تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۱۶ خرداد

  • 17 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 380 نفر


خرس‌ها در تلاش هستند تا رکورد ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) از ۹ شمع قرمز متوالی هفتگی را به ده هفته افزایش دهند، اما گاوها در تلاش هستند تا از این اتفاق منفی جلوگیری کنند. اگرچه احساسات منفی باقی مانده است، آرتور هیز، مدیرعامل سابق غول مشتقات BitMEX، پیش بینی می کند بیت کوین در محدوده ۲۵۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلار به پایان برسد.

داده‌های زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که ممکن است پول هوشمند شروع به انباشت بیت کوین کرده باشد. جریان خروجی خالص از صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال در ۳ ژوئن به ۲۳۲۸۶ بیت کوین رسید که بالاترین میزان از ۱۴ می است.

بر اساس گزارش Arcane Research، یکی دیگر از نشانه های مثبت انباشت این است که سرمایه گذاری در محصولات قابل معامله در مبادلات بیت کوین (ETPs) در ماه می قوی بود و تنها در دو روز اول ژوئن افزایش بیشتری داشته است. ETP ها ۲۰۵۰۰۰ بیت کوین تحت مدیریت دارند که یک رکورد جدید است.

آیا بیت کوین می تواند ظهور کند و شروع به بازیابی کند؟ اگر این اتفاق بیفتد، آیا آلتکوین های انتخابی می توانند از رهبر پیروی کنند؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است منجر به افزایش کمک شوند، مطالعه کنیم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در تاریخ ۱ ژوئن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (30,459 دلار) سقوط کرد. گاوها تلاش کردند در ۲ و ۳ ژوئن قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند اما خرس ها تسلیم نشدند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت قوی ۲۸۶۳۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت BTC/USDT می تواند به حمایت حیاتی در ۲۶۷۰۰ دلار کاهش یابد. انتظار می رود خریداران با تمام توان از این منطقه حمایتی دفاع کنند زیرا در صورت عدم موفقیت، ممکن است روند نزولی از سر گرفته شود.

در روند صعودی، گاوها باید قیمت را به بالای ۳۲۶۵۹ دلار فشار دهند و حفظ کنند تا نشان دهند که یک روند صعودی جدید ممکن است شروع شود. حرکت صعودی می تواند در یک شکست افزایش یابد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (33778 دلار) بسته شود. سپس این جفت می تواند به هدف الگوی ۳۶۶۸۸ دلار و پس از آن به ۴۰۰۰۰ دلار برسد.

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که عمل قیمت در حال فشرده شدن است. اگرچه گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA رساندند، اما در ۵۰-SMA با مقاومت سختی روبرو هستند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.

یک نکته مثبت جزئی به نفع گاوها این است که آنها اجازه نداده اند قیمت به زیر سطح حمایت ۲۹۲۸۲ دلار برسد

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی بالاتر برود، گاوها تلاش خواهند کرد این جفت ارز را به ۲۰۰-SMA سوق دهند. برعکس، اگر قیمت به زیر ۲۹۲۸۲ دلار برسد، توقف بعدی می تواند ۲۸۶۳۰ دلار باشد.

تحلیل کاردانو

Cardano (ADA) در ۳۱ می از خط روند نزولی شکست اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را همانطور که از فتیله بلند روی کندل روز مشاهده می شود حفظ کنند.

اگرچه خرس‌ها با موفقیت از خط روند نزولی دفاع کردند، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها جفت ADA/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۶ دلار) نگه داشته‌اند. این امر احتمال شکست بالای خط روند نزولی را افزایش می دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می‌تواند به SMA 50 روزه (۰.۶۷ دلار) برسد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره چالشی قوی ایجاد کنند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. سپس این جفت می تواند تا سطح شکست ۰.۷۴ دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۵۳ دلار سقوط کند، خرس ها سعی خواهند کرد این جفت را به ۰.۵۰ دلار و بعداً به ۰.۴۴ دلار بکشند.

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که قیمت بین ۲۰۰-SMA و ۵۰-SMA فشرده شده است، اما بعید است که این محدوده معاملاتی محدود برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰۰-SMA برسانند، این جفت می تواند تا ۰.۶۴ دلار رالی کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند درها را برای صعود احتمالی به ۰.۶۹ دلار باز کند.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۵۳ دلار برسد، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد. ممکن است جفت به ۰.۵۰ دلار و بعداً به ۰.۴۷ دلار کاهش یابد.

تحلیل استلار

Stellar (XLM) در ۳۰ می به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) صعود کرد، که اولین نشانه ای بود که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. خرس‌ها حرکت صعودی را نزدیک SMA 50 روزه (۰.۱۵ دلار) متوقف کردند، اما نتوانستند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حفظ کنند.

این نشان می دهد که گاوها در حال خرید شیب به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، شروع یک بهبود پایدار را نشان می دهد. جفت XLM/USDT سپس می تواند تا ۰.۱۸ دلار و بعداً به SMA 200 روزه (۰.۲۱ دلار) صعود کند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۱۳ دلار برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. این می تواند جفت را به ۰.۱۲ دلار کاهش دهد. اگر این حمایت نیز از بین برود، خرس‌ها سعی خواهند کرد با فرو رفتن این جفت به زیر سطح روانی ۰.۱۰ دلار، روند نزولی را از سر بگیرند.

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک مثلث متقارن معامله می شود. اگر گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث فشار دهند، جفت می‌تواند تا ۰.۱۵ دلار افزایش یابد و پس از آن به هدف الگوی ۰.۱۷ دلار صعود کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها سعی می‌کنند این جفت را به زیر خط حمایت مثلث فرو ببرند. اگر این کار را انجام دهند، فروش می تواند تشدید شود و ممکن است جفت به سطح حمایت قوی در ۰.۱۳ دلار سقوط کند.

تحلیل مونرو

شکست Monero (XMR) در بالا رفتن از SMA 50 روزه (۲۰۲ دلار) ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند که سود خود را ثبت کنند. این قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۹ دلار) کاهش داده است.

گاوها در حال تلاش برای دفاع از متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند، اما فقدان جهش قوی از آن نشان دهنده تقاضای ضعیف است. اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، توقف بعدی می تواند خط روند صعودی باشد. شکست و بسته شدن زیر این حمایت می تواند قیمت را تا ۱۶۷ دلار کاهش دهد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، خریداران تلاش خواهند کرد تا بر منطقه مقاومت بین SMA 50 روزه و ۲۱۰ دلار غلبه کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت XMR/USDT می تواند رالی خود را تا ۲۳۰ دلار افزایش دهد.

این جفت در داخل یک کانال نزولی کاهش یافته است که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای فروشندگان است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر کانال کاهش دهند، حرکت منفی ممکن است افزایش یابد و جفت به ۱۶۷ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از خط حمایت خارج شود، خریداران سعی خواهند کرد جفت را به بالای کانال بکشانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می‌تواند دوباره به بالاتر از مقاومت سربار ۲۱۰ دلار برسد.

تحلیل مانا

دسنترالند (MANA) طی چند روز گذشته نتوانسته است از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۰۶ دلار) عبور کند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها نتوانسته اند موقعیت زیادی را رها کنند. این نشان می‌دهد که گاوها در حال پیش‌بینی حرکت بالاتر هستند.

اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، نشان می دهد که خرس ها کنترل خود را از دست می دهند. سپس جفت MANA/USDT می تواند تا مقاومت سربار در ۱.۳۶ دلار افزایش یابد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که ممکن است قسمت پایینی در جای خود قرار گرفته باشد. سپس این جفت می تواند تا ۱.۶۸ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۰.۹۰ دلار برسد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به تسلیم شدن مزیت خود ندارند. سپس این جفت می‌تواند حمایت حیاتی را با قیمت ۰.۶۰ دلار دوباره آزمایش کند. خرس ها باید قیمت را به زیر این حمایت بکشند تا نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

نمودار چهار ساعته نشان می‌دهد که این جفت در محدوده‌ای بین ۰.۹۴ تا ۱.۰۴ دلار معامله می‌شود. شیب تدریجی ۲۰-EMA و RSI در قلمرو منفی یک مزیت جزئی را برای فروشندگان نشان می دهد. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۰.۹۴ دلار برسانند، این جفت ممکن است تا ۰.۹۰ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای ۱.۰۴ دلار برسانند، نشان می‌دهد که تقاضا از عرضه بیشتر است. این می تواند درها را برای افزایش احتمالی مقاومت بالای سر در ۱.۱۵ دلار باز کند.

اگر قیمت از این سطح پایین بیاید، این جفت ممکن است برای مدتی بیشتر بین ۰.۹۰ دلار و ۱.۱۵ دلار در نوسان باشد. شکست و بسته شدن به بالای ۱.۱۵ دلار می تواند نشان دهد که خریداران دست بالا را دارند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط