تحلیل ارز دیجیتال ۵ اردیبهشت

  • 5 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • 8 دقیقه
  • 440 نفر


بیت کوین (BTC) و چندین ارز دیجیتال در آخر هفته در محدوده محدودی معامله می شوند که نشان می دهد سرمایه گذاران در مورد حرکت جهت دار بعدی تصمیم نگرفته اند. معامله گران ممکن است منتظر باز شدن وال استریت قبل از شرط بندی جهت دار بزرگ باشند زیرا بیت کوین در چند روز گذشته با S&P 500 ارتباط تنگاتنگی داشته است.

سقوط شدید بازارهای سهام ایالات متحده در ۲۲ آوریل نشان می دهد که سرمایه گذاران به طور فزاینده ای نسبت به موضع جنگ طلبانه بانک های مرکزی نگران هستند. به گفته یک منبع رویترز، بازار انتظار دارد در سال ۲۰۲۲ نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا ۲۵۰ واحد افزایش یابد.

داده‌های Coinglass نشان می‌دهد که نرخ‌های تامین مالی در صرافی‌های مشتقات ارز دیجیتال در طول آخر هفته منفی باقی مانده است که نشان‌دهنده یک سوگیری نزولی است. شکست در حفظ بهبود، شاخص ترس و طمع کریپتو را به قلمرو “ترس شدید” کشانده است.

آیا بیت کوین می تواند خرید قوی در سطوح پایین تر را جذب کند؟ اگر این اتفاق بیفتد، آلت کوین های انتخابی می توانند عملکرد بهتری داشته باشند. بیایید نمودارهای ۵ ارز دیجیتال برتر را که ساختار نمودار مثبتی را نشان می دهند، مطالعه کنیم.

تحلیل بیت کوین

بیت کوین در ۲۲ آوریل به زیر سطح حمایت روانی ۴۰۰۰۰ دلار رسید، اما خرس ها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند. الگوهای پی در پی شمعدان درون روز در ۲۳ آوریل و ۲۴ آوریل حاکی از عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) 41,150 دلار در حال کاهش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد فروشندگان یک مزیت جزئی دارند. اگر خرس‌ها سقوط کنند و قیمت را به زیر ۳۹۰۰۰ دلار حفظ کنند، جفت BTC/Tether (USDT) می‌تواند به خط حمایت کانال صعودی سقوط کند. انتظار می رود گاوها با قدرت از این سطح دفاع کنند.

اگر قیمت با قدرت از خط حمایت خارج شود، نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر خواهد بود. گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) 41993 دلار فشار دهند و حفظ کنند تا نشان دهند که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. ممکن است این جفت ارز به SMA 200 روزه ۴۷۸۲۸ دلاری صعود کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر کانال برسد، فروش می تواند بیشتر شود و جفت ممکن است به ۳۴,۳۲۲ دلار و بعداً به ۳۲,۹۱۷ دلار کاهش یابد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در محدوده تنگ بین ۳۹۱۷۷ تا ۳۹۹۸۰ دلار گیر کرده است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش هستند تا سطح ۴۰۰۰۰ دلار را به سمت مقاومت تغییر دهند. شیب نزولی ۲۰-EMA و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

اگر قیمت به زیر ۳۹۱۷۷ دلار برسد، این جفت می تواند تا ۳۸۵۳۶ دلار کاهش یابد. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند درها را برای افت تا ۳۷۰۰۰ دلار باز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای ۵۰-SMA بشکند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد و این جفت ممکن است تا ۲۰۰-SMA افزایش یابد.

تحلیل پولکادوت

پولکادوت (DOT) در چند روز گذشته نزدیک به مقاومت سربار با قیمت ۱۹ دلار معامله می شود. این نشان می دهد که خرس ها با موفقیت از سطح دفاع کرده اند، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها زمین زیادی را به فروشندگان واگذار نکرده اند.

شیب اندکی متحرک نمایی ۲۰ روزه ۱۹ دلاری و RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها یک مزیت جزئی دارند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱۸ دلار برسد، احتمال افت تا حمایت قوی در ۱۶ دلار افزایش می یابد.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه ۱۹ دلار برسانند، حرکت صعودی می تواند افزایش یابد و جفت DOT/USDT ممکن است تا مقاومت سربار در ۲۳ دلار افزایش یابد. انتظار می رود خرس ها در این سطح دفاعی قوی داشته باشند.

نمودار ۴ ساعته تشکیل یک الگوی مثلث نزولی را نشان می دهد که در یک شکست کامل می شود و زیر ۱۸ دلار بسته می شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ممکن است به ۱۷ دلار و بعداً به ۱۶ دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از خط روند نزولی بالاتر رود، ممکن است تنظیم نزولی را باطل کند. این می تواند خرید را جذب کند و این جفت ممکن است به ۲۰۰-SMA صعود کند.

وقفه و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده مزیتی برای خریداران باشد. ممکن است این جفت ارز تا ۲۳ دلار صعود کند.

تحلیل مونرو

مونرو (XMR) در حال تصحیح در یک حرکت صعودی است. قیمت از ۲۹۰ دلار در ۲۲ آوریل کاهش یافت، که نشان می‌دهد خرس‌ها در نزدیکی سطح روان‌شناختی ۳۰۰ دلار با چالشی قوی روبرو هستند.

جفت XMR/USDT می تواند ابتدا تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ۲۴۵ دلار کاهش یابد که احتمالاً به عنوان یک پشتیبانی قوی عمل می کند. اگر قیمت با قدرت از این سطح بازگردد، نشان دهنده این است که گاوها در حال خرید با کاهش هستند. پس از آن این جفت می تواند دوباره تلاش کند تا بالاتر از مقاومت بالای ۳۰۰ دلار شکست بخورد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ممکن است تا ۳۴۰ دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، فروش می تواند تشدید شود و این جفت ممکن است به SMA 50 روزه ۲۱۵ دلار کاهش یابد.

این جفت به زیر ۵۰-SMA سقوط کرده است که نشان دهنده رزرو سود توسط معامله گران کوتاه مدت است. اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر ۲۵۰ دلار برسد، فروش می تواند تسریع شود و ممکن است جفت به ۲۴۰ دلار و بعداً به ۲۰۰-SMA کاهش یابد.

هر بازگشتی احتمالاً با فروش در ۲۰-EMA مواجه خواهد شد. گاوها باید قیمت را به بالای ۲۰-EMA فشار دهند و حفظ کنند تا نشان دهند که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد. سپس این جفت می تواند به ۲۸۰ دلار و بعداً به ۲۹۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل ایپ کوین

ApeCoin (APE) در ۱۹ آوریل از الگوی مثلث متقارن خارج شد و نشان داد که بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها به نفع خریداران حل شده است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه معادل ۱۳.۶۷ دلار افزایش یافته است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها در فرمان هستند. یک مقاومت جزئی در ۱۸.۴۴ دلار وجود دارد که جفت APE/USDT در ۲۳ آوریل رد شد.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد جفت را به بالای ۱۸.۴۴ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند به ۲۰ دلار و بعداً به ۲۴ دلار صعود کند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت باطل شود.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت از ۱۸ دلار کاهش یافته است اما به شدت از ۲۰-EMA بازگشته است. این نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با کاهش هستند. اگر قیمت بالای ۱۷ دلار باقی بماند، گاوها تلاش خواهند کرد تا حرکت صعودی را از سر بگیرند.

اگرچه افزایش ۲۰-EMA نشان دهنده مزیت برای خریداران است، RSI یک واگرایی منفی ایجاد کرده است که نشان می دهد حرکت مثبت ممکن است ضعیف شود. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر ۲۰-EMA برود، فروش می تواند تشدید شود و این جفت ممکن است به سمت ۵۰-SMA بیفتد.

تحلیل پنکیک سواپ

PancakeSwap (CAKE) اخیراً از خط روند نزولی برگشته است، که نشان می دهد گاوها سطح را به حمایت تغییر داده اند. قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کرد و در تلاش است به SMA 200 روزه ۱۱.۵۲ دلار برسد.

متحرک نمایی ۲۰ روزه ۸.۶۹ دلار و SMA 50 روزه ۷.۷۱ دلار به تدریج افزایش می یابند و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دست برتر را دارند. اگر خریداران قیمت را بالاتر از SMA 200 روزه نگه دارند، جفت CAKE/USDT می تواند تا ۱۳.۵۰ دلار و بعداً به ۱۵ دلار افزایش یابد.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت از SMA 200 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در رالی ادامه می دهند. ممکن است این جفت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، احتمال شکست بالاتر از SMA 200 روزه را افزایش می دهد. اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برود، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود.

میانگین متحرک در نمودار ۴ ساعته افزایش یافته است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها دست بالا را دارند. اگر قیمت از سطح فعلی یا ۲۰-EMA افزایش یابد، خریداران سعی خواهند کرد این جفت را به بالای سطح روانی ۱۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت می تواند شتاب بیشتری بگیرد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد این جفت را به زیر ۲۰-EMA بکشند. اگر این کار را انجام دهند، ممکن است جفت به SMA 50 و بعداً به ۲۰۰-SMA برود. استراحت و بسته شدن زیر این حمایت می تواند نشان دهد که خرس ها به بازی بازگشته اند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط