توکن های متاورس ۴۰۰ درصد افزایش یافته اند

  • 18 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 3 دقیقه
  • 252 نفر
توکن های متاورس 400 درصد افزایش یافته اند


توکن‌های متاورس توانسته‌اند از روند نزولی فعلی بازار خارج شوند و شاهد افزایشی نزدیک به ۴۰۰ درصدی در سال نسبت به سال گذشته باشند.

بر اساس داده‌های گزارش بازار می ۲۰۲۲ توسط Kraken Intelligence و CoinGecko، درآمدهای Decentraland (MANA) 41 درصد، Sandbox (SAND) ۴۷۰ درصد، Axie Infinity (AXS) ۵۱۱ درصد و STEPN (GMT) ۷۴۶ درصد افزایش یافته است.

رونق NFT در سال ۲۰۲۱ نه تنها توجه جریان اصلی را به سرمایه گذاری در هنر دیجیتال جلب کرده است، بلکه متاورس کریپتو را نیز محبوب کرده است.

گزارش Kraken Intelligence نگاهی دقیق‌تر به این دارد که چگونه متاورس کریپتو نحوه ارتباط ما را تغییر می‌دهد:

یکی دیگر از رده های بالا که از نظر درآمد سالانه برجسته بود، توکن های مبادله ای بود که ۶ درصد افزایش یافت. همه دسته‌های دیگر در همان دوره شاهد حرکت منفی بودند، به طوری که بیت کوین ۱۳ درصد و DeFi حدود ۷۲ درصد کاهش یافت.

بازی‌های مبتنی بر بلاک چین با استفاده از توکن‌های منحصربه‌فرد (NFT) و پلتفرم‌های متاورس در طول سال ۲۰۲۲ بسیار محبوب باقی ماندند. بر اساس داده های ردیاب برنامه غیرمتمرکز (dApp) DappRadar، با وجود کاهش قیمت در سطح بازار، تعداد کاربران در بین این بازی ها در حدود ۱ میلیون نفر در روز باقی مانده است.

گزارش Kraken اشاره کرد که اگرچه تعداد کاربران روزانه در ماه مه ثابت باقی ماند، “حجم معاملات روزانه NFT 87.1 درصد کاهش یافت و کاهش زیادی ایجاد کرد.”

همه دسته‌هایی که توسط گزارش Kraken ردیابی می‌شوند، از جمله متاورس و توکن‌های تبادل، در ۳۰ روز و ۹۰ روز گذشته منفی شده‌اند. توکن های متاورس یکی از بزرگترین بازنده ها در ۳۰ روز گذشته بودند. در حالی که میانگین کاهش ۴۲ درصد بود، بیشترین نوسان قیمت با فاصله ۱۷۳ درصد بود.

علیرغم اقدام کوتاه مدت قیمت، جریان پولی جدید برای تامین مالی صنعت وجود دارد. گزارش بازار بازی سه ماهه اول DAppRadar بیان کرد که ۲.۵ میلیارد دلار بودجه در سه ماهه اول ۲۰۲۲ برای حمایت از بازی های بلاک چین و پروژه های متاورس جمع آوری شده است. بر اساس این گزارش، سرمایه‌گذاران از بازی‌ها حمایت می‌کنند زیرا ۵۲ درصد از فعالیت بلاک چین از DApp‌های بازی می‌آید.

برای ساختن آینده صنعت، امسال ۱۰ میلیارد دلار در پروژه های win-as-play و metaverse سرمایه گذاری خواهد شد.

توکن های سطح یک مانند Solana (SOL) و Cardano (ADA) بزرگترین بازنده ها در ۹۰ روز گذشته بوده اند. آنها در ۳۰ روز گذشته به ترتیب ۵۳ و ۴۳ درصد کاهش داشته اند.

بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در هر سه بازه زمانی اندازه گیری شده توسط کراکن در مقایسه با بازار آلت کوین ضرر نسبتا کمی داشته اند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط