تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۱۳ اردیبهشت

  • 13 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 10 دقیقه
  • 551 نفر


بازارهای سهام ایالات متحده در تاریخ ۲ می به طور آزمایشی افتتاح شدند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که بازارهای ارز دیجیتال به رهبری بیت کوین (BTC) بالاتر از سطح حمایت فوری خود قرار دارند. عملکرد قیمت در چند روز آینده بر اساس نتیجه کمیته بازارهای باز فدرال (FOMC) در ۴ می تعیین می شود.

اگر فدرال رزرو با یک غافلگیری منفی مواجه شود، بازارها می توانند با یک واکنش به سمت نزولی واکنش نشان دهند. از سوی دیگر، اگر این سیاست انتظارات بازار را برآورده کند، بازارهای سهام و کریپتو می‌توانند برای بهبود تلاش کنند.

اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوین می تواند شاهد یک حرکت بزرگ در ماه می باشد. بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای Coinglass، بیت کوین در ماه می در دو نوبت در ۹ سال گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافت، یک بار در سال ۲۰۱۹ و دیگری در سال ۲۰۱۷.

در مقایسه، بدترین سقوط در سال ۲۰۲۱ بود که بیت کوین بیش از ۳۵ درصد سقوط کرد. با توجه به افزایش نوسانات از سال ۲۰۱۷، معامله گران باید برای یک ترن هوایی احتمالی آماده باشند.

آیا بیت کوین و آلت کوین ها می توانند بهبود را حفظ کنند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در اول ماه مه از خط حمایت کانال صعودی جهش کرد، که نشان می دهد گاوها در حال خرید افت تا این سطح هستند. خریداران اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (39824 دلار) برسانند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنین نشان می دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال کاهش باشد.

بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه، جفت BTC/USDT می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (41970 دلار) برسد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند مسیر رالی را به SMA 200 روزه (۴۷۱۵۴ دلار) باز کند.

برعکس، اگر قیمت یک بار دیگر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی کوچک به فروش خود ادامه می‌دهند. این می تواند دورنمای وقفه زیر کانال را افزایش دهد.

اگر این اتفاق بیفتد، شتاب فروش ممکن است افزایش یابد و جفت به ۳۴۳۰۰ دلار و بعداً به ۳۲۹۱۷ دلار سقوط کند.

تحلیل اتریوم

اتر (ETH) بهبودی را در اول ماه مه آغاز کرد، اما خرس‌ها تمایلی به رها کردن مزیت خود ندارند. فتیله بلند در شمعدان ۲ می نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹۳۹ دلار) ادامه می دهند.

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط روند صعودی کاهش دهند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه داشت، زیرا شکست و بسته شدن در زیر آن می‌تواند مسیر را برای کاهش احتمالی به حمایت بعدی در ۲۴۵۰ دلار باز کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از خط روند صعودی خارج شود، نشان می‌دهد که گاوها در تلاشند الگوی مثلث صعودی را دست نخورده نگه دارند. استراحت و بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه (۳۰۵۹ دلار) می تواند درها را برای حرکت صعودی احتمالی به SMA 200 روزه (۳۴۵۱ دلار) باز کند.

تحلیل بایننس کوین

BNB از SMA 50 روزه (۴۱۱ دلار) در ۲۹ آوریل رد شد و در ۳۰ آوریل به زیر سطح حمایت ۳۹۱ دلار رسید. خریداران تلاش کردند قیمت را در ۱ می به بالای ۳۹۱ دلار برسانند اما با فروش در سطوح بالاتر روبرو هستند.

اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۰۱ دلار) کاهش یابد، نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران نزدیک به سطوح مقاومت سربار می فروشند. این می تواند مسیر را برای کاهش احتمالی حمایت قوی در ۳۵۰ دلار باز کند.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه نگه دارند، این دیدگاه منفی می تواند در کوتاه مدت بی اعتبار شود. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت BNB/USDT می تواند تا ۴۳۱ دلار افزایش یابد و بعداً تلاش کند تا SMA 200 روزه (۴۶۹ دلار) را افزایش دهد.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در ۲۹ آوریل زیر خط حمایت کانال صعودی شکست و این الگو را باطل کرد. این فروش در ۳۰ آوریل ادامه یافت و قیمت به ۸۲ دلار کاهش یافت.

خریداران تلاش کردند تا قیمت را در اول ماه مه به کانال بازگردانند، اما فتیله بلند روی کندل روز نشان می‌دهد که خرس‌ها در سطوح بالاتر فروخته می‌شوند.

اگر قیمت نتواند به کانال بازگردد، جفت SOL/USDT می‌تواند تا سطح حمایت قوی ۷۵ دلار کاهش یابد. این یک سطح مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا شکست در انجام این کار ممکن است روند نزولی را از سر بگیرد.

در جهت صعودی، یک وقفه و بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه (۱۰۳ دلار) نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند.

تحلیل ریپل

ریپل (XRP) در ۲۹ آوریل به زیر سطح حمایت ۰.۶۲ دلار سقوط کرد و خرس‌ها این کاهش را به ۰.۵۶ دلار در ۳۰ آوریل افزایش دادند. قیمت در ۱ می دوباره برگشت که نشان‌دهنده خرید در سطوح پایین‌تر بود.

گاوها در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از سطح شکست در ۰.۶۲ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، بازیابی می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۶۸ دلار) برسد.

این یک سطح مهم است که باید مراقب آن بود زیرا اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس ممکن است جفت به سطح حمایت قوی ۰.۵۵ دلار سقوط کند. شکست به زیر این حمایت می تواند درها را برای افت تا ۰.۵۰ دلار باز کند.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت می تواند تا SMA 50 روزه (۰.۷۶ دلار) افزایش یابد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که جفت XRP/USDT می‌تواند در محدوده بزرگی بین ۰.۵۵ تا ۰.۹۱ دلار در آینده نزدیک تثبیت شود.

تحلیل لونا ترا

توکن LUNA Terra از حمایت قوی در ۷۵ دلار در ۱ می برگشت، که نشان می دهد گاوها در تلاش برای دفاع از این سطح هستند. با این حال، بعید است که خرس‌ها به راحتی تسلیم شوند، زیرا تلاش خواهند کرد تا بهبود را در خط روند نزولی متوقف کنند.

اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش دیگری برای پایین آوردن جفت LUNA/USDT به زیر ۷۵ دلار خواهند کرد. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند الگوی سر و شانه های نزولی را تکمیل کند.

گاوها تلاش خواهند کرد تا کاهش را در SMA 200 روزه (۷۰ دلار) متوقف کنند، اما اگر این حمایت شکست بخورد، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و این جفت ممکن است به ۵۰ دلار سقوط کند.

برعکس، شکستن و بسته شدن بالاتر از خط روند نزولی می تواند نشان دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. این می تواند راه را برای افزایش احتمالی مقاومت روانی در ۱۰۰ دلار باز کند.

تحلیل کاردانو

Cardano (ADA) در ۳۰ آوریل به سطح حمایت قوی ۰.۷۴ دلار سقوط کرد، که نشان می دهد خرس ها تحت کنترل هستند. قیمت از سطح حمایت در ۱ می برگشت، اما گاوها در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند.

این نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی کوچک می‌فروشند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت قوی در ۰.۷۴ دلار کاهش دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، فروش می تواند شتاب بگیرد و جفت ADA/USDT ممکن است روند نزولی خود را از سر بگیرد. حمایت بعدی در جهت نزولی که ممکن است خرید ظاهر شود ۰.۶۸ دلار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از ۰.۷۴ دلار بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۸۷ دلار) برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می‌تواند به یک دلار صعود کند.

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در ۲۹ آوریل به زیر SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند حمایت قوی در ۰.۱۲ دلار را به چالش بکشند. این نشان می دهد که گاوها به خرید در سطوح پایین تر ادامه می دهند.

خریداران سعی کردند در ۱ می قیمت را به بالای SMA 50 روزه برسانند، اما خرس‌ها حاضر به تسلیم نشدند. این نشان می دهد که جفت DOGE/USDT می تواند برای چند روز بین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۳ دلار) و ۰.۱۲ دلار در نوسان باشد.

اگر خرس ها قیمت را به زیر ۰.۱۲ دلار کاهش دهند، این جفت می تواند به حمایت روانی در ۰.۱۰ دلار سقوط کند. انتظار می رود گاوها با قدرت از این سطح دفاع کنند. از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، احتمال افزایش تا ۰.۱۷ دلار افزایش می یابد.

تحلیل آوالانچ

آوالانچ (AVAX) در ۲۹ آوریل به زیر سطح حمایت قوی ۶۵ دلار رسید و در ۳۰ آوریل با یک حرکت نزولی دیگر ادامه یافت. خریداران در ۱ می شروع به بهبود کردند و در حال حاضر در تلاش هستند تا قیمت را به بالای سطح شکست در ۶۵ دلار برگردانند.

فروشندگان تلاش خواهند کرد تا سطح ۶۵ دلار را به مقاومت تغییر دهند. اگر آن‌ها این کار را انجام دهند، جفت AVAX/USDT می‌تواند کاهش را تا حمایت قوی در ۵۱ دلار افزایش دهد.

این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن ممکن است فروش را تشدید کند. این جفت ممکن است پس از آن روند نزولی خود را از سر بگیرد و به حمایت اصلی بعدی در ۳۲ دلار سقوط کند

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای ۶۵ دلار برسانند، این جفت ممکن است تا EMA 20 روزه (۷۰ دلار) افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان می دهد که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. این می تواند محدوده جفت را برای مدتی بین ۵۱ تا ۹۹ دلار حفظ کند.

تحلیل پولکادوت

پولکادوت (DOT) در ۳۰ آوریل به زیر سطح حمایت ۱۶ دلار سقوط کرد و به حمایت بحرانی در ۱۴ دلار رسید. یک نکته مثبت جزئی این است که قیمت در ۱ می از ۱۴ دلار جهش کرد که نشان دهنده خرید توسط گاوها است.

این بازگشت با فروش در سطح شکست ۱۶ دلار مواجه است، زیرا خرس ها در تلاش هستند حمایت قبلی را به مقاومت تبدیل کنند. اگر قیمت به بالای ۱۶ دلار نرسد، احتمال شکست به زیر ۱۴ دلار افزایش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت DOT/USDT می‌تواند کاهش خود را از سر بگیرد و به سطح روانی در ۱۰ دلار سقوط کند.

برای بی اعتبار کردن این دیدگاه، گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷ دلار) فشار دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ممکن است به ۱۹ دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره چالش بزرگی را ایجاد کنند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط