تشکیل شبکه های حمایتی برای کسب و کارهای رمزنگاری توسط آمریکا

  • 16 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 6 دقیقه
  • 456 نفر


تشکیل شبکه های حمایتی برای کسب و کارهای رمزنگاری توسط آمریکا

وقتی به ایالت دوستدار رمزنگاری ایالات متحده فکر می کنید، واشنگتن به سختی اولین کسی است که به ذهنتان خطور می کند. با این حال، اخیراً چیزهای زیادی در شمال غربی اقیانوس آرام اتفاق افتاده است. فرماندار واشنگتن، جی اینسلی، لایحه‌ای به نام SB5544 را در ۳۰ مارس امضا کرد. قانون جدید یک گروه کاری متشکل از هفت مقام ایالتی و هشت رهبر انجمن تجاری ایجاد می‌کند تا «کاربردهای بالقوه و سیاست‌های مختلف فناوری بلاک چین» را بررسی کنند و به فرماندار گزارش دهند.

سناتور ایالتی جمهوری خواه شارون براون، یکی از حامیان این قانون، گفت: «با ایجاد گروه کاری بلاک چین واشنگتن، پیام روشنی را ارسال می کنیم که واشنگتن آماده است تا همکاری با بخش خصوصی را برای پیشرفت این فناوری به نفع خود آغاز کند. همه ساکنان واشنگتن، کارفرمایان و کارگران.”

مولی جونز، معاون سیاست عمومی انجمن صنعت فناوری واشنگتن یا WTIA، این قانون را “گامی مهم و اساسی برای رشد بخش بلاک چین” توصیف کرد. WTIA حامی صریح این قانون بود.

تا کنون، واشنگتن به ندرت در فهرست‌های بسیاری که طی سال‌ها برای رتبه‌بندی ایالت‌های ایالات متحده بر اساس وابستگی آنها به صنعت ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین گردآوری شده است، ظاهر شده است. این علی رغم تلاش های قابل توجه WTIA است که بر روی بلاک چین و محاسبات کوانتومی تمرکز دارد. WTIA از دهه ۱۹۸۰ فعال بوده است و در اوایل سال جاری ۵۵۰۰۰۰ دلار کمک مالی دولتی برای توسعه نوآوری در بلاک چین و محاسبات کوانتومی در ایالت دریافت کرد.

رشد بلاک چین

منوی برنامه های WTIA شامل یک برنامه کارآموزی فعال در سطح ملی و یک گروه همتایان افسران ارشد امنیت اطلاعات است. شتاب دهنده آن، گروه بنیانگذار، در دور هفتم خود قرار دارد. ۲۰ تا ۲۵ شرکت را در یک برنامه شش ماهه می پذیرد.

Whygrene، یک پلتفرم تجارت انرژی و سیستم مدیریت انرژی توزیع شده، بخشی از این گروه هفتم است. ابر هیبریدی و نرم افزار بلاک چین چراگرن از توکن کریپتوژول برای ردیابی و مبادله انرژی استفاده می کند. پاتریک فلپس، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، به سرعت اشاره می کند که این توکن می تواند در آینده به یک ارز دیجیتال تبدیل شود.

فلپس در هفته اول خود در گروه چهار جلسه داشت و با شرکت هایی از همگروه های قبلی ارتباط برقرار کرده است. Whygrene از زمان پیوستن به ۷th Cohort در شتاب دهنده راه اندازی Plug and Play نیز پذیرفته شده است. فلپس توضیح داد که “شتاب دهنده های کوچکتر به شما کمک می کنند وارد شتاب دهنده های بزرگتر شوید.”

یکی دیگر از برنامه های WTIA، شورای بلاک چین Cascadia، زاییده فکر عضو هیئت مدیره آری یو بود. این شورا که در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد، با همکاری شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌های دولتی است که به دنبال «تبدیل منطقه به یک مرکز جهانی برای توسعه بلاک چین» است. این شورا نزدیک به ۲۰۰ شرکت کننده در سراسر کشور دارد و به شرکت هایی در پورتلند، اورگان، و ونکوور، بریتیش کلمبیا در کانادا، علاوه بر ایالت واشنگتن کمک می کند.

پورتلند اخیراً موفقیت خاصی داشته است. طبق یک مطالعه بلومبرگ بر اساس داده‌های لینکدین، پورتلند در بین ده شهر برتر در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت که مشاغل رمزنگاری را اضافه کردند. جف گاوس، “ما در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ برای ایجاد یک مرکز برتر از طریق استودیوی سرمایه‌گذاری بلاک چین اورگان اقدامات خاصی انجام دادیم.” خالق استودیوی سرمایه گذاری بلاک چین اورگان، از طریق ایمیل به کوین تلگراف گفت. دانشگاه ایالتی پورتلند اولین مدارک تحصیلی (کارشناسی و کارشناسی ارشد) را در بلاک چین ایجاد کرد و انجمن فناوری اورگان این فناوری را به عنوان کلیدی برای آینده در نظر گرفت و باعث ایجاد شرکت های زیادی در این فضا شد. او اضافه کرد:

“آنچه می بینید اثربخشی بلندمدت مشارکت های متمرکز و عمدی دولتی-خصوصی است.”

استودیوی سرمایه گذاری بلاک چین اورگان دارای مجموعه ای از شش استارت آپ است.

از واشنگتن تا کاسکادیا 

تلاش های سازمانی یو در Cascadia متوقف نشده است. او همچنین رهبری ائتلاف انجمن های بلاک چین چند ایالتی را بر عهده داشته است. یو به پولیتیکو گفت: «من از سال ۲۰۱۶ در حوزه ارزهای دیجیتال بودم و به دنبال سازمان‌های فدرال، مانند اتاق بازرگانی دیجیتال و انجمن بلاک چین، بودم تا رهبری بیشتری در سطح ایالتی انجام دهم.

اما آنها پهنای باند و منابع لازم برای کمک به ما را ندارند. بنابراین پرسیدم: “آیا می توانیم دور هم جمع شویم و به خودمان کمک کنیم؟”

یو در ایمیلی به کوین تلگراف گفت، WTIA برای فعال کردن ائتلاف یا فدراسیون ایالت ها، سازمان های فناوری که به صورت محلی در هر ایالت در سراسر ایالات متحده کار می کنند، کار خواهد کرد، درست همانطور که شورای بلاک چین Cascadia را فعال و توانمند کرده است. رااو گفت که ائتلاف “به عنوان کارشناسان موضوع و صدای جمعی برای حمایت بهتر از سیاست عمومی سازنده و آموزش سهامداران کلیدی، به ویژه سیاست گذاران، عمل می کند.”

این ائتلاف وب سایتی ندارد و فهرستی از اعضا را منتشر نکرده است، اگرچه ادعا می کند ۳۲ سازمان عضو هستند. ابتکار بلاک چین کارولینای شمالی یا NCBI خود را به عنوان یکی از اعضای ائتلاف معرفی کرده است. این سازمان به عنوان یک کارگروه غیرحزبی در ژوئیه ۲۰۱۹ برای اهداف آموزشی و پژوهشی تأسیس شد. NCBI یک سری ویدیو برای معرفی مشاغل محلی بلاک چین و ارائه اطلاعات تولید کرده است.

اریک پورپر، رئیس مشترک NCBI از طریق ایمیل به کوین تلگراف گفت: «بزرگترین پیروزی ما ایجاد سندباکس نظارتی و شورای نوآوری بود – که دو توصیه اصلی در گزارش استراتژیک ۲۰۲۰ ما بودند. «تصویب قانون ساندباکس نظارتی سال ۲۰۲۱ یک سیگنال قوی بود مبنی بر اینکه کارولینای شمالی برای تجارت باز است و ایالت ما متعهد به جذب و رشد نسل بعدی استارت آپ ها و استعدادهای فناوری است.»

پورپر گفت: «ما یک شبکه ملی ساخته‌ایم و در اوایل سال ۲۰۲۱ به یک گروه کوچک اما فعال از همتایان خود در ایالت‌های مختلف ملحق شدیم. ما در مورد برخی از نکات اولیه صحبت کرده‌ایم که ممکن است مبنای قانون‌گذاری مدلی باشد که همه ایالت‌ها می‌توانند به مجلس‌های خود ارائه کنند. ما یکدیگر را در مورد ابتکارات جدید در هر ایالت به‌روز می‌کنیم.»

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط