تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ۱۰ اردیبهشت

  • 10 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 414 نفر


شاخص دلار آمریکا (DXY) از بالاترین حد خود در ۲۰ سال گذشته در ۲۹ آوریل کاهش یافت، اما این روند قیمت نزولی را که در ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) و بازارهای سهام ایالات متحده مشاهده شد تغییر نداد. سهام همچنان تحت فشار قرار دارد و در این هفته، سهام آمازون بیشترین افت روزانه خود را از سال ۲۰۱۴ پس از عدم اطمینان در مورد اقدامات سختگیرانه فدرال رزرو ایالات متحده، احساسات سرمایه گذاران را به آب های متلاطم بازگرداند.

اگر بیت‌کوین اصلاح شود، پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای Whalemap معتقد است که منطقه ۲۵۰۰۰ تا ۲۷۰۰۰ دلاری ممکن است بهترین مکان برای «همه‌گیری» در بیت‌کوین باشد.

به نظر نمی رسد سرمایه گذاران بلندمدت از ضعف فعلی بیت کوین وحشت داشته باشند و داده های زنجیره ای CryptoQuant نشان می دهد که مجموع ذخایر بیت کوین ۲۱ صرافی ارز دیجیتال به سطوحی کاهش یافته است که از سپتامبر ۲۰۱۸ مشاهده نشده است.

ذهنیت HODL تنها به سرمایه گذاران بیت کوین محدود نمی شود. یک گزارش نظرسنجی توکن غیرقابل تعویض (NFT) توسط CoinGecko نشان داد که بیش از ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که ذهنیت HODL دارند زیرا معتقدند NFT ها می توانند آیتم های مهمی در بازی ها باشند. این گزارش می افزاید که متاورس می تواند در دو سال آینده به یک بازار ۸۰۰ میلیارد دلاری تبدیل شود.

آیا بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها می‌توانند کاهش بیشتری پیدا کنند یا یک معکوس روی کارت‌ها است؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در ۲۸ آوریل به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (40,363 دلار) بازگشت، اما فتیله طولانی در کندل روز حاکی از آن است که خرس ها در رالی ها تا این سطح می فروشند.

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۴۱ نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت پایین است. اگر خرس ها سقوط کنند و قیمت را زیر خط حمایت کانال حفظ کنند، جفت BTC/USDT می تواند کاهش خود را به ۳۴۳۰۰ دلار و بعداً به ۳۲۹۱۷ دلار افزایش دهد.

برای بی اعتبار کردن این دیدگاه منفی، خریداران باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (41981 دلار) فشار دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند سفر خود را به سمت شمال به سمت SMA 200 روزه (۴۷۴۳۳ دلار) آغاز کند، جایی که خرس ها ممکن است دوباره چالش سختی را ایجاد کنند.

تحلیل اتریوم

اتر (ETH) در دو روز گذشته به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۹۹۱ دلار) بازگشت، اما گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از آن برسانند. این نشان می دهد که این احساسات منفی باقی می ماند و معامله گران در رالی می فروشند.

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط روند صعودی کاهش دهند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن می تواند الگوی مثلث صعودی در حال توسعه را باطل کند. جفت ETH/USDT می تواند به ۲۴۵۰ دلار کاهش یابد.

این دیدگاه منفی می‌تواند در کوتاه‌مدت باطل شود، اگر قیمت به بالاتر از SMA 50 روزه (۳۰۴۵ دلار) برسد. این می تواند خریدارانی را جذب کند که ممکن است جفت را به SMA 200 روزه (۳۴۶۴ دلار) سوق دهند. وقفه و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشانه شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.

تحلیل بایننس کوین

BNB در ۲۶ آوریل به زیر ۳۹۱ دلار سقوط کرد اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. قیمت دوباره به بالای سطح شکست در ۲۷ آوریل افزایش یافت. این نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر است.

گاوها در ۲۸ آوریل قیمت را به SMA 50 روزه (۴۱۰ دلار) رساندند اما نتوانستند این مانع را برطرف کنند. این نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی ها می فروشند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر محدوده حمایتی ۳۹۱ تا ۳۸۰ دلار برسانند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت BNB/USDT می تواند به حمایت قوی در ۳۵۰ دلار سقوط کند. انتظار می رود خریداران در این سطح دفاعی قوی داشته باشند. اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه فشار دهند و حفظ کنند، روند کوتاه مدت می تواند مثبت شود.

تحلیل سولانا

سولانا (SOL) در ۲۷ آوریل از خط حمایت کانال صعودی جهش کرد، اما گاوها نتوانستند حرکت مثبت را حفظ کنند و مانع بالای EMA 20 روزه (۱۰۱ دلار) را برطرف کنند.

خرس‌ها اکنون فرصتی را احساس می‌کنند و سعی می‌کنند قیمت را به زیر خط حمایت کانال کاهش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، فروش می تواند تسریع شود و جفت SOL/USDT می تواند به حمایت قوی در ۷۵ دلار سقوط کند. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکستن و بسته شدن در زیر آن می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، این دیدگاه منفی می تواند در کوتاه مدت بی اعتبار شود. سپس این جفت می تواند تا ۱۱۰ دلار افزایش یابد و بعداً تا ۱۲۲ دلار افزایش یابد.

تحلیل لونا ترا

شکست گاوها در بالا بردن توکن LUNA Terra به بالای مقاومت روانی در ۱۰۰ دلار می‌تواند معامله‌گران کوتاه‌مدت را وسوسه کند تا سود خود را ثبت کنند. این باعث شد که قیمت در ۲۹ آوریل به زیر سطح حمایت جزئی ۸۶ دلار برسد.

RSI در منطقه منفی فرو رفته است که نشان می دهد حرکت صعودی ضعیف شده است. اگر خرس‌ها قیمت را زیر ۸۶ دلار حفظ کنند، جفت LUNA/USDT می‌تواند تا سطح حمایت قوی در ۷۵ دلار کاهش یابد. انتظار می رود گاوها از منطقه بین ۷۵ دلار و متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (۶۹ دلار) به طور تهاجمی دفاع کنند.

در روند صعودی، خریداران باید از سد سخت ۱۰۰ دلار غلبه کنند تا یک آزمایش مجدد بالقوه بالاترین قیمت تاریخ را در ۱۱۹ دلار انجام دهند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

تحلیل ریپل

ریپل (XRP) در ۲۶ آوریل از سطح حمایت ۰.۶۲ دلار بازگشت، اما بازگشت ضعیف نشان از عدم خرید تهاجمی داشت. فروش در ۲۹ آوریل از سر گرفته شد و خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت بحرانی رساندند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۷۱ دلار) در حال کاهش است و RSI در منطقه اشباع فروش قرار دارد که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است. اگر قیمت زیر ۰.۶۲ دلار باقی بماند، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۵۵ دلار سقوط کند و بعداً حمایت روانی را در ۰.۵۰ دلار به چالش بکشد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، خریداران یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی بین ۰.۶۲ دلار و ۰.۹۱ دلار تثبیت شود.

تحلیل کاردانو

کاردانو (ADA) تلاش کرد تا یک رالی امدادی را از ۰.۸۱ دلار در ۲۷ آوریل آغاز کند اما نتوانست به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۹۱ دلار) برسد. فروش در ۲۹ آوریل از سر گرفته شد و خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی در ۰.۷۴ دلار برسانند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال کاهش است و RSI نزدیک به محدوده فروش بیش از حد است که نشان می دهد خرس ها برتری دارند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۰.۷۴ دلار کاهش دهند، فروش می‌تواند تشدید شود و جفت ADA/USDT به ۰.۶۸ دلار سقوط کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از ۰.۷۴ دلار بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به سطح روانی در ۱ دلار برسد، که احتمالاً به عنوان یک مقاومت سخت عمل می کند.

تحلیل دوج کوین

Dogecoin (DOGE) در سه روز گذشته توانسته است بالای SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) بماند اما گاوها نتوانسته اند قیمت را بالاتر از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) نگه دارند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتری می فروشند.

شکست در جهش ممکن است باعث فروش بیشتر شود که می تواند قیمت را به زیر SMA 50 روزه بکشاند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت DOGE/USDT می تواند به ۰.۱۲ دلار و بعداً به حمایت روانی ۰.۱۰ دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت افزایش یابد و بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بماند، خریداران سعی خواهند کرد این جفت ارز را به مقاومت سربار ۰.۱۷ دلار برسانند. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد.

تحلیل آوالانچ

آوالانچ (AVAX) به حمایت قوی در ۶۵ دلار کاهش یافته است. گاوها در دو نوبت قبلی از این حمایت دفاع کرده بودند. از این رو، آنها دوباره تلاش خواهند کرد تا از کاهش در این سطح جلوگیری کنند.

با این حال، خرس ها احتمالاً برنامه های دیگری دارند. شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷۴ دلار) و RSI در نزدیکی منطقه فروش بیش از حد به نفع خرس هاست. اگر قیمت به زیر ۶۵ دلار برسد، جفت AVAX/USDT می‌تواند تا سطح حمایت بحرانی ۵۱ دلار کاهش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۶۵ دلار بازگردد، این جفت به احتمال زیاد در متحرک نمایی ۲۰ روزه به دیوار برخورد خواهد کرد. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، چشم انداز شکستن به زیر ۶۵ دلار افزایش می یابد.

گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند تا نشان دهند که ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت می تواند به SMA 200 روزه (۸۵ دلار) برسد.

تحلیل پولکادوت

گاوها از حمایت محدوده بزرگ بین ۱۶ تا ۲۳ دلار دفاع می کنند، اما نتوانسته اند به یک بازگشت قوی از آن دست یابند. این نشان می دهد که تقاضا برای پولکادوت (DOT) در سطوح بالاتر کاهش می یابد.

شیب نزولی متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸ دلار) و RSI در قلمرو منفی نشان دهنده مزیت برای فروشندگان است. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت ۱۶ دلار برسانند و اگر موفق به انجام این کار شوند، جفت DOT/USDT ممکن است به ۱۴ دلار کاهش یابد.

خریداران باید قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (۱۹ دلار) فشار دهند تا نشان دهند که فاز اصلاحی ممکن است به پایان برسد. سپس این جفت می تواند سفر خود را به سمت مقاومت سربار با قیمت ۲۳ دلار آغاز کند.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط