخر آوریل پذیرفت و تایید سهامداران آخرین مانع برای عبور از این معامله است که مانع از هر گونه رفتار نامنظم بالقوه ماسک می شود.
بر اساس گزارش روز سه‌شنبه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، هیئت مدیره توییتر به اتفاق آرا اعلام کرد که «توافق ادغام مطلوب است» و از سهامداران خواسته است تا به این معامله رأی مثبت دهند.
اگر ادغام انجام شود، سهامداران به ازای هر سهمی که دارند ۵۴.۲۰ دلار نقد دریافت خواهند کرد و با قیمت سهام TWTR توییتر در زمان نگارش ۳۸.۹۱ دلار، این معامله تقریباً ۳۹ درصد حق بیمه را نشان خواهد داد.
به نظر می رسد این تصاحب در اوایل این ماه پس از اینکه ماسک هیئت مدیره توییتر را به دلیل ارائه ندادن داده های مربوط به تعداد کاربران جعلی در این پلتفرم مورد هدف قرار داد و تهدید کرد که در صورت عدم تحویل داده ها، پیشنهاد خود را پس می گیرد، آشکار شد.
هیئت مدیره از آن زمان موافقت کرده است که داده ها را با ماسک به اشتراک بگذارد و این مشکل حل شده است. بسیاری از ناظران بر این باور بودند که ماسک در نتیجه سقوط قیمت سهام از زمانی که پیشنهاد خرید برای اولین بار ارائه شد، تلاش می کرد تا از معامله خارج شود.
نشانه‌ای مبنی بر اینکه ماسک به‌طور جدی قصد دارد تا تصاحب خود را به پیش ببرد، در ۱۶ ژوئن، زمانی که مدیرعامل تسلا برای اولین بار در جلسه پرسش و پاسخ در مورد برنامه‌های خود برای شرکت در حال حرکت به سمت جلو، با کارکنان صحبت کرد.
طبق رونوشت فاش شده تماس منتشر شده توسط Vox، ماسک پیشنهاد کرد که می‌تواند به دنبال ادغام میزبانی از پرداخت‌های دیجیتال در این سرویس باشد، از جمله رمزارز:
«من فکر می‌کنم منطقی است که پرداخت‌ها را در توییتر ادغام کنیم تا به راحتی بتوان پول را جابه جا کرد.»
ربات‌ها و تأیید حساب‌ها نیز یکی دیگر از مسائلی بود که او بر آن تاکید کرد، ماسک ارزش معرفی حساب‌های تأیید شده پولی را برای قادر ساختن کاربران به تمایز بین کاربران واقعی و تقلبی بیان کرد.
ماسک بر وجود «کلاهبرداری‌های ارزی بسیار زیاد در توییتر» به عنوان یکی از دلایل کلیدی برای معرفی چنین ویژگی تاکید کرد.
این موضوع به‌ویژه برای طرفدار Dogecoin (DOGE) بسیار نزدیک است، زیرا اخیراً مجموعه‌ای از ویدیوهای دیپ‌فیک با استفاده از شباهت او برای ترویج کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط