تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۲۸ خرداد

  • 28 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 446 نفر


سقوط شدید ارزهای دیجیتال، کل سرمایه بازار کریپتو را به زیر ۹۰۰ میلیارد دلار رساند. بر اساس CoinGoLive، ۷۲ توکن از ۱۰۰ توکن برتر بیش از ۹۰ درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته اند. در مقایسه، ۱۰ کوین برتر در طول پاییز عملکرد بهتری داشته اند و به طور متوسط ۷۹ درصد از بالاترین رکورد خود افت کرده اند.

بیت کوین (BTC) بیش از ۷۰ درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است، اما گاوها در تلاش برای جلوگیری از کاهش هستند. جورین تیمر، مدیر کلان جهانی Fidelity، تاکید کرد که بیت کوین با توجه به معیار نسبت قیمت به شبکه، که مشابه نسبت قیمت به درآمد مورد استفاده در بازار سهام به ارزش است، می‌تواند «ارزان‌تر از آنچه به نظر می‌رسد» باشد.

مارک کوبان، سرمایه گذار میلیاردر، در مصاحبه ای با فورچون گفت که پروژه های بدون چشم انداز تجاری معتبر از بین خواهند رفت زیرا بازارهای نزولی اثر پاکسازی بر بازار دارند. با این حال، او افزود که نوآوری در بخش کریپتو احتمالاً در طول رکود بازار ادامه خواهد داشت.

آیا بیت کوین و آلت کوین های اصلی می توانند سطوح پشتیبانی مربوطه خود را حفظ کنند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

گاوها تلاش می کنند بیت کوین را بالاتر از حمایت روانی ۲۰۰۰۰ دلار نگه دارند اما با مقاومت قوی در ۲۳۳۶۲ دلار روبرو هستند. این نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ادامه می دهند.

هر چه مدت زمان صرف شده نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار بیشتر باشد، احتمال شکست در زیر آن بیشتر می شود. اگر خرس ها قیمت را به زیر ۲۰۰۰۰ دلار کاهش دهند، جفت BTC/USDT می تواند شاهد فروش وحشتناک باشد. این می تواند قیمت را به ۱۷۵۰۰ دلار و سپس به ۱۶۰۰۰ دلار برساند.

یکی از پرتوهای امید برای خریداران این است که شاخص قدرت نسبی (RSI) به سطوح بسیار زیاد فروش رفته است. این نشان می دهد که یک تجمع امدادی در کوتاه مدت امکان پذیر است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۳۳۶۲ دلار برسانند، این جفت می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (26574 دلار) برسد.

تحلیل اتریوم

اتر (ETH) در یک چنگال خرس محکم است. گاوها این قیمت را به ۱۰۱۴ دلار در ۱۵ ژوئن خریدند، همانطور که از دم بلند روی شمعدان روز مشاهده می شود. با این حال، بهبود کوتاه مدت بود زیرا خرس‌ها قیمت را در ۱۶ ژوئن به زیر ۱۱۰۰ دلار رساندند.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۰۰۰ دلار کاهش دهند، فشار فروش می‌تواند تسریع شود و جفت ETH/USDT تا ۹۰۰ دلار سقوط کند. اگرچه میانگین‌های متحرک نزولی نشان‌دهنده مزیت برای خرس‌ها است، سطح فروش بیش از حد در RSI نشان می‌دهد که ممکن است یک رالی تسکین‌دهنده نزدیک باشد.

گاوها باید قیمت را به بالای ۱۲۶۸ دلار فشار دهند و حفظ کنند تا بهبودی پایدار را آغاز کنند. بالاتر از این سطح، این جفت می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۵۴۷ دلار) صعود کند، جایی که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت قوی داشته باشند.

تحلیل بایننس کوین

BNB در نزدیکی حمایت حیاتی ۲۱۱ دلار از ۱۳ ژوئن تثبیت می شود. گاوها در ۱۵ ژوئن بهبودی را آغاز کردند اما در ۱۶ ژوئن به ۲۳۷ دلار رسید.

اگر قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۲۱۱ تا ۱۹۸ دلار سقوط کند، جفت BNB/USDT می‌تواند مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کند. سپس این جفت می تواند تا ۱۸۶ دلار کاهش یابد و بعداً به سمت حمایت قوی در ۱۵۰ دلار سقوط کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از حمایت ۲۱۱ دلاری بازگردد، خریداران سعی خواهند کرد این جفت را به بالای ۲۳۷ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶۵ دلار) برسد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا شکستن و بسته شدن بالاتر از آن نشان می دهد که ممکن است جفت به کف رسیده باشد.

تحلیل کاردانو

Cardano (ADA) در ۱۴ ژوئن از ۰.۴۴ دلار جهش کرد و گاوها قیمت را به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۴ دلار) در ۱۵ ژوئن رساندند. خرس ها از این سطح به شدت دفاع کردند و قیمت در ۱۶ ژوئن کاهش یافت.

قیمت بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۰.۴۴ دلار گیر کرده است، اما بعید است که این محدوده معاملاتی برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت ADA/USDT می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (0.59 دلار) برسد. شکستن بالاتر از این سطح می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی منطقه بالای سر بین ۰.۶۹ تا ۰.۷۴ دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۴۴ دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها به بازی بازگشته اند. شکست و بسته شدن به زیر ۰.۴۰ دلار می تواند مرحله بعدی حرکت نزولی را آغاز کند.

تحلیل ریپل

ریپل (XRP) در ۱۴ ژوئن از ۰.۲۹ دلار جهش کرد و در ۱۵ ژوئن به ۰.۳۵ دلار رسید، که مقاومت سختی بود. خریداران دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای ۰.۳۵ دلار برسانند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت XRP/USDT می تواند تا سطح شکست ۰.۳۸ دلار افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا یک استراحت و بسته شدن در بالای آن می‌تواند مسیر رالی احتمالی به SMA 50 روزه (۰.۴۴ دلار) را باز کند. واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر ۰.۲۹ دلار سقوط کند، نشان دهنده از سرگیری روند نزولی خواهد بود. حمایت بعدی در جهت نزولی ۰.۲۴ دلار است.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در ۱۵ ژوئن اقدام به بازیابی کرد که در سطح شکست ۳۵ دلار به مانع رسید. قیمت در ۱۶ ژوئن کاهش یافت اما گاوها در تلاشند تا از سطح ۳۰ دلار دفاع کنند.

خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای منطقه سربار بین ۳۵ دلار و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۷ دلار) برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت SOL/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۵۲ دلار) برسد.

برعکس، اگر قیمت از ناحیه سربار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در سطوح مقاومت ادامه می‌دهند. خرس‌ها سپس سعی خواهند کرد جفت ارز را به زیر ۲۶ دلار کاهش دهند و روند نزولی را از سر بگیرند. حمایت بعدی در جهت نزولی ۲۲ دلار و سپس ۲۰ دلار است.

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در یک روند نزولی تثبیت می شود. خریداران از سطح روانشناختی ۰.۰۵ دلار دفاع کردند و در ۱۵ ژوئن تلاش کردند تا یک رالی تسکین دهند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند

خریداران در حال تلاش برای جلوگیری از کاهش نزدیک به ۰.۰۶ دلار در ۱۷ ژوئن هستند. در صورت موفقیت، جفت DOGE/USDT می تواند بهبود خود را از سر بگیرد.

شکستن بالاتر از بالاترین سطح روزانه ۱۵ ژوئن می تواند راه را برای صعود احتمالی به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) باز کند. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، جفت DOGE/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۰.۰۹ دلار) برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت بحرانی ۰.۰۵ دلار برسد، شروع مرحله بعدی روند نزولی را نشان می دهد. سپس این جفت می تواند تا ۰.۰۴ دلار کاهش یابد.

تحلیل پولکادوت

پولکادوت (DOT) در ۱۵ ژوئن به شدت افزایش یافت و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸.۶۲ دلار) رسید، اما گاوها نتوانستند بر این مقاومت غلبه کنند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

قیمت در ۱۶ ژوئن به شدت کاهش یافت و در نزدیکی منطقه حمایت بحرانی بین ۷.۳۰ تا ۶.۳۶ دلار کاهش یافت. انتظار می رود خریداران به شدت از این منطقه دفاع کنند زیرا شکست در انجام این کار می تواند روند نزولی را به سمت ۴.۲۳ دلار از سر بگیرد.

اگر قیمت از ناحیه حمایت بازگردد، نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر خواهد بود. سپس خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت DOT/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۱۰.۵۴ دلار) برسد.

تحلیل لئو

UNUS SED LEO (LEO) به تجارت در داخل کانال نزولی ادامه می دهد. خرس‌ها در ۱۵ ژوئن قیمت را به پایین‌تر از میانگین‌های متحرک کشاندند، اما نتوانستند این کاهش را تا خط حمایت گسترش دهند.

خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به سمت میانگین متحرک برگردانند. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، می تواند چشم انداز آزمایش مجدد خط حمایت کانال را افزایش دهد. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند فروش را تشدید کند.

برعکس، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند، جفت LEO/USD می تواند تا خط مقاومت افزایش یابد. این یک سطح مهم برای خرس‌ها برای دفاع است، زیرا شکست و بسته شدن بالاتر از آن می‌تواند شروع یک حرکت صعودی جدید به ۶.۲۵ دلار را نشان دهد.

تحلیل آوالانچ

آوالانچ (AVAX) در یک روند نزولی تثبیت می شود و گاوها در تلاش برای دفاع از حمایت در ۱۴.۵۰ دلار هستند. خریداران سعی کردند قیمت را به سمت سطح شکست ۲۱.۳۵ دلار در ۱۶ ژوئن سوق دهند، اما سطوح بالاتر همچنان فروش را به خود جلب می کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۴.۵۰ دلار برسد، می تواند نشانه شروع مرحله بعدی روند نزولی باشد. جفت AVAX/USDT می تواند به ۱۳ دلار کاهش یابد.

در مقابل، اگر گاوها با موفقیت از حمایت ۱۴.۵۰ دلاری دفاع کنند، جفت می تواند تلاش دیگری برای صعود به ۲۱.۳۵ دلار انجام دهد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید، زیرا خرس‌ها سعی می‌کنند آن را به مقاومت برگردانند و جفت را تا ۱۴.۵۰ دلار پایین بیاورند.

خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۱.۹۴ دلار) فشار داده و حفظ کنند تا نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط