تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۲ خرداد

  • 2 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 348 نفر


به دلیل ارتباط تنگاتنگ آن با بازارهای سهام ایالات متحده، ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) برای چندین هفته تحت فشار باقی مانده است. گاوها در تلاش هستند تا بیت کوین را در آخر هفته بالاتر ببرند و از یک روند باخت طولانی تر جلوگیری کنند.

میانگین صنعتی داوجونز به مدت هشت هفته متوالی کاهش یافته است، که اولین زنجیره باخت از سال ۱۹۲۳ بوده است. در ۲۰ می، S&P 500 برای مدت کوتاهی در بازار نزولی سقوط کرد، که نشان می دهد معامله گران در ترس از رکود به فروش دارایی های پرخطر ادامه می دهند.

عملکرد بیت کوین در پنج ماه اول بدترین عملکرد از سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد فروشندگان کنترل را در دست دارند. با این حال، پس از چندین هفته ضعف، بازارهای ارزهای دیجیتال ممکن است در آستانه صعود بازار نزولی قرار بگیرند.

سطوح بحرانی که ممکن است نشانه شروع یک بهبود پایدار باشد کدامند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند، مطالعه کنیم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در ۲۰ می از حمایت حیاتی به ۲۸۶۳۰ دلار بازگشت که نشان دهنده خرید قوی نزدیک به این سطح است. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، که می تواند اولین نشانه ای از کاهش فشار فروش باشد.

بالاتر از خط روند نزولی، جفت BTC/Tether (USDT) می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 31887 دلار افزایش یابد. خرس ها احتمالاً از این سطح با قدرت دفاع می کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس ها بار دیگر سعی خواهند کرد این جفت را به زیر ۲۸۶۳۰ دلار کاهش دهند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ممکن است به ۲۶۷۰۰ دلار کاهش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن می‌تواند درها را برای کاهش تا ۲۵۰۰۰ دلار و سپس به ۲۱۸۰۰ دلار باز کند.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت ارز می تواند تا سطح ۶۱.۸% اصلاحی فیبوناچی در ۳۴۸۲۳ دلار افزایش یابد. اگر این سطح کاهش یابد، این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 37289 دلار صعود کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت بین خط روند نزولی و ۲۸۶۳۰ دلار فشرده می شود. ۲۰-EMA و ۵۰-SMA صاف شده اند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط روند نزولی فشار دهند و حفظ کنند، این تعادل می تواند به نفع خریداران متمایل شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت ۲۰۰-SMA آغاز کند.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد جفت را به زیر ۲۸۶۳۰ دلار کاهش دهند و دست برتر را به دست آورند.

تحلیل بایننس کوین

بایننس کوین (BNB) به شدت از حمایت بحرانی ۲۱۱ دلار بهبود یافت و به مقاومت سربار در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۳۲۳ دلار رسید. این یک سطح مهم برای دفاع خرس‌ها است زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که ممکن است یک پایین در جای خود قرار داشته باشد.

بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، جفت BNB/USDT می تواند تا ۳۵۰ دلار و پس از آن به SMA 50 روزه ۳۷۶ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع سخت عمل کند، اما اگر گاوها قیمت را به بالای آن برسانند، این جفت می تواند به SMA 200 روزه ۴۵۱ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به شدت کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می دهند. سپس این جفت می تواند تا ۲۱۱ دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت ممکن است برای چند روز بین ۲۱۱ تا ۳۲۰ دلار تثبیت شود.

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای مقاومت سربار در ۳۲۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به سمت ۳۵۰ دلار افزایش یابد. خرس ها احتمالاً از این سطح به طور تهاجمی دفاع می کنند. اگر قیمت از ۳۵۰ دلار کاهش یابد، جفت می تواند دوباره به ۳۲۰ دلار کاهش یابد.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت می‌تواند برای مدتی در محدوده ۳۲۰ تا ۳۵۰ دلار باقی بماند. حرکت صعودی می تواند بالاتر از ۲۰۰-SMA افزایش یابد و این جفت ممکن است تا ۳۸۰ دلار و بعداً تا ۴۰۰ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت می تواند به ۲۸۶ دلار و سپس به ۲۷۲ دلار کاهش یابد.

تحلیل مونرو

Monero (XMR) در ۱۲ می به زیر سطح حمایت قوی ۱۳۴ دلار سقوط کرد، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان دهنده خرید تهاجمی در کاهش قیمت است. قیمت به شدت بهبود یافته و به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یعنی ۱۷۹ دلار رسیده است.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فشار دهند و حفظ کنند، جفت XMR/USDT می تواند به ناحیه مقاومت سربار بین SMA 200 روزه ۲۰۲ دلار و SMA 50 روزه ۲۱۲ دلار افزایش یابد. انتظار می رود که خرس ها دفاعی قوی در این منطقه داشته باشند

اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد، اما گاوها کاهش بعدی را در متحرک نمایی ۲۰ روزه متوقف کنند، نشان دهنده تغییر بالقوه در روند خواهد بود. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد جفت را به ۱۵۰ دلار و پس از آن به ۱۳۴ دلار بکشند.

نمودار ۴ ساعته شکل گیری پایین ترین و اوج های بالاتر را نشان می دهد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر ۵۰-SMA برسانند اما گاوها با موفقیت از سطح دفاع کردند. این نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در رالی به خرید در کاهش قیمت است.

این جفت می‌تواند بعداً به ۲۰۰-SMA صعود کند، جایی که خرس‌ها ممکن است مقاومت قوی نشان دهند. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، این جفت می تواند تا ۲۲۵ دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۵۰-SMA برسد، جفت می تواند تا ۱۵۰ دلار کاهش یابد. شکستن زیر این سطح می تواند حمایت قوی در ۱۳۴ دلار را به چالش بکشد

تحلیل اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک (ETC) به شدت از ۵۲ دلار در ۲۹ مارس به ۱۶ دلار در ۱۲ مه افت کرد.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره با کشیدن جفت ارز ETC/USDT به زیر سطح حمایت بحرانی ۱۶ دلار، تلاش خواهند کرد تا روند نزولی را از سر بگیرند.

برعکس، اگر خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، شروع یک رالی تسکین قوی‌تر را پیشنهاد می‌کند. واگرایی مثبت در RSI همچنین به احتمال بهبود در کوتاه مدت اشاره دارد. سپس این جفت می تواند تا سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی در ۳۰ دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است مقاومت قوی داشته باشند.

مدتی است که قیمت بین ۱۹ تا ۲۳ دلار معامله می شود. این نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای تشکیل یک سطح پایین‌تر هستند، اما خرس‌ها همچنان چالشی قوی در سطوح بالاتر ایجاد می‌کنند. مسطح شدن ۲۰-EMA و ۵۰-SMA مزیت واضحی به گاو نر و خرس نمی دهد.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۲۳ دلار برسانند، شروع یک حرکت صعودی جدید را پیشنهاد می کند. این جفت می تواند ابتدا به ۲۰۰-SMA و سپس به ۳۳ دلار برسد. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۹ دلار سقوط کند، خرس‌ها دست بالا را به دست خواهند آورد. آنها سپس سعی خواهند کرد این جفت را به ۱۶ دلار کاهش دهند.

تحلیل مانا

Decentraland (MANA) از متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱.۲۴ دلاری در ۱۶ می رد کرد، اما یک نشانه مثبت این است که گاوها اجازه ندادند قیمت زیر سطح روانی ۱.۰۰ دلار باقی بماند.

خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت MANA/USDT می تواند تا SMA 50 روزه ۱.۷۲ دلار افزایش یابد. ممکن است خرس‌ها دوباره مقاومت سختی در این سطح داشته باشند، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت می‌تواند حرکت خود را به سمت شمال به سمت SMA 200 روزه ۲.۷۲ دلاری آغاز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر ۱.۰۰ دلار سقوط کند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به حمایت حیاتی در ۰.۶۰ دلار کاهش دهند. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند شروع مرحله بعدی روند نزولی باشد.

این جفت بین ۰.۹۷ تا ۱.۳۶ دلار گیر کرده است، که نشان می دهد گاوها در حال خرید نزول های زیر ۱.۰۰ دلار هستند و خرس ها در رالی ها می فروشند. ۲۰-EMA و ۵۰-SMA مسطح شده اند، که نشان می دهد تثبیت ممکن است برای مدت بیشتری ادامه یابد.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۵۰-SMA برسانند، جفت می تواند تا مقاومت محدوده ۱.۳۶ دلار افزایش یابد. اگر خریداران بر این مانع غلبه کنند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت ۰.۹۷ دلار سقوط کند، خرس ها می توانند دست برتر را به دست آورند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط