تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۲۴ اردیبهشت

  • 24 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 462 نفر


ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) پس از کاهش نزدیک به قیمت واقعی ۲۴۰۰۰ دلاری خود در ۱۲ می، به شدت بازگشت، که نشان می دهد برخی از گاوهای نر مخالف گله بوده و افت را خریداری کرده اند. بر اساس پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، موجودی مبادله ای بیش از ۲۴۳۳۵ بیت کوین در ۱۱ و ۱۲ مه کاهش یافت، که نشان می دهد گاوها ممکن است ماهیگیری از کف را آغاز کرده باشند.

با این حال، رائول پال، سرمایه گذار کلان، مطمئن نیست که به پایین ترین سطح رسیده است. پال در یک مصاحبه اختصاصی با کوین تلگراف گفت که اگر بازارهای سهام شاهد یک مرحله تسلیم شدن باشند، بازارهای کریپتو نیز احتمالا قبل از اینکه به کف دست پیدا کنند، سقوط خواهند کرد. او پیش‌بینی می‌کند که پس از اینکه فدرال رزرو ایالات متحده نرخ‌های افزایش را متوقف کرد، مرحله خرس فعلی به پایان برسد.

بازارهای نزولی به‌خاطر تجمع‌های امدادی تند معروف هستند، که برای کاهش موقعیت‌های خرید یا شروع موقعیت‌های کوتاه استفاده می‌شوند. قیمت در نهایت کاهش می یابد و به پایین ترین حد جدید می رسد. پایین تنها در گذشته تایید شده است. بنابراین، سرمایه‌گذاران ممکن است به‌جای اینکه در بازار نزولی شرکت کنند، در مرحله‌ای انباشت را در نظر بگیرند.

در حال حاضر، سرمایه گذاران می خواهند بدانند چه سطوح سربار مهمی ممکن است به عنوان مقاومت عمل کند. بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در ۱۲ می ۲۶۷۰۰ دلار افزایش یافت و الگوی شمعدانی Doji را تشکیل داد. این نشان می دهد که فشار فروش می تواند کاهش یابد. بهبود در ۱۳ می افزایش یافت و گاوها قیمت را به بالای سطح روانی در ۳۰۰۰۰ دلار رساندند.

رالی امداد ممکن است با مقاومت نزدیک به ۳۳۰۰۰ دلار و دوباره در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (34903 دلار) مواجه شود. اگر قیمت از مقاومت سربار کاهش یابد، خرس‌ها تلاش دیگری برای کاهش جفت BTC/USDT به زیر ۲۶۷۰۰ دلار و از سرگیری روند نزولی انجام خواهند داد.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، فروش می تواند تسریع شود و این جفت ممکن است به ۲۵۰۰۰ دلار و بعداً به ۲۱۸۰۰ دلار کاهش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر گاوها نزول بعدی را بالای ۲۸۸۰۵ دلار متوقف کنند، نشان دهنده انباشت در کاهش است. این می تواند دورنمای وقفه بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ممکن است به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (40210 دلار) برسد.

تحلیل اتریوم

اتر (ETH) در ۱۱ می به زیر سطح حمایت ۲۱۵۹ دلاری رسید و بعداً در ۱۲ می به زیر سطح روانی ۲۰۰۰ دلار رسید.

خریداران اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از سطح شکست در ۲۱۵۹ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ETH/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۵۵۴ دلار) برسد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن نشان می‌دهد که کاهش ممکن است به پایان رسیده باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاید، نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران نزدیک به سطوح مقاومت سربار می فروشند. خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به زیر ۱۷۰۰ دلار کاهش دهند.

تحلیل بایننس کوین

BNB در ۱۲ می به شدت سقوط کرد، اما دم بلند در شمعدان روز نشان می دهد که گاوها به شدت از حمایت بحرانی ۲۱۱ دلار دفاع کردند. این یک رالی امدادی را آغاز کرد که به منطقه مقاومت ۳۵۰ تا ۳۲۰ دلاری رسیده است.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۳۵۰ دلار برسانند، نشان می دهد که کاهش ممکن است پایان یافته باشد. پس از آن بازیابی می تواند به ۴۱۳ دلار برسد. چنین حرکتی می تواند نشان دهد که جفت BNB/USDT ممکن است در محدوده بزرگی بین ۲۱۱ تا ۶۹۲ دلار باقی بماند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ناحیه مقاومت سربار کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس قیمت می تواند به تدریج به سطح حمایت حیاتی در ۲۱۱ دلار کاهش یابد. خرس ها باید قیمت را به زیر این سطح برسانند تا روند نزولی جدیدی را آغاز کنند که ممکن است به ۱۷۵ دلار و بعداً به ۱۵۰ دلار برسد.

تحلیل ریپل

ریپل (XRP) در تاریخ ۱۲ مه هنگام خرید به ۰.۳۳ دلار کاهش یافت. گاوها در حال تلاش برای بهبودی هستند که احتمالاً با مقاومت سختی در سطح روانشناختی ۰.۵۰ دلار روبرو خواهند شد.

اگر قیمت از ۰.۵۰ دلار کاهش یابد، خرس ها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت XRP/USDT را به ۰.۳۳ دلار برسانند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکستن زیر آن می تواند منجر به کاهش تا ۰.۲۴ دلار شود.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای ۰.۵۰ دلار برسانند، این جفت می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۶ دلار) صعود کند. استراحت و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان می دهد که گاوها به بازی بازگشته اند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۷۰ دلار) برسد.

تحلیل کاردانو

Cardano (ADA) در ۱۲ مه به ۰.۴۰ دلار سقوط کرد که RSI را به منطقه ای که به شدت بیش از حد فروش بود کشاند. خریداران این شیب را خریدند و در تلاشند تا یک رالی امدادی را آغاز کنند.

جفت ADA/USDT می تواند تا سطح شکست در ۰.۷۴ دلار افزایش یابد، که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود. اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید، نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و در رالی می فروشند. این جفت پس از آن می تواند حمایت قوی را در ۰.۴۰ دلار دوباره آزمایش کند.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۷۴ دلار برسانند، نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. این جفت پس از آن می تواند به سطح روانی در ۱ دلار برسد، جایی که انتظار می رود خرس ها دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در چند روز گذشته در یک روند نزولی قوی بوده است. قیمت در ۱۲ می به ۳۷ دلار کاهش یافت که RSI را عمیقاً وارد قلمروی بیش از حد فروش کرد. این یک راهپیمایی امدادی در ۱۳ مه آغاز شد.

گاوها احتمالاً در منطقه ای بین سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲% در ۵۹ دلار و سطح ۵۰% اصلاحی در ۶۶ دلار با فروش مواجه خواهند شد. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد، خرس‌ها تلاش می‌کنند با کشیدن جفت به زیر ۳۷ دلار، روند نزولی را از سر بگیرند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت SOL/USDT می تواند به ۳۲ دلار کاهش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت به بالای ۶۶ دلار برسد، بهبود می تواند تا سطح شکست در ۷۵ دلار گسترش یابد. گاوها باید بر این مانع غلبه کنند تا نشان دهند که روند نزولی ممکن است به پایان برسد.

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در ۱۲ می به ۰.۰۶ دلار سقوط کرد، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها این کاهش را خریداری کردند. این یک رالی امدادی را آغاز کرد که نزدیک به سطح شکست در ۰.۱۰ دلار رسید.

فتیله بلند روی کندل ۱۳ می نشان می دهد که خرس ها به شدت از سطح ۱۰ دلار دفاع می کنند. اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید، خرس‌ها سعی خواهند کرد با کشیدن جفت DOGE/USDT به زیر ۰.۰۶ دلار، روند نزولی را از سر بگیرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، توقف بعدی می تواند ۰.۰۴ دلار باشد.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۱۰ دلار برسانند، این جفت می تواند تا EMA 20 روزه (۰.۱۲ دلار) افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا یک وقفه و بسته شدن بالای آن می تواند شروع یک بهبودی قوی تر را نشان دهد.

تحلیل پولکادوت

Polkadot (DOT) در چند روز گذشته در یک روند نزولی بوده است. خریداران برای جلوگیری از کاهش نزدیک به حمایت قوی در ۷ دلار در ۱۲ مه وارد عمل شدند، همانطور که از دم بلند در شمعدان روز مشاهده می شود.

خریداران اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از سطح شکست در ۱۰.۳۷ دلار حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت DOT/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۳.۶۸ دلار) افزایش یابد. این سطح احتمالاً فروش قوی خرس ها را به خود جلب می کند. اگر کاهش بعدی در ۱۰.۳۷ دلار متوقف شود، نشان دهنده این است که روند نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد.

برعکس، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی یا متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، امکان تست مجدد در ۷ دلار افزایش می یابد. در زیر این سطح، کاهش می تواند تا ۵ دلار افزایش یابد.

تحلیل آوالانچ

آوالانچ (AVAX) در ۱۱ می به زیر سطح حمایت حیاتی ۳۲ دلار رسید و خرس‌ها سعی کردند در ۱۲ می افت را از سر بگیرند. با این حال، دم بلند در کندل روز حاکی از خرید قوی در سطوح پایین‌تر است.

گاوها قیمت را به بالای سطح شکست در ۳۲ دلار رسانده اند که اولین نشانه قدرت است. اگر جفت AVAX/USDT بالای ۳۲ دلار باقی بماند، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت بالای ۵۱ دلار برسانند. خرس ها احتمالاً از این سطح با قدرت دفاع می کنند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی در ۴۱.۰۹ دلار کاهش یابد، نشان می دهد که این احساسات منفی باقی می ماند و خرس ها در رالی ها فروش می کنند. این جفت می‌تواند مجدداً حمایت قوی را در ۳۲ دلار و بعداً ۲۳ دلار دوباره آزمایش کند.

تحلیل شیبا اینو

شیبا اینو (SHIB) در ۱۲ مه به زیر سطح روانی ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار سقوط کرد، اما دم بلند در شمعدان روز حاکی از خرید در سطوح پایین تر است. این منجر به بهبودی در ۱۳ مه شد.

جفت SHIB/USDT می‌تواند تا سطح شکست در ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار افزایش یابد که احتمالاً فروش قوی خرس‌ها را به خود جلب می‌کند. اگر قیمت از آن پایین بیاید، خرس‌ها تلاش دیگری برای سقوط و حفظ جفت به زیر ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار انجام خواهند داد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۸ دلار) هدایت کنند، نشان می دهد که بازارها سطوح پایین تر را رد کرده اند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۰.۰۰۰۰۲۳ دلار) صعود کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط