تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۱۲ اردیبهشت

  • 12 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 350 نفر


ماه آوریل یک ماه فراموش نشدنی برای سرمایه گذاران سهام و ارز دیجیتال بوده است. بیت کوین (BTC) در آوریل ۱۷ درصد سقوط کرد تا بدترین عملکرد خود را در آوریل ثبت کند. به طور مشابه، Nasdaq کامپوزیت در آوریل ۱۳.۳ درصد سقوط کرد که بدترین عملکرد ماهانه آن از اکتبر ۲۰۰۸ است.

با این حال، یک نکته مثبت عمده برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال این است که بیت کوین همچنان بالاتر از پایین ترین سطح خود در سال گذشته، نزدیک به ۳۳۰۰۰ دلار است. در مقایسه، Nasdaq 100 برای سال ۲۰۲۲ به پایین ترین سطح خود رسیده است، در حالی که S&P 500 تنها یک سبیل با رسیدن به پایین ترین سطح سال تا به امروز فاصله دارد. این نشان می دهد که بیت کوین توانسته است از فروش عمده جلوگیری کند که نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است.

همراه با بیت کوین، اتر (ETH) نیز توانسته است بسیار بالاتر از پایین ترین سطح خود در سال تا به امروز حفظ شود. به گفته شرکت جارویس لبز اطلاعات ارزهای دیجیتال، هم نهنگ های اتر و هم ماهی های خرده فروشی در سطوح پایین تری انباشته شده اند.

آیا بیت کوین پس از زنده ماندن از حمله ماه آوریل، بهبودی قوی را آغاز کرده و آلت کوین ها را بالاتر می برد؟ بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ممکن است در کوتاه مدت بهتر عمل کنند را مطالعه کنیم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در ۳۰ آوریل به خط حمایت کانال صعودی سقوط کرد، اما بازگشت آن در ۱ می نشان می دهد که گاوها با تمام توان از سطح خود دفاع می کنند.

اگرچه میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 39956 دلاری مزیتی را برای فروشندگان نشان می دهد، واگرایی مثبت در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می دهد که حرکت منفی ممکن است ضعیف شود.

در صورت تداوم بازگشت، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، انباشتگی را در نزدیکی خط پشتیبانی نشان می دهد. سپس این جفت می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 41954 دلار برسد.

در مقابل، یک بازگشت ضعیف نشان دهنده عدم خرید تهاجمی در نزدیکی خط حمایت خواهد بود. اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاید و به زیر کانال برسد، جفت BTC/Tether (USDT) می تواند به ۳۴,۳۲۲ دلار کاهش یابد و بعداً پشتیبانی بحرانی را در ۳۲,۹۱۷ دلار دوباره آزمایش کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک الگوی گوه نزولی در حال کاهش بوده است. RSI یک واگرایی مثبت ایجاد کرده است که نشان می دهد حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد.

اگر قیمت از خط مقاومت گوه شکسته شود، جفت می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۴۱۰۰۰ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است دوباره به عنوان یک مقاومت عمل کند، اما اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، توقف بعدی می تواند ۴۳۰۰۰ دلار باشد.

برعکس، اگر قیمت از ۲۰-EMA پایین بیاید و به زیر گوه برسد، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد.

تحلیل لونا ترا

Terra (LUNA) در چند روز گذشته در یک روند صعودی تثبیت شده است. قیمت از حمایت قوی در ۷۵ دلار در ۱ می برگشت، که نشان می دهد گاوها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

جفت LUNA/USDT اکنون می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۸۸ دلاری صعود کند. این سطح می تواند به عنوان مانعی عمل کند که در آن خرس ها ممکن است سعی کنند حرکت رو به بالا را متوقف کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، احتمال شکست به زیر سطح حمایت ۷۵ دلاری افزایش می یابد.

اگر این اتفاق بیفتد، این جفت یک الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل می کند که نشان دهنده یک تغییر روند بالقوه است.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این جفت می تواند دوباره به مقاومت روانی در ۱۰۰ دلار برسد. خریداران باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهند که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد.

قیمت از حمایت قوی به ۷۵ دلار بازگشته است و گاوها اکنون تلاش خواهند کرد این جفت را به بالای ۲۰-EMA برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان می دهد که فشار فروش می تواند کاهش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از ۵۰-SMA می تواند نشان دهد که این جفت ممکن است برای مدتی بین ۱۰۰ تا ۷۵ دلار محدود بماند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی یا ۲۰-EMA کاهش یابد، این نشان می‌دهد که خرس‌ها در هر رالی کوچک در حال فروش هستند. این می تواند منجر به آزمایش مجدد حمایت قوی در ۷۵ دلار شود.

تحلیل نیر

شکست گاوها در بالا بردن پروتکل نیر (NEAR) به بالای ۱۸ دلار منجر به کاهش شدید در چند روز گذشته شد. قیمت در ۳۰ آوریل به حمایت روانی ۱۰ دلار کاهش یافت، اما بازگشت قوی در ۱ می نشان دهنده خرید تهاجمی گاوها است.

اگر خریداران قیمت را بالاتر از SMA 200 روزه ۱۱.۹۴ دلار قرار دهند، نشان می دهد که کاهش به ۱۰ دلار ممکن است یک تله خرس بوده باشد. سپس جفت NEAR/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۳.۸۶ دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره تلاش کنند تا بهبود را متوقف کنند.

گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهند که فاز اصلاحی ممکن است به پایان برسد. این می تواند یک رالی به سمت مقاومت بالای سر قوی در ۱۸ دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از SMA 200 روزه کاهش یابد، احتمال شکست به زیر ۱۰ دلار افزایش می‌یابد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می‌تواند اصلاح خود را تا ۹.۳۰ دلار و بعداً به ۸.۰۰ دلار افزایش دهد.

جهش به بالای ۲۰-EMA رسیده است که اولین نشانه قدرت است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA حفظ کنند، این جفت می تواند به ۵۰-SMA صعود کند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان می دهد که روند نزولی کوتاه مدت ممکن است پایان یابد.

برعکس، اگر گاوها نتوانند قیمت را بالاتر از ۲۰-EMA حفظ کنند، نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند. سپس خرس ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت را به زیر سطح حمایت قوی در ۱۰ دلار بکشند و نزول را از سر بگیرند.

تحلیل وی چین

VeChain (VET) طی روزهای گذشته در محدوده وسیعی بین ۰.۰۴۳ تا ۰.۰۸۳ دلار ادغام شده است. قیمت به حمایت محدوده رسید که در سه نوبت قبلی به عنوان یک کف قوی عمل کرده است.

جهش از حمایت ۰.۰۴۳ دلار در ۱ می نشان می دهد که خریداران با قدرت از سطح خود دفاع می کنند. اگر شتاب خرید حفظ شود و قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۰.۰۵۵ دلار باشد، نشان می دهد که جفت VET/USDT ممکن است چند روز دیگر در محدوده باقی بماند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند این جفت را در زیر محدوده فرو ببرند. اگر آنها بتوانند آن را به پایان برسانند، این جفت ممکن است روند نزولی خود را از سر بگیرد و تا ۰.۰۳۴ دلار کاهش یابد.

قیمت از حمایت قوی در ۰.۰۴۳ دلار بازگشته است و گاوها اکنون سعی خواهند کرد این جفت را به بالای ۲۰-EMA برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت می تواند به ۵۰-SMA برسد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند مسیر رالی احتمالی تا ۰.۰۶۵ دلار را باز کند.

برعکس، اگر قیمت از ۲۰-EMA کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی‌ها به سطوح مقاومت قوی می‌فروشند. خرس‌ها سپس تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به زیر سطح حمایت قوی ۰.۰۴۳ دلار بکشند و نزول را گسترش دهند.

تحلیل استپن

STEPN (GMT) در یک روند صعودی اصلاح شده است. یک علامت مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۳.۱۳ دلار برسد. این نشان می‌دهد که این احساسات مثبت باقی می‌ماند و گاوها در حال خرید با کاهش هستند.

خریداران اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را به مقاومت بالای ۴.۱۷ دلار برسانند. اگر خریداران این مانع را برطرف کنند، جفت GMT/USDT ممکن است روند صعودی خود را از سر بگیرد. این جفت پس از آن می تواند یک رالی تا سطح روانی در ۵.۰۰ دلار انجام دهد.

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان دهنده مزیت برای خریداران است، اما RSI یک واگرایی منفی ایجاد کرده است که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، فروش می تواند تشدید شود. سپس ممکن است جفت به SMA 50 روزه ۲.۰۸ دلار کاهش یابد.

خرس ها سعی کردند قیمت را زیر ۵۰-SMA حفظ کنند اما شکست خوردند. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۰-EMA برسانند، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. سپس این جفت می تواند بالاترین قیمت تاریخ خود را در ۴.۱۷ دلار دوباره آزمایش کند.

برعکس، اگر قیمت از ۲۰-EMA کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند. سپس فروشندگان دوباره سعی می کنند جفت را به زیر ۵۰-SMA بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ممکن است به حمایت قوی در ۳.۰۰ دلار سقوط کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط