تحلیل تکنیکال هفتگی ارز دیجیتال ۱۳ خرداد

  • 13 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 309 نفر


ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) به طور آزمایشی ماه ژوئن را آغاز کرده است و نشان می دهد که خرس ها هنوز به خواب زمستانی نرفتند. به گفته کائو اولیویرا، تحلیلگر BlockTrends، اگرچه بیت کوین تقریباً ۵۵ درصد از بالاترین قیمت خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار معامله می شود، نهنگ ها و موسسات محتاط هستند و با ذوق وارد بازار نشده اند.

به گفته Venturefounder، مشارکت کننده CryptoQuant، اگر بیت کوین الگوهای تاریخی را که پس از چرخه های نصف قبلی مشاهده می شد تکرار کند، ممکن است در شش ماه آینده بین ۱۴۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار پایین بیاید. پس از آن، بیت کوین ممکن است حدود ۲۸۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار را برای بخش بزرگی از سال آینده کاهش دهد و در طول نصف شدن حدود ۴۰۰۰۰ دلار باشد.

بازار نزولی کریپتو، گلدمن ساکس را از بررسی امکان ادغام محصولات مشتقات خود در عرضه‌های مشتقات FTX.US متوقف نکرده است. این نشان می دهد که بانک سرمایه گذاری انتظار دارد تقاضای مشتقه در آینده افزایش یابد.

آیا بیت کوین شروع به شکل گیری کف کرده است؟ آیا روند نزولی کوتاه مدت آلت کوین ها به پایان رسیده است؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در ۳۱ می به مقاومت سربار ۳۲۶۵۹ دلار رسید اما گاوها نتوانستند این مانع را برطرف کنند. الگوی شمعدان Doji در ۳۱ می نشان دهنده عدم اطمینان در بین خریداران و فروشندگان است.

این عدم قطعیت در ۱ ژوئن به نفع خرس ها برطرف شد و آنها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (30741 دلار) رساندند. اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، توقف بعدی می تواند ۲۸۶۳۰ دلار باشد. انتظار می رود خریداران با تمام توان از این سطح دفاع کنند.

اگر قیمت از ۲۸۶۰۰ دلار بازگردد، جفت BTC/USDT می تواند دوباره تا ۳۲۶۵۹ دلار صعود کند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ممکن است برای چند روز بین این دو سطح تثبیت شود.

حرکت روند بعدی می تواند در صورتی شروع شود که قیمت از محدوده بالاتر یا پایین تر شکسته شود. اگر قیمت به بالای ۳۲۶۵۹ دلار برسد، رالی می تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (34629 دلار) برسد. روند نزولی ممکن است با شکستن زیر محدوده حمایتی ۲۸۶۳۰ تا ۲۶۷۰۰ دلار از سر گرفته شود.

تحلیل اتریوم

خرس‌ها تجمع امدادی اتر (ETH) را در EMA 20 روزه (۲۰۰۹ دلار) در ۳۱ می متوقف کردند، که نشان می‌دهد آنها اجازه نمی‌دهند گاوها جای پای خود را بگیرند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت حیاتی ۱۷۰۰ دلار برسانند. این سطح مهمی برای دفاع گاوها است زیرا اگر شکست بخورد، جفت ETH/USDT می‌تواند شاهد فروش وحشتناک باشد. سپس این جفت می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد و به ۱۳۰۰ دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از ۱۷۰۰ دلار بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها به طور فعال در این سطوح خرید می‌کنند. گاوها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و مقاومت سخت را در ۲۱۵۹ دلار به چالش بکشند.

تحلیل بایننس کوین

BNB در ۳۰ می بالاتر از مقاومت فوری ۳۲۰ دلاری صعود کرد، اما گاوها نتوانستند بر اساس این حرکت پیشرفت کنند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها با ۳۲۵ دلار چالش بزرگی را مطرح می‌کنند.

فروشندگان قیمت را به خط روند صعودی کشانده اند. این سطح مهمی است که باید در آینده نزدیک به آن توجه داشت. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در حال انباشته شدن هستند. این می تواند چشم انداز شکست بالای ۳۲۵ دلار را افزایش دهد.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند صعودی کاهش دهند، جفت BNB/USDT می‌تواند بین ۲۸۶ تا ۲۶۵ دلار به منطقه حمایت قوی سقوط کند. شکست به زیر ۲۶۵ دلار می تواند جفت را به سمت حمایت حیاتی در ۲۱۱ دلار سقوط کند.

تحلیل ریپل

ریپل (XRP) در ۳۰ می از خط روند نزولی بالاتر رفت اما گاوها نتوانستند مانع سربار را در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۳ دلار) برطرف کنند. این نشان می دهد که خرس ها تمایلی به تسلیم شدن مزیت خود ندارند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر خط روند نزولی کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت XRP/USDT می تواند تا ۰.۳۸ دلار کاهش یابد. خریداران احتمالا از این سطح دفاع خواهند کرد و جهش از آن به تثبیت احتمالی در کوتاه مدت اشاره خواهد کرد.

برعکس، اگر قیمت از خط روند نزولی برگشت، نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند تا این سطح را برای حمایت تغییر دهند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال وقفه بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه افزایش می یابد. سپس این جفت می تواند به مقاومت روانی در ۰.۵۰ دلار برسد.

تحلیل کاردانو

Cardano (ADA) در ۳۰ می از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۶ دلار) عبور کرد و در ۳۱ مه با یک حرکت صعودی دیگر همراه شد. کندل روز حاکی از آن است که خرس ها نزدیک به این سطح می فروشند.

خرس ها سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ADA/USDT می‌تواند به ۰.۴۴ دلار کاهش یابد، جایی که ممکن است خرید ظاهر شود.

این می تواند نشان دهنده یک ادغام در محدوده بزرگ بین ۰.۴۴ تا ۰.۷۴ دلار باشد. صاف شدن متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست زیر نقطه میانی نیز نشان دهنده یک عمل محدود به محدوده در کوتاه مدت است.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد و به بالای ۰.۷۴ دلار برسد، گاوها ممکن است دست بالا را به دست آورند. چنین حرکتی نشان می دهد که روند نزولی ممکن است پایان یافته باشد.

تحلیل سولانا

تجمع امدادی سولانا (SOL) با مقاومت شدید خرس‌ها در نزدیکی سطح روانی ۵۰ دلار مواجه است. این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ها ادامه می دهند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی در ۴۰ دلار برسانند. انتظار می رود که گاوها تا این سطح شیب ها را خریداری کنند. اگر قیمت از این پشتیبانی بازگردد، خریداران دوباره سعی خواهند کرد جفت SOL/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۱ دلار) قرار دهند. اگر آنها موفق شوند، جفت می تواند تا ۶۰ دلار افزایش یابد و پس از آن تلاش کند تا سطح شکست ۷۵ دلار حرکت کند.

از سوی دیگر، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۴۰ دلار کاهش دهند، این جفت می‌تواند به پایین‌ترین سطح روزانه ۱۲ می یعنی ۳۷ دلار سقوط کند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر این حمایت حیاتی بکشند، این جفت می‌تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد.

تحلیل دوج کوین

قیمت Dogecoin (DOGE) در دو روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۹ دلار) معامله شده است، اما گاوها نتوانسته اند به شکست برسند. این نشان می دهد که خرس ها با قدرت از EMA 20 روزه دفاع می کنند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به سطح حمایت قوی در ۰.۰۷ دلار کاهش دهند. این سطح در دو نوبت قبلی برگزار شده است. از این رو گاوها دوباره سعی می کنند از آن دفاع کنند. اگر قیمت از این پشتیبانی بازگردد، جفت DOGE/USDT ممکن است برای مدتی در محدوده ۰.۱۰ تا ۰.۰۷ دلار باقی بماند.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۰.۱۰ دلار هدایت کنند، نشان می دهد که روند نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد. سپس این جفت می تواند تا ۰.۱۲ دلار افزایش یابد. در مقابل، روند نزولی می تواند با شکست به زیر ۰.۰۷ دلار از سر گرفته شود.

تحلیل پولکادوت

Polkadot (DOT) در متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰.۵۵ دلار) با مقاومت مواجه است، اما گاوها اجازه نداده اند قیمت زیر ۱۰ دلار باقی بماند. این نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه فشار دهند و حفظ کنند، جفت DOT/USDT می تواند تا ۱۲ دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است به عنوان یک مانع جزئی عمل کند، اما در صورت عبور، بازیابی می تواند به مقاومت بالای سر قوی در ۱۴ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و زیر ۱۰ دلار بماند، کاهش می تواند به حمایت قوی در ۸ دلار برسد. یک جهش قوی از این حمایت نشان می دهد که این جفت ممکن است برای مدتی در محدوده ۸ تا ۱۲ دلار باقی بماند.

تحلیل آوالانچ

آوالانچ (AVAX) از خط روند نزولی در ۳۱ مه رد شد و نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر منطقه حمایت قوی ۲۳.۵۱ دلار به ۲۱.۳۵ دلار برسانند.

اگر آنها موفق شوند، جفت AVAX/USDT یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل می کند که نشان دهنده شروع مرحله بعدی روند نزولی است. سپس این جفت می تواند تا ۲۰ دلار کاهش یابد.

اگرچه متحرک نمایی نزولی ۲۰ روزه (۳۱.۳۳ دلار) به نفع خرس ها است، واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، خرید می تواند از سر گرفته شود. گاوها سپس سعی خواهند کرد این جفت را به ۳۸ دلار برسانند.

تحلیل شیبا اینو

بهبود شیبا اینو (SHIB) در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۰۰۰۰۱۲ دلار) با مقاومت شدید روبرو شده است که نشان می دهد این احساسات منفی است و خرس ها در رالی ها فروش می کنند.

خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی در ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار برسانند. این سطح احتمالاً خرید تهاجمی گاوها را جلب می کند. اگر قیمت از ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار بازگردد، جفت SHIB/USDT می تواند به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه حرکت کند.

اگر خریداران قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، جفت ممکن است تا ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار و بعداً به سطح شکست ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار افزایش یابد. از جنبه نزولی، خرس‌ها باید قیمت را به زیر ۰.۰۰۰۰۰۹ دلار کاهش دهند تا نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

اخبار بروز ارزهای دیجیتال

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchange

منبع خبر برچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط