تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۳۰ خرداد

  • 30 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 302 نفر


ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) در ۱۸ ژوئن به ۱۷۶۲۲ دلار سقوط کرد. این اولین بار در تاریخ بیت کوین بود که به زیر بالاترین چرخه قبلی خود سقوط کرد. انقباض پولی تهاجمی فدرال رزرو ایالات متحده، بحران در پلتفرم وام کریپتو سلسیوس و مشکلات نقدینگی در صندوق سرمایه گذاری Three Arrows Capital باعث ایجاد حس وحشت در میان معامله گران شده است.

هولگر زشاپیتز، مفسر بازار گفت که بیت کوین بیش از ۸۰ درصد در طول تاریخ چهار بار سقوط کرده است. این کاهش حدود ۷۴ درصدی فعلی را در حد استانداردهای تاریخی قرار می دهد. به گفته تحلیلگر بازار Rekt Capital، بازارهای نزولی قبلی درست زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای قرار داشتند. اگر تاریخ تکرار شود، بعید است که بیت کوین برای مدت طولانی در سطوح رکود فعلی باقی بماند.

داده های Coinglass نشان می دهد که ضرر ۳۹ درصدی بیت کوین در ژوئن سال جاری بدترین از سال ۲۰۱۳ تاکنون است. در حالی که چندین سرمایه گذار انتظار دارند بیت کوین به زودی به پایان برسد، پیتر شیف، منتقد کریپتو هشدار داد که فروش و بزرگترین ارز دیجیتال ممکن است به ۳۰۰۰ دلار کاهش یابد.

آیا گاوها می توانند کاهش بیت کوین را در کوتاه مدت متوقف کنند؟ اگر این اتفاق بیفتد ، اجازه دهید نمودارهای ارزهای رمزنگاری شده را که ممکن است از کوین های دیگر بهتر باشد ، مطالعه کنیم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در ۱۸ ژوئن به زیر سطح حمایت حیاتی ۲۰۱۱۱ دلار سقوط کرد که نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است. یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها دیپ را همانطور که از دم بلند روی شمعدان روز دیده می شود، خریداری کردند.

خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالای سطح شکست ۲۰۱۱۱ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که کاهش به ۱۷۶۲۲ دلار در ۱۸ ژوئن ممکن است یک تله خرس بوده باشد. جفت BTC/Tether (USDT) سپس می تواند تا ۲۳۳۶۲ دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت قوی داشته باشند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در چند روز گذشته در منطقه اشباع فروش معامله شده است که حاکی از افزایش قیمت در کوتاه مدت است.

اگر قیمت از ۲۰۱۱۱ دلار کاهش یابد، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود. این نشان می‌دهد که خرس‌ها سطح را به مقاومت تغییر داده‌اند و احتمال شکست به زیر ۱۷۶۲۲ دلار را افزایش داده‌اند. پشتیبانی بعدی در نزولی ۱۶۰۰۰ دلار است.

واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ (EMA) بازگشته است.

این سطح مهمی است که خرس‌ها باید مراقب آن باشند زیرا شکستن و بسته شدن در بالای آن می‌تواند جفت را به ناحیه مقاومت بالای سر بین میانگین متحرک ۵۰ ساده (SMA) و ۲۳۳۶۲ دلار سوق دهد.

در مقابل، اگر قیمت نتواند بالاتر از ۲۰-EMA حفظ شود، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس فروشندگان دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به ۱۷۶۲۲ دلار برسانند.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در یک روند نزولی قوی بوده است، اما واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد.

گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۳۶ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که گاوها در حال بازگشت هستند. جفت SOL/USDT پس از آن می‌تواند به SMA 50 روزه ۵۰ دلاری برسد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، این نشان می دهد که خرس ها تمایلی به تسلیم شدن مزیت خود ندارند. سپس فروشندگان دوباره سعی می کنند قیمت را به زیر ۲۵ دلار کاهش دهند و مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کنند.

گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک در نمودار ۴ ساعته رسانده اند و سعی خواهند کرد مانع سربار را در خط روند نزولی برطرف کنند. اگر آنها این کار را انجام دهند، نشان می دهد که روند نزولی ممکن است در کوتاه مدت به پایان رسیده باشد. سپس خریداران سعی می کنند قیمت را به ۴۲.۵۰ دلار و بعداً به ۴۵ دلار برسانند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط روند نزولی کاهش یابد و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به دفاع تهاجمی از مقاومت سربار ادامه می‌دهند. این می تواند قیمت را به ۲۷.۵۰ دلار و بعداً به ۲۵ دلار برساند.

تحلیل لایت کوین

خرس‌ها تلاش کردند لایت کوین (LTC) را به زیر سطح حمایت قوی ۴۰ دلار در ۱۸ ژوئن برسانند، اما دم بلند روی کندل روز نشان می‌دهد که گاوها به شدت از سطح دفاع می‌کنند.

تظاهرات امدادی به EMA 20 روزه ۵۵ دلار رسیده است ، که یک سطح مهم برای توجه است زیرا یک استراحت و نزدیک به آن می تواند یک تغییر بالقوه در روند را نشان دهد. جفت LTC/USDT پس از آن می تواند تا SMA 50 روزه ۶۸ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از EMA 20 روزه کاهش یابد ، نشان می دهد که این روند منفی باقی می ماند و معامله گران در راهپیمایی ها می فروشند. سپس خرس‌ها تلاش دیگری برای سقوط این جفت به زیر ۴۰ دلار و از سرگیری روند نزولی خواهند داشت.

قیمت از یک الگوی مثلث متقارن در نمودار ۴ ساعته خارج شده است. اگرچه این تنظیم معمولاً به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند، گاهی اوقات نشان دهنده یک برگشت احتمالی است. میانگین های متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده اند که نشان دهنده مزیتی برای خریداران است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از مثلث حفظ کنند، این جفت می تواند به هدف الگوی ۶۲ دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و دوباره وارد مثلث شود، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود. چنین حرکتی نشان می دهد که شکاف بالای مثلث ممکن است یک تله گاو نر بوده باشد.

تحلیل چین لینک

Chainlink (LINK) در یک روند نزولی قرار دارد، اما در تلاش است تا نزدیک به ۵.۵۰ دلار را تشکیل دهد. خرس ها قیمت را در ۱۳ ژوئن، ۱۴ ژوئن و ۱۸ ژوئن به زیر این سطح رساندند، اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان می دهد که گاو نر در حال خرید در شیب است.

واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد. خریداران سعی می کنند قیمت را به سمت خط روند نزولی سوق دهند که احتمالاً به عنوان یک مقاومت سفت عمل می کند.

اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت LINK/USDT را زیر سطح حمایت ۵.۵۰ دلار پایین بیاورند و حفظ کنند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان دهنده ازسرگیری روند نزولی خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط روند نزولی قرار دهند، یک تغییر روند بالقوه را نشان می دهد. سپس این جفت می تواند به ۱۰ دلار و بعداً به ۱۲ دلار افزایش یابد.

ریباند در این جفت به ۵۰-SMA رسیده است که ممکن است به عنوان یک مقاومت جزئی عمل کند. ۲۰-EMA در حال صاف شدن است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

اگر خریداران قیمت بالاتر از ۵۰ SMA را تحت فشار قرار دهند ، این زوج می توانند به ۷.۵۱ دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت الگوی دو کف را در کوتاه مدت کامل می کند. این تنظیم معکوس دارای الگوی ۹.۵۰ دلار است.

برای بی اعتبار کردن این دیدگاه صعودی، خرس ها باید قیمت را به زیر سطح حمایت قوی در ۵.۵۰ دلار بکشند و حفظ کنند.

تحلیل بی اس وی

بیت کوین SV (BSV) یک الگوی گسترش یافته است و خریداران در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از مقاومت راه اندازی قرار دهند. RSI یک واگرایی مثبت نشان می دهد که نشان می دهد حرکت نزولی در حال تضعیف است.

جفت BSV/USD می‌تواند به خط مقاومت صعود کند، جایی که خرس‌ها ممکن است تلاش کنند تا بهبود را متوقف کنند. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند. این می تواند این جفت را برای مدتی بیشتر در ساختار انبساط گیر نگه دارد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت هدایت کنند، نشان می دهد که ممکن است جفت به کف رسیده باشد. سپس این جفت می تواند یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند که می تواند جفت را به ۸۰ دلار و سپس ۸۷ دلار برساند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت در محدوده بزرگی بین ۴۵ تا ۶۶ دلار معامله می شود. پس از تلاش ناموفق خرس ها برای کشیدن این جفت به زیر محدوده، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت برسانند.

اگر آنها موفق شوند ، این زوج می توانند یک حرکت جدید را شروع کنند. هدف الگوی این تنظیم ۸۷ دلار است. احتمال دیگر این است که قیمت از ۶۶ دلار کاهش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد، نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدت بیشتری محدود به محدوده باقی بماند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط