تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۲۱ خرداد

  • 21 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 457 نفر


با ادامه همبستگی تنگاتنگ خود با S&P 500، ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) در ۱۰ ژوئن به زیر ۳۰۰۰۰ دلار سقوط کرد. تحلیلگران هنوز در مورد اقدام کوتاه مدت قیمت اختلاف نظر دارند اما تام لی، بنیانگذار Fundstrat در مصاحبه با CNBC گفت که ممکن است بیت کوین قبلاً به کف رسیده باشد. . با این حال، به نظر می رسد لی انتظارات خود را کاهش داده است.

بازارهای سهام ایالات متحده در ۱۰ ژوئن پس از آن که گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نشان داد تورم ۸.۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته بود، سقوط کرد، که بالاترین افزایش از سال ۱۹۸۱ است. آخرین آمار نشان می دهد که صحبت ها در مورد اوج گرفتن تورم زودهنگام بوده و به گفته بلومبرگ سرمایه گذاران تا پایان سال با نرخ بهره کلیدی ۳ درصد قیمت گذاری می کنند.

در میان جریان مداوم اخبار منفی، اخباری مبنی بر اینکه بلومبرگ پوشش داده های ارزهای دیجیتال را در ترمینال بلومبرگ خود به ۵۰ دارایی رمزنگاری شده گسترش داده، پرتو امیدی بود. الکس ونهام، مدیر محصول ارزهای دیجیتال بلومبرگ، با بیان اینکه علاقه سازمانی به دارایی های دیجیتال همچنان در حال رشد است، حال و هوای مثبتی به او داد.

اکنون که بیت کوین دوباره نزدیک به نوسانات پایین معامله می شود، آیا بحران در سطح تسلیم یک تهدید به حساب می آید؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

گاوها سعی کردند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (30365 دلار) در ۹ ژوئن برسانند، اما خرس ها تسلیم نشدند. فروش در ۱۰ ژوئن ادامه یافت و خرس ها قیمت را به زیر خط روند مثلث صعودی کشاندند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای فروشندگان است.

اگر قیمت در زیر خط روند باقی بماند، تنظیم صعودی را باطل می کند. این می تواند جفت BTC/USDT را به ۲۸۶۳۰ دلار کاهش دهد، که ممکن است به عنوان حمایت قوی عمل کند، اما اگر این سطح شکست بخورد، کاهش می تواند تا ۲۶۷۰۰ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۲۸۶۳۰ دلار بازگردد و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، حرکت صعودی می تواند به ۳۲۶۵۹ دلار برسد.

تحلیل اتریوم

فروش قوی در ۱۰ ژوئن اتر (ETH) را به زیر سطح حمایت بحرانی در ۱۷۰۰ دلار رساند. اگر قیمت کمتر از این حمایت باقی بماند، این جفت می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد.

جفت ETH/USDT می تواند ابتدا تا ۱۵۰۰ دلار کاهش یابد و اگر این سطح نیز کاهش یابد، توقف بعدی می تواند حمایت حیاتی در ۱۳۰۰ دلار باشد. انتظار می رود گاوها با تمام توان از این سطح دفاع کنند.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها نتوانند قیمت را زیر ۱۷۰۰ دلار حفظ کنند، انباشت در سطوح پایین‌تر را نشان می‌دهد. اولین نشانه قدرت، وقفه و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. این می تواند درها را برای افزایش احتمالی تا ۲۱۵۹ دلار باز کند.

اندیکاتورها سیگنال متفاوتی می دهند، زیرا میانگین های متحرک نزولی به نفع فروشندگان است، اما واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که ممکن است یک رالی تسکین در اطراف باشد.

تحلیل بایننس کوین

BNB در سه روز گذشته زیر خط حمایت مثلث متقارن معامله می‌کرده است، اما خرس‌ها نتوانسته‌اند با شکست مواجه شوند. این نشان می دهد که فروش در سطوح پایین تر کاهش می یابد.

خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به مثلث برگردانند. اگر این اتفاق بیفتد، خرس‌های تهاجمی که ممکن است در شکست زیر خط حمایت کوتاهی کرده باشند، ممکن است به دام بیفتند. این می تواند منجر به یک پوشش کوتاه شود که می تواند قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث برساند. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین‌تر ادامه یابد و به زیر ۲۷۳ دلار سقوط کند، احتمال شکست به زیر حمایت بحرانی ۲۶۰ دلار افزایش می‌یابد. سپس این جفت می تواند به سمت حمایت حیاتی ۲۱۱ دلار کاهش یابد.

تحلیل کاردانو

گاوها کاردانو (ADA) را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (0.64 دلار) در ۸ و ۹ ژوئن هل دادند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند تا سود خود را ثبت کنند.

خرس ها تلاش می کنند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۸ دلار) حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ADA/USDT می تواند به حمایت بعدی در ۰.۵۳ دلار سقوط کند. اگر این سطح نیز کاهش یابد، کاهش می تواند تا ۰.۴۴ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، نشان می‌دهد که احساسات مثبت شده و گاوها در حال خرید با کاهش هستند. گاوها سپس یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع بالای سر در SMA 50 روزه را برطرف کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند تا سطح شکست ۰.۷۴ دلار صعود کند، که ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند.

تحلیل کاردانو

ریپل (XRP) در دو روز گذشته نزدیک به خط روند نزولی معامله شده بود. شکست در بالا بردن قیمت به بالای مقاومت سربار ممکن است باعث رزرو سود از سوی معامله گران کوتاه مدت شده باشد.

جفت XRP/USDT به حمایت قوی ۰.۳۸ دلار سقوط کرده است، جایی که خریداران ممکن است تلاش کنند این کاهش را متوقف کنند. اگر قیمت از سطح حمایت بازگردد و از خط روند نزولی بالاتر رود، جفت می‌تواند تا ۰.۴۶ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر خرس‌ها غرق شوند و قیمت را زیر ۰.۳۸ دلار حفظ کنند، یک الگوی مثلث نزولی نزولی را تکمیل می‌کند. این می تواند فروش را تشدید کند و قیمت را به ۰.۳۳ دلار کاهش دهد. شکستن زیر این حمایت می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در چند روز گذشته بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۴ دلار) و ۳۷ دلار معامله می شود. خریداران سعی کردند در ۹ ژوئن قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، اما خرس ها موضع خود را حفظ کردند.

واگرایی مثبت در RSI نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است در حالی که میانگین های متحرک نزولی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند. بعید است که این عدم اطمینان برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۳۵ دلار کاهش دهند، جفت SOL/USDT ممکن است روند نزولی را از سر بگیرد. توقف بعدی در جهت نزولی می‌تواند ۳۰ دلار باشد.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت می تواند تا ۵۰ دلار و سپس به مقاومت سربار ۶۰ دلار صعود کند.

تحلیل دوج کوین

گاوها برای حفظ Dogecoin (DOGE) بالای ۰.۰۸ دلار در ۸ و ۹ ژوئن تلاش کردند. این ممکن است باعث فروش بیشتر شود و حمایت در ۱۰ ژوئن سقوط کند.

خرس‌ها سعی خواهند کرد از مزیت خود استفاده کنند و سعی کنند قیمت را به حمایت حیاتی ۰.۰۷ دلار کاهش دهند. شکست و بسته شدن به زیر این سطح می تواند نشانه شروع مرحله بعدی روند نزولی باشد.

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۸ دلار) باشد، این دیدگاه منفی می تواند در کوتاه مدت بی اعتبار شود. این می تواند خرید گاوهای تهاجمی را جلب کند که می تواند جفت DOGE/USDT را به ۰.۱۰ دلار برساند.

تحلیل پولکادوت

گاوها در ۹ ژوئن سعی کردند پولکادوت (DOT) را به داخل مثلث متقارن برگردانند، اما خرس‌ها به طرز تهاجمی از سطح دفاع کردند. این نشان می دهد که خرس ها خط حمایت را به مقاومت تبدیل کرده اند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر حمایت فوری ۸.۵۶ دلار کاهش دهند. اگر آنها موفق شوند، جفت DOT/USDT می تواند تا سطح بحرانی ۷.۳۰ دلار کاهش یابد. خرس ها باید قیمت را به زیر این حمایت بکشند تا نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

اگر قیمت از ۸.۵۶ دلار برگشت و بالاتر از خط مقاومت بالا رفت، این دیدگاه نزولی می تواند باطل شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می‌تواند خریدارانی را جذب کند که ممکن است سعی کنند قیمت را به ۱۱ دلار و بعداً به ۱۲.۵۰ دلار برسانند.

تحلیل آوالاتچ

آوالانچ (AVAX) در دو روز گذشته یک الگوی شمعدان Doji را تشکیل داد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها بود. این عدم قطعیت در ۱۰ ژوئن به سمت نزولی کاهش یافت و خرس‌ها در تلاش هستند تا قیمت را به حمایت قوی در ۲۱ دلار برسانند.

قیمت بین EMA 20 روزه (۲۷ دلار) و ۲۱ دلار گیر کرده است. این معاملات محدود به احتمال زیاد با افزایش دامنه در چند روز آینده حل خواهد شد. اگرچه واگرایی مثبت در RSI نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خریداران است، میانگین های متحرک نزولی نشان می دهد که خرس ها دست بالا را دارند.

اگر دامنه به سمت نزولی گسترش یابد و قیمت به زیر ۲۱ دلار کاهش یابد، نشان دهنده از سرگیری روند نزولی خواهد بود. جفت AVAX/USDT می تواند تا ۱۸ دلار کاهش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، ممکن است مسیر رالی احتمالی تا ۳۳ دلار و سپس ۳۷ دلار را باز کند.

تحلیل شیبا اینو

شیبا اینو (SHIB) از ۷ ژوئن نزدیک به حمایت قوی با ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار معامله می شود. اگرچه گاوها از حمایت دفاع کردند، اما نتوانستند به یک بازگشت قوی دست یابند.

این امکان شکست به زیر حمایت قوی در $۰.۰۰۰۰۱۰ را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت SHIB/USDT یک الگوی مثلث نزولی نزولی را تکمیل می کند. سپس این جفت می تواند به پایین ترین سطح روزانه ۱۲ می ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار کاهش یابد. اگر این پشتیبانی نیز قطع شود، توقف بعدی می تواند ۰.۰۰۰۰۰۶ دلار باشد.

برای بی اعتبار کردن این دیدگاه نزولی، خریداران باید قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند. این می تواند مسیر رالی احتمالی تا $۰.۰۰۰۰۱۴ را باز کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط