تحلیل ارز دیجیتال ۲۳ فروردین

  • 23 فروردین 1401
  • بروزرسانی:
  • 9 دقیقه
  • 425 نفر


بیت کوین (BTC) و اکثر ارز دیجیتال های اصلی سطوح پشتیبانی کلیدی را شکسته اند تا هفته را با نقطه ضعف شروع کنند. به نظر می رسد بازارهای کریپتو از بازارهای سهام ایالات متحده پیروی می کنند، زیرا سرمایه گذاران به دلیل افزایش نرخ، قرار گرفتن در معرض دارایی های پرخطر را کاهش می دهند.

آرتور هیز، مدیرعامل سابق غول مشتقات BitMEX، گفت که با افزایش نرخ بهره و کاهش خرید دارایی توسط فدرال رزرو، بازارهای سهام ممکن است شاهد سقوط باشند. اگر این اتفاق بیفتد، هیز انتظار دارد که بازارهای ارزهای دیجیتال تا ژوئن سال جاری به پایین‌تر و بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار و اتر (ETH) به ۲۵۰۰ دلار کاهش یابد.

کتی وود، بنیانگذار Ark Invest در مصاحبه ای با CNBC گفت که برنامه های مالی غیرمتمرکز توجه زیادی را از سوی سرمایه گذاران به خود جلب می کند. صنعت بانکداری قدیمی گرما را احساس می کند زیرا آنها نه تنها کسب و کار وام دهی و پس انداز را به DeFi از دست می دهند، بلکه استعدادهای خود را در صنعت کریپتو از دست می دهند.

اگرچه در بلندمدت مثبت است، اما آیا بیت کوین و آلت کوین ها در کوتاه مدت می توانند بیشترضعیف شوند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز دیجیتال برتر را مطالعه کنیم تا متوجه شویم.

ارز دیجیتال BTC/USDT

گاوها بیت کوین را در چند روز گذشته بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (41,908 دلار) نگه داشتند اما نتوانستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (43,576 دلار) قرار دهند. این نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی ها می فروشند.

فروش در ۱۱ آوریل افزایش یافت و خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه رساندند. حمایت جزئی در سطح روانی در ۴۰۰۰۰ دلار وجود دارد، اما اگر شکست بخورد، جفت BTC/USDT می‌تواند به خط حمایت کانال صعودی سقوط کند. گاوها احتمالاً با تمام توان از این سطح دفاع می کنند.

شیب متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها به صندلی راننده بازگشته اند. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشد، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل می شود. این جفت می تواند تا ۴۵۴۰۰ دلار افزایش یابد.

ETH/USDT

اتر در چند روز گذشته نزدیک به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۱۹۸ دلار) معامله شد، اما جهش ضعیف از آن حاکی از عدم خرید تهاجمی گاوها بود. این ممکن است خرس‌هایی را که امروز فروش خود را سرعت بخشیده‌اند، جسور کرده باشد.

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به SMA 50 روزه (۲۹۴۰ دلار) برسانند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، جفت ETH/USDT می تواند برای چند روز بین SMA 50 روزه و SMA 200 روزه (۳,۴۸۹ دلار) تثبیت شود.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برسد، فروش می‌تواند تسریع شود و جفت به ۲۸۰۰ دلار کاهش یابد. شکست زیر این حمایت می تواند منجر به کاهش خط روند شود. انتظار می رود که گاوها به طور تهاجمی از این سطح دفاع کنند.

BNB/USDT

BNB در ۸ آوریل از مقاومت سربار ۴۴۵ دلار رد شد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۲۲ دلار) رسید. این نشان می دهد که خرس ها در رالی ها تا ۴۴۵ دلار می فروشند.

خریداران در دو روز گذشته سعی کردند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این امر فروش را تجدید کرد و جفت BNB/USDT به SMA 50 روزه (۴۰۰ دلار) کاهش یافت.

یک بازگشت قوی به سطح فعلی نشان می دهد که گاوها در حال انباشته شدن هستند. خریداران باید قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند تا احتمال تست مجدد در ۴۴۵ دلار را افزایش دهند.

برعکس، اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه برسد، نشان می دهد که خرید خشک شده است. این می تواند جفت را به حمایت قوی در ۳۵۰ دلار برساند.

SOL/USDT

سولانا (SOL) در ۸ آوریل از مقاومت بالای ۱۲۲ دلار رد شد و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۱۲ دلار) سقوط کرد. گاوها در ۱۰ آوریل قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگرداندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها در راهپیمایی ها می فروشند.

فروش در ۱۱ آوریل افزایش یافت و خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت ۱۰۶ دلار رساندند. جفت SOL/USDT اکنون می تواند به SMA 50 روزه (۹۸ دلار) کاهش یابد، که احتمالاً به عنوان پشتیبانی قوی عمل می کند.

اگر قیمت از میانگین متحرک متحرک ۵۰ روزه بازگردد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر برود، تقاضای قوی در سطوح پایین تر را نشان می دهد. از سوی دیگر، یک شکست و بسته شدن زیر SMA 50 روزه می تواند درها را برای کاهش بیشتر به ۸۱ دلار باز کند.

XRP/USDT

ریپل (XRP) در چند روز گذشته بالاتر از سطح ۰.۷۵ دلار معامله شده بود، اما شکست در بازگرداندن قیمت به بالاتر از میانگین متحرک ممکن است باعث فروش بیشتر خرس‌ها شده باشد.

متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۷۹ دلار) کاهش یافته است و RSI نزدیک به ۳۴ است که نشان می دهد فروشندگان کنترل را در دست دارند. توقف بعدی احتمالاً ۰.۶۹ دلار خواهد بود. یک بازگشت قوی از این سطح نشان می دهد که گاوها با قدرت از این سطح دفاع می کنند. این می تواند محدوده XRP/USDT را برای چند روز بین ۰.۶۹ تا ۰.۹۱ دلار حفظ کند.

با این حال، اگر قیمت به زیر ۰.۶۹ دلار سقوط کند، فروش می تواند بیشتر شود و جفت می تواند به حمایت اصلی بعدی در ۰.۶۰ دلار سقوط کند.

ADA/USDT

Cardano (ADA) در چند روز گذشته چندین بار تلاش کرد تا به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۰۶ دلار) برگردد، اما خرس ها تسلیم نشدند. فروش در ۱۱ آوریل تشدید شد و خرس ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (۰.۹۶ دلار) رساندند.

اگر قیمت کمتر از SMA 50 روزه باقی بماند، جفت ADA/USDT می تواند تا سطح حمایت بحرانی ۰.۷۴ دلار کاهش یابد. انتظار می رود خرس ها با تمام توان از این سطح دفاع کنند. یک جهش قوی از آن می تواند نشان دهد که این جفت ممکن است برای چند روز در محدوده بزرگی بین ۰.۷۴ تا ۱.۲۶ دلار تثبیت شود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر رود، خرید قوی در سطوح پایین‌تر را پیشنهاد می‌کند. این می تواند محدوده معاملاتی را بین SMA 50 روزه و ۱.۲۶ دلار محدود کند.

LUNA/USDT

توکن LUNA Terra در ۸ آوریل به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹۹ دلار) بسته شد. این ممکن است فروش بیشتری را به خود جلب کرده باشد و خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (۹۰ دلار) رسانده باشند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافته و RSI در ناحیه منفی فرو رفته است که نشان می دهد حرکت به نفع خرس ها تغییر کرده است. اگر قیمت کمتر از SMA 50 روزه باقی بماند، احتمال افت تا ۷۵ دلار افزایش می یابد. اگر این سطح نیز شکست بخورد، توقف بعدی می تواند پشتیبانی قوی در SMA 200 روزه (۶۵ دلار) باشد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالای SMA 50 روزه برسد، تقاضای قوی در سطوح پایین تر را نشان می دهد. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند.

AVAX/USDT

گاوها نتوانستند آوالانچ (AVAX) را بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۸۶ دلار) در ۸ آوریل نگه دارند، که نشان می دهد خرس ها از این سطح دفاع می کنند. این ممکن است منجر به فروش بیشتر شود و قیمت به زیر SMA 50 روزه (۸۲ دلار) در ۱۰ آوریل کاهش یابد.

متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافته است و RSI در محدوده منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. فروشندگان تلاش خواهند کرد تا قیمت را به حمایت قوی بعدی یعنی ۶۵ دلار برسانند.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که جفت AVAX/USDT می تواند برای چند روز دیگر بین ۶۵ تا ۹۹ دلار در نوسان باشد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش پیدا کند، گاوها دوباره سعی می‌کنند این جفت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند و مقاومت سربار را در ۹۹ دلار به چالش بکشند.

DOT/USDT

گاوها از ۸ تا ۱۰ آوریل از SMA 50 روزه (۱۹ دلار) دفاع کردند، اما شکست پولکادوت (DOT) بالاتر از متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰ دلار) ممکن است باعث فروش شود. این قیمت را به زیر حمایت قوی در ۱۹ دلار رساند.

متحرک نمایی ۲۰ روزه شروع به کاهش کرده است و RSI در محدوده منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند. جفت DOT/USDT اکنون می تواند به ۱۶ دلار کاهش یابد که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند.

اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت ممکن است برای چند روز دیگر بین ۱۶ تا ۲۱ دلار باقی بماند. حرکت پرطرفدار بعدی احتمالاً با شکست به زیر ۱۶ دلار یا صعود بالای مانع بالای ۲۱ دلار آغاز می شود.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE) در ۱۰ آوریل تلاش کرد تا یک رالی افزایش دهد، اما فتیله بلند روی کندل نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فروخته می شوند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۴ دلار) پایین بیاورند و حفظ کنند.

اگر این اتفاق بیفتد، جفت DOGE/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۰.۱۳ دلار) برسد. چنین حرکتی نشان می دهد که این جفت می تواند در محدوده بزرگ بین ۰.۱۷ تا ۰.۱۰ دلار برای چند روز آینده باقی بماند.

یکنواخت شدن متحرک نمایی متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نیز نشان دهنده تثبیت در کوتاه مدت است. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت را به ۰.۱۷ دلار برسانند. شکست و بسته شدن بالاتر از SMA 200 روزه (۰.۱۸ دلار) می تواند نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید بالقوه باشد.

اخبار بروز 

صفحه اینستاگرام ما: rahaexchangeبرچسب ها:
اشتراک گذاری:

مقالات مرتبط