تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۱۴ تیر

  • 14 تیر 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 435 نفر


بازارهای ارز دیجیتال در آخر هفته و در ۴ ژوئیه که تعطیلات بازارهای مالی ایالات متحده به دلیل روز استقلال است، نسبتاً ثابت مانده است. اگرچه آرتور هیز، مدیر عامل سابق پلتفرم مشتقات BitMEX، انتظار داشت که در حدود ۴ جولای یک ” مگا کریپتو دامپ” رخ دهد، اما محقق نشد.

کاهش نوسانات بیت کوین (BTC) در چند روز گذشته منجر به فشرده شدن پهنای باند بولینگر شده است. به گفته متیو هایلند، تحلیلگر محبوب، این نشان دهنده افزایش احتمالی نوسانات در چند روز آینده است.

در همین حال، به نظر می رسد سرمایه گذاران کریپتو منتظر سرنخ هایی از بازارهای سهام و دلار آمریکا هستند.

ضریب همبستگی بیت کوین با دلار در هفته منتهی به ۳ جولای به ۰.۷۷ زیر صفر سقوط کرد که پایین ترین سطح در هفده ماه گذشته است. اکثر تحلیلگرانی که توسط JP Morgan مورد بررسی قرار گرفتند، انتظار دارند که ارزش دلار در سطح قیمت فعلی حدود ۱۰۵ یا کمتر از آن به پایان برسد. هر گونه ضعف در دلار می تواند برای بیت کوین مفید باشد.

آیا گاوها می توانند در کوتاه مدت بهبودی را آغاز کنند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

شکست خرس‌ها در افزایش نزول بیت کوین به زیر ۱۹۶۳۷ دلار نشان از کمبود فروشندگان در سطوح پایین‌تر دارد. گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت ۱۹۶۳۷ دلار برسانند.

اگر این اتفاق بیفتد، جفت BTC/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (21255 دلار) برسد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت سفت عمل کند، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، ممکن است جفت به منطقه بالای سر بین ۲۲۰۰۰ تا ۲۳۳۶۲ دلار برسد.

شکست در بالای این منطقه می‌تواند درها را برای افزایش احتمالی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (25710 دلار) باز کند. گاوها باید بر این مانع غلبه کنند تا نشان دهنده تغییر روند بالقوه باشد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می دهد که این احساس همچنان نزولی است و معامله گران در رالی ها می فروشند. این می تواند احتمال تست مجدد حمایت بحرانی را در ۱۷۶۲۲ دلار افزایش دهد. اگر این حمایت شکست بخورد، کاهش می تواند به ۱۵۰۰۰ دلار برسد.

تحلیل اتریوم

اتر (ETH) در ۳۰ ژوئن به زیر سطح روانی ۱۰۰۰ دلار سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند از این ضعف استفاده کنند. این نشان می دهد که گاو نر در حال خرید در شیب است.

گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۹۲ دلار) برسانند و دست بالا را به دست آورند. اگر این کار را انجام دهند، جفت ETH/USDT می تواند به ۱۲۸۰ دلار و سپس به SMA 50 روزه (۱۵۳۵ دلار) افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند. گاوها باید قیمت را به بالای ۱۷۰۰ دلار برسانند تا نشانه شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می دهد که این احساس منفی باقی می ماند و خرس ها در رالی ها فروش می کنند. خرس‌ها سپس سعی خواهند کرد قیمت را به زیر ۹۹۸ دلار کاهش دهند و حمایت بحرانی را در ۸۸۱ دلار به چالش بکشند.

تحلیل بایننس کوین

خریداران از ۲۹ ژوئن با موفقیت از حمایت ۲۱۱ دلاری دفاع کرده‌اند که نشان‌دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر است. گاوها در حال حاضر تلاش می کنند BNB را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۳۱ دلار) برسانند.

اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که جفت BNB/USDT ممکن است به ۱۸۳ دلار رسیده باشد. خریداران سپس سعی خواهند کرد این جفت را به SMA 50 روزه (۲۶۶ دلار) برسانند. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی کوچک در حال فروش هستند. خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به زیر ۲۱۱ دلار کاهش دهند و دست بالا را به دست آورند.

تحلیل ریپل

XRP درون یک الگوی مثلث متقارن معامله می‌کند که نشان‌دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس‌ها است. مثلث متقارن معمولاً به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند، اما در برخی موارد، به عنوان یک الگوی معکوس نیز عمل می کند.

قیمت از خط حمایت مثلث برگشته است و گاوها تلاش خواهند کرد جفت XRP/USDT را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۳۳ دلار) برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند تا خط مقاومت مثلث بالا رود.

یک وقفه و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید باشد. سپس این جفت می تواند تا ۰.۴۸ دلار افزایش یابد.

احتمال دیگر این است که قیمت به شدت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد و به زیر خط حمایت مثلث بشکند. این می تواند جفت را به حمایت بحرانی ۰.۲۸ دلار برساند. اگر این سطح شکسته شود، توقف بعدی می تواند ۰.۲۳ دلار باشد.

تحلیل کاردانو

اگرچه کاردانو (ADA) از ۳۰ ژوئن در نزدیکی سطح ۰.۴۴ دلار معامله می شود، خرس ها نتوانسته اند قیمت را به زیر سطح حمایت بکشند و حفظ کنند. این نشان می‌دهد که گاوها نزول‌ها را به سمت ۰.۴۴ دلار می‌خرند.

خریداران در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۸ دلار) برسانند. اگر آنها این وظیفه را انجام دهند، جفت ADA/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۰.۵۱ دلار) برسد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن و بسته شدن بالای آن می‌تواند نشان دهد که خرس‌ها ممکن است چنگال خود را از دست بدهند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از میانگین های متحرک کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس فروشندگان سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۰.۴۴ دلار کاهش دهند و سطح بحرانی را در ۰.۴۰ دلار به چالش بکشند.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در چند روز گذشته درست زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۵ دلار) معامله شده است، اما خرس ها نتوانسته اند از این ضعف سرمایه گذاری کنند. این نشان دهنده کمبود فروشندگان در سطوح پایین تر است.

خریداران اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت SOL/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۴۰ دلار) برسد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند درها را برای افزایش احتمالی به سطح روانی ۵۰ دلار باز کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و معامله‌گران در رالی‌های جزئی می‌فروشند. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند این جفت را به زیر ۳۰ دلار برسانند. اگر این کار را انجام دهند، جفت می تواند به ۲۷ دلار و سپس به ۲۵ دلار کاهش یابد

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در چند روز گذشته به متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۷ دلار) چسبیده است. این نشان می دهد که گاوها در حال خرید نزول های روزانه هستند زیرا آنها انتظار حرکت بالاتری دارند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه صاف شده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی است که نشان می دهد فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای SMA 50 روزه (۰.۰۷ دلار) برسانند و مقاومت فوری را در ۰.۰۸ دلار به چالش بکشند. در صورت عبور از این سطح، جفت DOGE/USDT می تواند تا ۰.۱۰ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا SMA 50 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها با قدرت از میانگین های متحرک دفاع می کنند. سپس فروشندگان سعی می کنند جفت را به زیر ۰.۰۶ دلار کاهش دهند و دست برتر را به دست آورند.

تحلیل پولکادوت

پولکادوت (DOT) از ۳۰ ژوئن بین ۷.۳۰ تا ۶.۳۶ دلار معامله می‌شود. این نشان می‌دهد که گاوها در سطوح پایین‌تری خرید می‌کنند اما خرس‌ها اجازه نداده‌اند قیمت بالاتر از محدوده باشد.

اگرچه متحرک نمایی نزولی ۲۰ روزه (۷.۵۲ دلار) نشان دهنده مزیت برای فروشندگان است، واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه قرار دهند، جفت DOT/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۸.۶۳ دلار) برسد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت حیاتی ۶.۳۶ دلار سقوط کند، این دیدگاه صعودی می تواند باطل شود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می تواند روند نزولی خود را به سمت حمایت بعدی در ۵ دلار از سر بگیرد.

تحلیل لئو

گاوها و خرس ها برای برتری در نزدیکی خط مقاومت کانال نزولی با آن مبارزه می کنند. UNUS SED LEO (LEO) در ۲ ژوئیه به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵.۶۵ دلار) سقوط کرد اما گاوها با موفقیت از این سطح دفاع کردند.

خریداران دوباره در تلاش برای پاکسازی خط مقاومت کانال هستند. افزایش متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده مثبت نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. اگر قیمت بالای ۶ دلار باقی بماند، جفت LEO/USD می تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۶.۵۰ دلار افزایش یابد. بالاتر از این سطح، رالی می تواند به هدف الگوی ۶.۹۰ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت بار دیگر از ۶ دلار کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند. سپس خرس ها تلاش خواهند کرد تا این جفت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فرو ببرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند به SMA 50 روزه (۵.۳۰ دلار) سقوط کند.

تحلیل شیبا اینو

شیبا اینو (SHIB) نزدیک به سطح روانی در ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار معامله شده است. این نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای تشکیل یک پایین تر در نزدیکی این حمایت هستند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۰ دلار) ثابت است و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت به بالای SMA 50 روزه (۰.۰۰۰۰۱۰ دلار) برسد، جفت SHIB/USDT می تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار افزایش یابد. این سطح می تواند دوباره به عنوان یک مانع سفت عمل کند، اما در صورت پاک شدن، جفت می تواند تا ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند حمایت بحرانی را در ۰.۰۰۰۰۰۷ دلار دوباره آزمایش کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط