توجه جامعه کریپتو به “افشای” تلگرام

  • 18 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 363 نفر
توجه جامعه کریپتو به "افشای" تلگرام


توجه جامعه کریپتو به "افشای" تلگرام

فردی ناشناس در این هفته توجه جامعه کریپتو را به خود جلب کرد و گفت که اینفلوئنسرهای برجسته ارزهای دیجیتال و پروژه های برتر رفتار نامناسب خود را افشا خواهند کرد.

افشاگر که با نام کاربری «Adyingnobody» در توییتر حضور دارد، اعلام کرد که جامعه رمزنگاری را باز کرده و پیام‌هایی را که از طریق سوءاستفاده‌هایی که ادعا می‌کنند در تلگرام به دست آورده‌اند، منتشر خواهند کرد. صاحب حساب ادعا کرد که شواهدی دال بر فعالیت غیرقانونی در برنامه پیام‌رسانی، از کلاهبرداری و قالی‌کشی گرفته تا قتل، دزدی و سوء استفاده جنسی دارد.

این فرد ناشناس به دلیل جدی بودن اتهامات مورد توجه توییتر کریپتو قرار گرفت و یک شبه ۳۶ هزار دنبال کننده به دست آورد. آدرس کیف پول اتریوم، که مدعی آن را به بیوگرافی توییتر خود اضافه کرده است، همچنین از ۴۳ تراکنش پول دریافت کرده است که شبیه به انعام بود.

برخی از اعضای جامعه به سایر اعضا هشدار دادند که در برخورد با مدعی مراقب و زیرک باشند. کاربر توییتر Kapluie اشاره کرد که لینک پایین پست “لینک دانلود برای فایل فشرده” است و ادعاهای هیجان انگیز را کنار گذاشت. کاربر گفت که پیوند مشکوک به نظر می رسد و توصیه می کند روی هیچ پیوند ناشناس کلیک نکنید.

کاربر توییتر Cryptonator1337 نیز به این موضوع پرداخته است. اگرچه ممکن است ادعاها صحت داشته باشند، اما به گفته کاربر، هنگام دانلود فایل های به اشتراک گذاشته شده توسط حساب های ناشناس باید دقت شود.

اگر دانلودهایی در دسترس عموم وجود دارد – ابتدا کمی صبر کنید و اجازه دهید دیگران آن را بررسی کنند.

تجهیز فایل ها به کی لاگر یا سایر بدافزار/جاسوس افزارها کار سختی نیست.

کاربر دیگری، Zugged، ادعا کرد که هیچ آسیب‌پذیری مانند Adyingnobody وجود ندارد. کاربر با اشتراک‌گذاری پیوند به لاگ آسیب‌پذیری تلگرام، توضیح داد که هیچ آسیب‌پذیری امنیتی از آن نوع که Adyingnobody ادعا می‌کند مورد سوء استفاده قرار گرفته، وجود ندارد.

تلگرام نیز رسما به این ادعاها پاسخ داده است. این اپلیکیشن پیام‌رسان گفت که این حساب ناشناس می‌تواند تلاشی برای «هدایت کاربران برای دانلود بدافزار» باشد.

یک حساب کاربری ناشناس ادعای بی‌پایه‌ای داشت مبنی بر اینکه آنها می‌توانند به محتوای چت‌های گروهی خصوصی در تلگرام دسترسی داشته باشند. چنین آسیب پذیری هرگز یافت نشده است. این احتمالاً یک فریب است که قصد دارد کاربران را به دانلود بدافزار وادار کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط