تلاش هکرهای Nvidia برای فروش نرم افزار باز کردن قفل کارت های ویدئویی

  • 11 اسفند 1400
  • بروزرسانی:
  • 2 دقیقه
  • 547 نفر
تلاش هکرهای Nvidia برای فروش نرم افزار باز کردن قفل کارت های ویدئویی


تلاش هکرهای Nvidia برای فروش نرم افزار باز کردن قفل کارت های ویدئویی

یک گروه هکری که ماه گذشته سرورهای انویدیا را هک کرد، در تلاش است تا نرم‌افزاری بفروشد که می‌تواند محدودیت‌کننده‌های نرخ هش استخراج کریپتو را روی کارت گرافیک پرچم‌دار این شرکت باز کند.

گروه هکر آمریکای جنوبی “LAPSUS$” ادعا می کند که یک ترابایت داده از سرورهای انویدیا را به سرقت برده است. این گروه اکنون نرم‌افزاری را در قالب یک درایور اختصاصی ارائه می‌کند که می‌تواند محدودکننده‌هایی را که شرکت روی کارت‌های گرافیک رده بالا قرار داده است، باز کند.

انویدیا اعلام کرد که در ۲۳ فوریه از این حادثه مطلع شد و طبق اخبار مورخ ۲ مارس، وی اظهار داشت:

ما می دانیم که عامل تهدید اطلاعات کارمندان و Nvidia را از سیستم ما به دست آورده و آنها را به اینترنت درز کرده است.

این گروه جرایم سایبری از طریق کانال تلگرامی خود قصد اخاذی از این شرکت مستقر در کالیفرنیا را داشت. علاوه بر افشای اطلاعات شخصی حساس دزدیده شده، این گروه همچنین راهی برای دور زدن محدودیت‌های کارت‌های گرافیک سری Nvidia RTX 300 ارائه می‌کند که می‌توانند نرخ هش بالاتری را در استخراج اتریوم ارائه دهند.

در ۱ مارس، او یک اسکرین شات از کانال گروه را به اشتراک گذاشت. این گروه هکر خاطرنشان کرد: «این فاش حاوی داده‌های بسیار محرمانه و کد منبع بخش‌های مختلف درایور پردازنده گرافیکی Nvidia، Falcon، LHR و موارد مشابه است».

LHR که مخفف کلمه Lite Hash Rate است، محدودیتی است که این شرکت در سال ۲۰۲۱ برای بهینه سازی پردازنده های گرافیکی خود معرفی کرد. با این محدود کننده، این شرکت قصد داشت از جمع آوری تمامی پردازنده های گرافیکی توسط ماینرهای کریپتو جلوگیری کند و بخشی از آن را به گیمرهای رایانه شخصی بسپارد.

این گروه هکری همچنین در تلاش است تا از Nvidia باج بگیرد و می‌گوید که محدودیت را از تمام کارت‌های سری RTX 3000 حذف می‌کند. این گروه تا ۴ مارس به شرکت فرصت داد تا تصمیم بگیرد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط