تحلیل ارز دیجیتال ۴ اسفند

  • 4 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 509 نفر


ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) و آلت کوین های منتخب بالاتر از سطوح مقاومت فوری خود شکستند، اما در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند، که نشان می دهد خرس ها آماده تسلیم شدن نیستند.

حدس زده می شود که افزایش قیمت بیت کوین در ۲۲ مارس ممکن است به دلیل گزارش هایی مبنی بر ارسال ۱۲۵ میلیون USDT به بایننس توسط Terra در ۲۱ مارس باشد.

این می تواند آغازی برای پیشنهادی به ارزش ۳ میلیارد دلار بیت کوین باشد که این شرکت قصد خرید آن را دارد. Terra یک معامله مشابه دیگر را در ۲۳ مارس انجام داده است که می تواند احساسات را در کوتاه مدت افزایش دهد.

در حالی که این خبر می تواند یک جهش کوتاه مدت ایجاد کند، بعید است که روند اصلی را تغییر دهد. بیت کوین همچنان با S&P 500 که به شدت بین ۱۵ تا ۲۲ مارس افزایش یافت، در ارتباط است. معامله گران کریپتو احتمالاً در چند روز آینده نشانه هایی از عملکرد S&P 500 خواهند گرفت.

آیا گاوها می توانند مانع سربار را برطرف کنند و یک حرکت صعودی در بیت کوین و انتخاب آلت کوین ها شروع کنند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا متوجه شویم.

ارز دیجیتال BTC/USDT

بیت کوین در ۲۲ مارس از مقاومت فوری ۴۲۵۹۴ دلار عبور کرد اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به دفاع تهاجمی از این سطح ادامه می دهند.

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در ۲۳ مارس از مقاومت بالای سر خود دست نکشیدند. این نشان می دهد که معامله گران موقعیت خود را در نزدیکی مقاومت نمی بندند زیرا آنها پیش بینی می کنند که حرکت صعودی ادامه یابد.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۴۲۵۹۴ دلار فشار دهند و حفظ کنند، جفت BTC/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و به ۴۵۴۰۰ دلار برسد، جایی که خرس‌ها ممکن است دوباره دفاعی قوی داشته باشند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت می‌تواند اقامت خود را در محدوده ۳۷۰۰۰ دلار تا ۴۲۵۹۴ دلار برای چند روز دیگر افزایش دهد.

ETH/USDT

اتر (ETH) بالاتر از سطح روانی ۳۰۰۰ دلار شکست و در ۲۲ مارس به خط مقاومت مثلث متقارن رسید. فیتیله بلند روی شمعدان نشان می دهد که خرس ها از خط مقاومت دفاع می کنند.

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا میانگین متحرک پایین بیاورند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، احتمال شکست بالای مثلث را افزایش می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ETH/USDT می‌تواند یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند. این جفت می تواند ابتدا تا ۳۵۰۰ دلار افزایش یابد و سپس به سمت هدف الگوی ۳۹۰۷ دلار حرکت کند.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک بشکند، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت نفی خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که جفت ممکن است مدت بیشتری را در داخل مثلث بگذراند.

BNB/USDT

BNB در ۲۱ مارس از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (389 دلار) جهش کرد که نشان دهنده خرید در نزول است. گاوها در ۲۲ مارس قیمت را به بالای مقاومت سربار ۴۰۷ دلار رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای خریداران است. گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای محدوده مقاومت ۴۰۷ تا ۴۱۰ دلار فشار دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت BNB/USDT می تواند تا ۴۴۵ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت می تواند به میانگین متحرک کاهش یابد. این حمایت مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک بکشند، جفت می‌تواند تا ۳۵۰ دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از میانگین های متحرک بازگردد، نشان می دهد که گاوها در سطوح پایین تر انباشته می شوند. خریداران دوباره سعی خواهند کرد این جفت را به ۴۴۵ دلار برسانند.

XRP/USDT

ریپل (XRP) در ۲۱ مارس در بالای خط روند نزولی شکست و بسته شد، اما گاوها ادامه روند صعودی را دشوار می یابند. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر خشک می شود.

قیمت کاهش یافته است و خرس ها تلاش می کنند جفت XRP/USDT را به زیر خط روند نزولی بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت می تواند به میانگین متحرک سقوط کند.

بازگشت قوی به میانگین های متحرک نشان می دهد که معامله گران به خرید در سطوح پایین تر ادامه می دهند. گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به ۰.۹۱ دلار برسانند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (0.76 دلار) برسد، نشان می دهد که شکست بالای خط روند نزولی ممکن است یک تله گاوی بوده باشد. سپس جفت می تواند تا ۰.۶۸ دلار کاهش یابد.

LUNA/USDT

توکن LUNA Terra در ۲۱ مارس به بالای مقاومت سربار ۹۶ دلار رسید، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند.

با این حال، یک نشانه مثبت این است که گاوها زمین زیادی را از مقاومت تسلیم نکرده اند. این نشان می دهد که معامله گران با پیش بینی حرکت بالاتر، عجله ندارند موقعیت های خود را ببندند.

اگر قیمت بشکند و به بالای ۹۶ دلار بسته شود، جفت LUNA/USDT می تواند به بالاترین حد تاریخ در ۱۰۵ دلار برسد. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی باشد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۸ دلار) برسد، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. سپس این جفت می تواند به ۸۲ دلار و بعداً به ۷۵ دلار کاهش یابد.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در ۲۲ مارس از SMA 50 روزه (۰.۹۴ دلار) عبور کرد و به مقاومت سربار در ۱ دلار رسید. خرید قوی در ۲۳ مارس قیمت را به بالاتر از مقاومت سربار رسانده است و نشان می دهد که روند نزولی ممکن است در حال پایان باشد.

اگر گاوها قیمت بالاتر از ۱ دلار را حفظ کنند، جفت ADA/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد. سپس این جفت می تواند تا ۱.۲۶ دلار افزایش یابد. خرس‌ها ممکن است چالشی قوی در این سطح ایجاد کنند، اما اگر گاوها بر این مقاومت غلبه کنند، جفت می‌تواند رالی خود را تا ۱.۶۰ دلار افزایش دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر ۱ دلار سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها به فروش تهاجمی در سطوح بالاتر ادامه می دهند. سپس این جفت می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۸۹ دلار) کاهش یابد، که سطح مهمی برای مراقبت است.

بازگشت قوی به این سطح می تواند نشان دهد که گاوها در حال انباشته شدن هستند، در حالی که شکستن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می دهد که شکست بالای ۱ دلار ممکن است یک تله گاو باشد.

SOL/USDT

سولانا (SOL) در چند روز گذشته بین میانگین های متحرک قرار گرفته است. خرس ها نزدیک به SMA 50 روزه (۹۳ دلار) می فروشند در حالی که گاوها در EMA 20 روزه (۸۸ دلار) خرید می کنند.

بعید به نظر می رسد که این محدوده معاملاتی برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه برانند و حفظ کنند، الگوی مثلث نزولی باطل خواهد شد. این می تواند خرید را جذب کند و جفت SOL/USDT ممکن است به مقاومت سربار ۱۲۲ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، خرس ها سعی خواهند کرد تا قیمت را به منطقه حمایت قوی بین ۸۱ تا ۷۷ دلار بکشند. شکست در زیر این منطقه، تنظیم نزولی را تکمیل می کند، که نشان دهنده از سرگیری روند نزولی است.

AVAX/USDT

آوالاتچ (AVAX) در چند روز گذشته در بالای کانال نزولی حفظ شده است، اما گاوها نتوانستند با بالا بردن قیمت به بالای ۹۳ دلار حرکت صعودی را از سر بگیرند. این نشان دهنده فروش در سطوح بالاتر است.

اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند، خرس‌ها می‌توانند جفت AVAX/USDT را به خط روند صعودی بکشند. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست بالای کانال ممکن است یک تله گاو نر بوده باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها همچنان به خرید خود ادامه می‌دهند. گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا مانع ۹۳ دلار را برطرف کنند و جفت را به سطح روانی ۱۰۰ دلار برسانند. شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید باشد.

DOT/USDT

پولکادوت (DOT) از میانگین‌های متحرک جهش کرد و در ۲۲ مارس در بالای منطقه مقاومت بالای ۱۹ تا ۲۰ دلار بسته شد. این نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند.

جفت DOT/USDT اکنون می تواند به مقاومت بالای ۲۳ دلار برسد، جایی که خرس ها ممکن است دفاعی قوی داشته باشند. اگر قیمت از ۲۳ دلار کاهش یابد، این جفت می تواند به میانگین متحرک کاهش یابد و برای چند روز دیگر در یک محدوده تثبیت شود.

اگر گاوها قیمت را به بالای ۲۳ دلار فشار دهند و حفظ کنند، جفت می تواند شتاب بیشتری بگیرد و به سمت ۳۰ دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، این جفت می تواند به سمت حمایت قوی در ۱۶ دلار سقوط کند.

DOGE/USDT

دوج کوین (DOGE) در چند روز گذشته نزدیک میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۲ دلار) معلق بوده است که نشان از کشمکش سختی بین گاوها و خرس ها دارد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا هستند. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) فشار دهند و حفظ کنند، این تعادل می تواند به نفع خریداران باشد. چنین حرکتی نشان دهنده تغییر احتمالی روند خواهد بود و مسیر رالی بالقوه تا ۰.۱۷ دلار را باز می کند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا SMA 50 روزه پایین بیاید و از پایین ترین سطح روزانه ۲۰ مارس بشکند، جفت DOGE/USDT می تواند به حمایت قوی ۰.۱۰ دلار سقوط کند.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط