تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۹ تیر

  • 9 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 345 نفر


بازارهای ارز دیجیتال ایالات متحده برخی از سودهای هفته گذشته را پس داده اند و این باعث شده است که بیت کوین به حمایت روانی ۲۰۰۰۰ دلار برسد. این نشان می دهد که سرمایه گذاران برای خرید دارایی های پرخطر در سطوح بالاتر عصبی هستند.

در همین حال، مارک کوبان در حالی که در ۲۳ ژوئن با میزبانان پادکست Bankless صحبت می‌کرد، گفت که بازار خرس کریپتو ممکن است پس از ارزان شدن قیمت به پایان برسد که سرمایه‌گذاران بروند و شروع به خرید کنند یا اپلیکیشنی با ابزار کاربردی راه‌اندازی شود که کاربران را جذب کند.

بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که بیت کوین به ریزش خود ادامه دهد و در نهایت بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار به پایان برسد. با این حال، جان بولینگر، خالق اندیکاتور معاملاتی محبوب باندهای بولینگر، گفت که نمودارهای ماهانه نشان می دهد که قیمت بیت کوین به «مکانی منطقی برای پایین آوردن» رسیده است.

آیا خرس‌ها می‌توانند فشار فروش را حفظ کنند و قیمت ارزهای دیجیتال را پایین بیاورند؟ بیایید نمودار ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین از ۲۲۰۰۰ دلار در ۲۶ ژوئن کاهش یافت و به تدریج به حمایت فوری در ۱۹۶۳۷ دلار سقوط کرد. این نشان می دهد که خرس ها در فرماندهی باقی می مانند و هر تجمعی به فروش می رسد.

اگر قیمت به زیر ۱۹۶۳۷ دلار برسد، جفت BTC/USDT ممکن است در خطر سقوط به حمایت حیاتی در ۱۷۶۲۲ دلار باشد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکست و بسته شدن در زیر آن می‌تواند شروع مرحله بعدی روند نزولی باشد. سپس این جفت می تواند به ۱۵۰۰۰ دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت به ۱۹۶۳۷ دلار بازگردد، تقاضا در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. سپس خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (22393 دلار) برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (26735 دلار) برسد.

تحلیل اتریوم

اتر (ETH) از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۲۶۸ دلار) در ۲۶ ژوئن رد شد و نشان می دهد که این احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران در حال فروش در رالی هستند.

میانگین های متحرک نزولی و RSI در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها در کنترل هستند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت فوری ۱۰۵۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ETH/USDT می تواند به پایین ترین سطح روزانه ۱۸ ژوئن یعنی ۸۸۱ دلار سقوط کند.

شکستن زیر این حمایت می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد. حمایت بعدی در جهت نزولی ۶۸۱ دلار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۱۰۵۰ دلار بازگردد، تقاضا در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. سپس خریداران تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شروع سفر به سمت ۱۵۰۰ دلار و بعداً ۱۷۰۰ دلار انجام خواهند داد.

تحلیل بایننس کوین

خریداران نتوانستند BNB را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۸ دلار) بین ۲۴ تا ۲۸ ژوئن نگه دارند. این منجر به رزرو سود شد که قیمت را به حمایت قوی ۲۱۱ دلار رساند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه یک بار دیگر شروع به کاهش کرده است و RSI در محدوده منفی فرو رفته است. این نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. اگر قیمت به زیر ۲۱۱ دلار سقوط کند، جفت BNB/USDT می تواند تا حمایت بحرانی ۱۸۳ دلار کاهش یابد. اگر این حمایت از بین برود، جفت می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد و به سمت ۱۵۰ دلار سقوط کند.

برعکس، اگر قیمت از ۲۱۱ دلار بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای تشکیل یک پایین‌تر هستند. یک جهش قوی می تواند چشم انداز شکست را به بالای ۲۵۰ دلار افزایش دهد. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۲۷۳ دلار) برسد.

تحلیل ریپل

ریپل (XRP) در ۲۸ ژوئن به زیر سطح شکست ۰.۳۵ دلار سقوط کرد، که نشان می دهد خرس ها به فروش تهاجمی در سطوح بالاتر ادامه می دهند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۵ دلار) یکنواخت است اما RSI به زیر ۴۰ کاهش یافته است که نشان می دهد خرس ها یک لبه کمی دارند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت حیاتی ۰.۲۸ دلار برسانند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا در صورت تسلیم شدن، جفت XRP/USDT می‌تواند مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا ۰.۲۸ دلار افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها در سطوح پایین تری خرید می کنند. این می تواند محدوده جفت را بین ۰.۲۸ دلار و SMA 50 روزه (۰.۳۸ دلار) برای چند روز حفظ کند.

تحلیل کاردانو

خرس‌ها تلاش‌های مکرر گاوها را برای فشار دادن کاردانو (ADA) به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار) در چند روز گذشته خنثی کردند. این نشان می دهد که خرس ها به طور تهاجمی از سطح دفاع می کنند.

قیمت می تواند به منطقه حمایت قوی در ۰.۴۴ تا ۰.۴۰ دلار کاهش یابد. اگر قیمت با قدرت از این منطقه بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در حال انباشته شدن هستند. خریداران مجدداً سعی خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک حرکت دهند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، جفت ADA/USDT می تواند حرکتی صعودی را به سمت ۰.۷۰ دلار آغاز کند.

اگر خرس‌ها این جفت را در زیر منطقه حمایت فرو ببرند، این دیدگاه مثبت می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد. پشتیبانی بعدی ۰.۳۳ دلار است.

تحلیل سولانا

محدوده معاملاتی محدود در سولانا (SOL) با شکسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۷ دلار) به سمت نزولی رفت. خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را به زیر سطح حمایت فوری در ۳۳ دلار برسانند.

اگر آنها موفق شوند، جفت SOL/USDT می‌تواند تا ۲۷ دلار کاهش یابد و سپس پایین‌ترین سطح روزانه ۱۴ ژوئن ۲۵.۸۶ دلار را دوباره آزمایش کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۳۳ دلار برگشت، نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای تشکیل یک پایین‌تر هستند. خریداران سپس سعی خواهند کرد تا مانع بالای ۴۳ دلار را برطرف کنند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می تواند یک تغییر احتمالی در روند را نشان دهد. سپس ممکن است جفت به ۶۰ دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) از SMA 50 روزه (۰.۰۸ دلار) در ۲۷ ژوئن رد شد و در ۲۸ ژوئن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) رسید. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ادامه می دهند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به ۰.۰۶ دلار کاهش دهند. اگر این سطح شکسته شود، توقف بعدی می تواند آزمایش مجدد سطح بحرانی در ۰.۰۵ دلار باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا حمایت ۰.۰۶ دلار افزایش یابد و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد، نشان می دهد که گاوها در تلاش برای تشکیل یک پایین ترین سطح بالاتر هستند. شتاب صعودی ممکن است در شکست بالای ۰.۰۸ دلار افزایش یابد. سپس جفت DOGE/USDT می تواند تا سطح روانی ۰.۱۰ دلار صعود کند.

تحلیل پولکادوت

شکست های مکرر در فشار و حفظ قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۹۳ دلار) ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند که سود خود را در پولکادوت (DOT) ثبت کنند. قیمت از EMA 20 روزه کاهش یافت و در ۲۸ ژوئن به ۷.۳۰ دلار کاهش یافت.

هم گاوها و هم خرس ها برای برتری نزدیک به سطح ۷.۳۰ دلار با آن مبارزه می کنند. اگر خرس‌ها بالاتر بروند، جفت DOT/USDT می‌تواند به سطح حیاتی ۶.۳۶ دلار سقوط کند. انتظار می رود گاوها به شدت از این سطح دفاع کنند زیرا شکستن زیر آن می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، خریداران دوباره سعی می‌کنند تا بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به پایان برسند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۸.۹۷ دلار) برسد.

تحلیل شیبا اینو

شیبا اینو (SHIB) در ۲۸ ژوئن به پایین تر از SMA 50 روزه (۰.۰۰۰۰۱۱ دلار) سقوط کرد که نشان می دهد خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. اگرچه قیمت به زیر ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار کاهش یافت، خرس‌ها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند.

این نشان می دهد که فروش در سطوح پایین تر کاهش می یابد. گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند و مقاومت را در ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار به چالش بکشند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی تا $۰.۰۰۰۰۱۴ باز کند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۰ دلار) مسطح شده است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به زیر ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار سقوط کند، مزیت ممکن است به نفع فروشندگان متمایل شود. ممکن است جفت به ۰.۰۰۰۰۰۷ دلار کاهش یابد.

تحلیل لئو

UNUS SED LEO (LEO) در ۲۵ ژوئن بالای خط مقاومت کانال نزولی شکست و بسته شد، اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالای ۶ دلار برسانند. این امر ممکن است موجب رزرو سود از سوی معامله‌گران کوتاه‌مدت شده باشد که قیمت را در ۲۷ ژوئن به کانال بازگرداند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۵۷ دلار) در حال افزایش است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. خریداران مجدداً در تلاش برای رفع مانع بالای ۶ دلار هستند. اگر آنها موفق شوند، جفت LEO/USD می تواند تا ۶.۵۰ دلار و سپس به هدف الگوی ۶.۹۰ دلار صعود کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت بار دیگر از ۶ دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها با قدرت از این سطح دفاع می کنند. سپس فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند و SMA 50 روزه (۵.۲۴ دلار) را به چالش بکشند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط