تغییر حداکثر گرایی بیت کوین به واقع گرایی بیت کوین

  • 25 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 6 دقیقه
  • 239 نفر


نشانه‌هایی که به بلوغ و رشد ثابت بیت‌ کوین در فضای کریپتو و فراتر از آن اشاره می‌کنند غیرقابل انکار هستند، و این موضوع باعث می‌شود که ارز رمزنگاری‌شده به‌عنوان دارایی ذخیره دیجیتال نهایی باشد.

زمانی بود که همه ارزهای دیجیتال در برابر بیت کوین (BTC) معامله می کردند. سفته بازان با مشاهده توکنومیک های تضمینی یا تبلیغات نویدبخش به سراغ کوین های دیگر رفتند، اما بیت کوین سکه تسویه حساب انتخابی آنها بود.

اوضاع تغییر کرده است. استیبل کوین ها اکنون یک ستون حیاتی ۱۵۰ میلیارد دلاری در بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند. قراردادهای آتی دائمی احساسات بازار را بیش از حد تقویت می کنند و اغلب بر عملکرد قیمت ها تسلط دارند. اخیراً سرمایه‌های بیشتری از جمله از طریق صندوق‌های سازمانی وارد بازار شده است که تأثیر متوسطی بر قیمت بیت‌کوین داشته است. بنابراین، برخی از گاوهای نر سابق اکنون بیت کوین را خسته کننده می دانند.

آیا این پایان حداکثر گرایی بیت کوین است؟ احتمالا نه. اما، شاید، زمان واقع گرایی بیشتر فرا رسیده است.

بیت کوین در دریایی از میم ها

همانطور که سهام دیزنی می‌تواند در کنار طلا ارزش داشته باشد، نام‌های بومی دیجیتالی جدید مانند پروژه Bored Ape Yacht Club (BAYC) می‌توانند در کنار بیت‌کوین در عرصه دارایی‌های دیجیتال رشد کنند. و همانطور که سرمایه گذاران مایلند حقوق یک میکی ماوس تقریباً یک قرنی را به دست آورند، BAYC رویکرد جدیدی را برای ایجاد برند نشان می دهد. و، می تواند کار کند.

نوسانات ApeCoin (APE) با آنچه که امروزه در بیت کوین مشاهده می شود یکسان نیست. میمون ها تبلیغات نام تجاری را دنبال می کنند، در حالی که بیت کوین اکنون در یک پس زمینه اقتصاد کلان معامله می شود. این واقع بینانه است که بگوییم بیت کوین، نه تنها در فضای دارایی های دیجیتال، بلکه حتی با سرمایه گذاران نهادی- که معمولاً از نوسانات اجتناب می کنند، در حال تثبیت است. بیت کوین لایه پایه ایجاد شده در بازار دارایی دیجیتال است، اما آیا این دارایی ذخیره نهایی نیز خواهد بود؟

این Ripple (XRP)، Shiba Inu (SHIB) یا بیت‌کوین کش (BCH) نیستند که می‌بینیم صندوق‌های ثروت دولتی شروع به نگهداری می‌کنند. هیچ صندوق بازنشستگی جدی نیز آنها را جمع آوری نمی کند. واقع‌گرایان می‌بینند که چون بیت‌کوین ثابت کرده است در طول بحران‌های متعدد انعطاف‌پذیر است و به‌دلیل اینکه واقعاً غیرمتمرکز است و خارج از کنترل هر دولتی است، با رقبای خود متفاوت است.

ما می‌توانیم ببینیم که در بخش «پرداخت‌ها»، تسلط بیت‌کوین با ارزش بازار ۷۵۰ میلیارد دلاری آشکار است زیرا در ردیف بعدی قرار دارد. با این حال، در عین حال، ما نمی‌توانیم ظهور «ارزهای دیجیتال» دیگر در برابر بیت‌کوین را صرفاً به دلیل اینکه بیت‌کوین نیستند، بیهوده رد کنیم. واقع گرایی گفتگو و درک بیشتر را باز می کند، که در نهایت محرک اصلی پذیرش است.

بیت کوین برای بومرها

از منظر قیمت، بیت کوین فقط برای کسانی کسل کننده است که هوس تجارت سوداگرانه را دارند. همانطور که این علاقه به جای دیگری نگاه می کند، بیت کوین در حال رشد است و این خود می تواند رشد بیشتری را باز کند.

در حالی که اینفلوئنسرهای یوتیوب از کشاورزی و پرورش گرفته تا استیکینگ و ضرب کردن در حال رقابت هستند، آیا ما ندیده‌ایم که گفتگو در مورد بیت کوین بسیار بالغ‌تر شده و بر اصول اولیه متمرکز شده است؟

نه، در سال ۲۰۲۱ نتوانستیم بیت‌کوین ۱۰۰۰۰۰ دلاری ببینیم. اما آیا واقعاً باید آنقدر حریص باشیم که هنوز حتی به ۵ درصد پذیرش جهانی نرسیده‌ایم؟ بله، در دنیایی که کمتر خسته کننده است، بیت کوین می تواند از طمع و سفته بازی انسان سود ببرد – مانند همه سرمایه گذاری ها – اما همین انگیزه ها می توانند ارزش دارایی را به شدت کاهش دهند.

بهبود بیت کوین زمان می برد

یک ماکسیمالیست بیت کوین معمولاً می خواهد به اندازه کافی بیت کوین داشته باشد تا بتواند در زمان و مکان برای خودش خوب عمل کند. آن‌ها احتمالاً می‌خواهند یک اقتصاد منصفانه و عادلانه‌تر ببینند – از این رو در وهله اول از بیت‌کوین حمایت می‌کنند. یک ماکزیمالیست همچنین باید قبول کند که بهتر است میلیاردها نفر را ببینیم که بیت کوین کمی در دست دارند تا چند میلیون نفر که همه آن را در اختیار دارند.

در واقع، لحظات خرید نه تنها برای کسانی که بیشتر به بیت کوین متعهد هستند مفید است، بلکه به توزیع بیشتر کمک می کند زیرا تازه واردها جذب فرصت خرید می شوند. این چیز خوبی است.

بیشتر دارندگان بیت‌کوین‌ سرسخت، از جمله مایکل سیلر، زمان زیادی را صرف کردند – شاید سال‌ها – تا به دیدگاه‌های الهام‌بخش خود برسند. ری دالیو سرمایه دار مشهور هنوز در حال تکامل است. اکثر سیاستمداران به سختی بیت کوین را درک می کنند و من باید حدس بزنم که حتی مواقعی وجود دارد که نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، که بیت کوین را در کشورش ارز قانونی قانونی کرده است، به نمودارها خیره می شود و عصبی می شود.

با این حال، به عنوان یک هلدینگ اصلی، اکثر شرکت کنندگان در این فضا قبلاً در معرض بیت کوین قرار دارند. تنها با نگاهی به تئوری بازی که در بازارهای نوظهور و در چارچوب رژیم تحریم‌های کنونی و همچنین تورم اجرا می‌شود، بیشتر سرمایه‌گذاران در دارایی‌های دیجیتال می‌دانند که نگه داشتن مقداری بیت‌کوین خوب است.

ماکسیمالیست های بیت کوین سمی هستند؟

برخی می گویند ماکسیمالیست های بیت کوین سمی هستند. آنچه که حداکثر گرایان در بیت کوین به خوبی انجام می دهند تکرار اصول اولیه است که به لنگر انداختن گفتگو کمک می کند. شعار آنها این است که بیت کوین به شما نیاز ندارد، شما به بیت کوین نیاز دارید. درست است.

بیایید واقع بین باشیم، جهان با تحقیر ارز سر و کار دارد، استخراج بیت کوین می تواند در خدمت اهداف زیست محیطی باشد و انجام می دهد، ایالات متحده و متحدانش ذخایر خارجی روسیه را مسدود کردند، آینده عمیقا دیجیتالی است، تورم گذرا نیست و نگهداری بیت کوین در چارچوب هیچ یک از اینها باعث می شود.

بازارهای خرسی نشان می‌دهند که پروژه‌ها و پروتکل‌ها واقعاً از چه ساخته شده‌اند. توکن Smooth Love Potion (SLP) Axie Infinity در حال حاضر حدود ۴۰ برابر کمتر از بالاترین رکورد خود معامله می شود. بیت کوین در حدود ۲ برابر کمتر از بالاترین رکورد خود است. تخطی از ۶۹۰۰۰ دلار زودتر از اینها غیرمنطقی یا حتی غیرعادی نیست.

در نهایت، ورود بانک‌ها به بیت‌کوین تا حدودی دشوار است و برخی ممکن است استدلال کنند که بیت‌کوین به هیچ‌کدام از آن‌ها نیاز ندارد، اما به همان اندازه واقع‌بینانه است که بگوییم ادغام بیت‌کوین با امور مالی جهانی و زیرساخت‌های موجود، دارایی را انعطاف‌پذیرتر می‌کند، زیرا ذینفعان بیشتری را جذب می‌کند. که در بلند مدت سرمایه گذاری خواهد شد.

هیچ کس نیازی به حداکثر گرایی بیت کوین ندارد، اما همه باید واقع گرا باشند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط